REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kaza fırsatçıları!

Torbalı’yı trafik canavarı fırsatçıları sardı. Fırsatçılar kazazede aileleri ‘Sigortadan yüksek tazminat kazanın’ diyerek tuzağa düşürüyor. Ailelerin alması gereken tazminatı cebe indiriyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kaza fırsatçıları!
135 Görüntüleme
03 Temmuz 2017 - 11:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TRAFİK canavarı nerede onlar orada! Kazalarda hayatını kaybeden ya da sakat kalanların ailelerinin peşinde. Ama acıları paylaşmak için değil… Onlar yılda 5 bin kişinin hayatına mal olan trafik canavarı fırsatçıları… Piyasadaki adlarıysa kaza çantacıları. Türkiye genelinde son yıllarda türeyen fırsatçılar, trafik kazalarında hayatını kaybeden ya da sakat kalanlar için trafik sigortasından alınabilen tazminatlara göz koydu. “Sigortadan tazminat hakkınız var. Bunu almanızı sağlayalım” diyen fırsatçılar mağdur aileleri dolandırıyor. Kaza çantacıları, mağdur ailelerin alması gereken milyonlarca liralık tazminatı cebe indiriyor. Torbalı’daki birçok kazazede aile bu konuda mağdur.

BİLİNÇSİZLİĞİ FIRSAT BİLİYORLAR

Mağdur aileler nasıl dolandırılıyor? Kilit nokta bilinçsizlik… Zorunlu trafik sigortası kapsamında trafik kazasında ölüm ya da sakat kalma durumunda tazminat hakkı var. Sigortadan alınacak tazminat kazada hayatını kaybeden ya da sakat kalan kişinin geliri, eğitimi, bakmaktan yükümlü olduğu kişi sayısı, tedavi masrafları gibi kriterlere göre belirleniyor. Tazminat hakkı ve kriterler hakkında çoğu kişinin bilgi sahibi olmaması, diğer taraftan sigorta işlemlerindeki uzun prosedür çantacıların ekmeğine yağ sürüyor. Fırsatçılar adeta birer dedektif gibi ilçedeki trafik kazalarının izini sürüyor. Anında kazada ölen ya da yaralananların kaldırıldığı hastanenin önünde bitiveriyorlar. Cenazelere katılarak taziyede bulunuyorlar.

‘TAZMİNATINIZI KAPTIRMAYIN’

Ve uygun bir anda kazada ölen kişinin yakınından ‘Tazminat hakkınızı ben takip ederim. Yüklü bir tazminat alırız” diyerek noterde vekâlet alınıyor. Kişiler aldıkları vekâletlerle tazminatların kendi hesabına yatırılmasını sağlıyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Avukat Oğuzhan Çelik, “Son zamanlarda hızla artmaya başlayan sigorta danışmanlık şirketleri yayın organları vasıtasıyla reklamlarını yaparak trafik kazası,iş hukukundan kaynaklanan tazminatlarda dahil her türlü tazminatlara göz dikmiş durumda. Hukuki danışmanlıklar yasalarımız gereği sadece avukatlar vasıtasıyla verilmektedir. Başka hiçbir kurum ve kişinin hukuki danışmanlık yapmaya yetkisi yoktur. Son 1 ayda ilçemizde 2 kişi bu şekilde dolandırıldı. Bir vatandaşımız 150 bin lira, bir diğeri de 120 bin lira dolandırılmıştır. Dolandırıcılara itibar etmeyin” dedi.

GÖKHAN YALKALK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web