Keyfi Pedal ile hareket ettiler

112 Görüntüleme

Keyfi Pedal ile hareket ettiler

Keyfi Pedal Grubu, “Sağlık İçin Hareket Et Günü” kapsamında Torbalı’da bisiklet turu düzenledi. Bisiklet turuna katılan Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Göksel Aslan hem bisiklet sürüp hem bulunduğu açıklamalarla vatandaşları bilgilendirdi

Torbalı’da düzenlediği bisiklet turları ile birçok vatandaşı bisiklet kullamına alıştıran Keyfi Pedal grubu bu sefer hareket günü için pedalladı. Torbalı’da şehir içinde düzenlenen bisiklet turuna birçok bisiklet sever katılarak “Sağlık İçin Hareket Et” diyerek farkındalık yaratmaya çalıştı. Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Göksel Aslan’da bulunduğu açıklamalarla vatandaşlara hareket etmenin önemini anlattı. Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Göksel Aslan fiziksel aktivitenin bireylerin fiziksel ve ruhsal sağlığının geliştirilmesinde temel araçlardan biri olduğunu belirterek “Bekitenin artmasına neden olan önemli faktörlerden biri hareketsiz yaşam tarzının yaygınlaşmasıdır. Buna karşılık fiziksel aktivite; kan basıncını azaltır, HDL seviyesini arttırır ve vücut ağırlığı kontrolü için anahtar role sahip olduğunu vurguluyor. Günlük yaşamı mümkün olduğunca aktif geçirmek sağlıklı bir yaşamın ilk adımıdır. Daha fazla yarar elde edebilmek ve sağlığı koruyup geliştirebilmek için fiziksel aktiviteler düzenli olarak yapılmalı ve yaşamın bir parçası hâline getirilmelidir” ifadelerini kullandı.

10 MAYIS’IN AMACI

10 Mayıs Dünya Sağlık Örgütü tarafından, bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, yaşamın her alanında ve her yerde (okul, ev, işyeri) toplum genelinde fiziksel aktiviteye katılımı arttırmak, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için “Sağlık İçin Hareket Et Günü” olarak kabul ediliyor.