REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kim demis kizlar futboldan anlamaz diye?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kim demis kizlar futboldan anlamaz diye?
237 Görüntüleme
28 Mayıs 2010 - 21:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Teneffüslerde erkek ögrencilerden futbolun inceliklerini ögrenen Subasili kiz ögrenciler turnuva düzenledi. Kizlararasi Futbol Turnuvasinin finali dün oynandi. GS’li kizlar, FB’li kizlari 1-0 yendi

SUBASI Ilkögretim Oku-lun’da dün bir ilk gerçeklesti. Genellikle erkeklerin daha çok ragbet ettigi futbol oyu-nunu bu sefer kizlar oynadi. Subasi Ilkögretim Okulunda 2009 – 2010 Egitim Ögretim Yili Dönemi içerisinde gös-terilen faaliyetlerden sonun-cusu olan Kizlararasi Futbol Turnuvasi dün gerçeklesti. 7/C ile 8/B arasinda gerçek-lesen futbol maçini 7/C 1-0 galip gelerek birincilik kupa-sinin sahibi oldu. Okulun bahçesinde bulunan futbol sahasinda gerçeklesen müsa-bakalari okul müdürü yar-dimcisi ve Beden Egitimi ögretmeni Abdullah Külekçi yönetti. Kiz ögrencilerin ta-lebi üzerine böyle bir turnuva gerçeklestirdigini söyleyen Külekçi: “Derslerimizde her seferinde farkli konular bulu-yoruz. Bir gün dersimizin ko-nusu futboldu. Genelde er-keklerin ilgi gösterdigi futbol oyununu oynamak istedikle-rini söyleyen kizlarin bu tek-lifi beni oldukça sasirtti ama hosuma da gitti” dedi.

KIZLAR DERBISI

YAKLASIK olarak bir ay önce baslayan kizlarin futbol turnuvasina toplam 6., 7. ve 8. siniflardan olusan toplam 9 sube katildi. Finale çikan 7/C ile 8/B sinifin kizlari dün okulun bahçesinde gerçekles-tirilen maç ile karsi karsiya geldi. Finale yakisir bir maç sergileyen ögrenciler maç sonrasinda doyasiya eglendi. Final maçinda forma giydik-lerini söyleyen okul müdürü yardimcisi Abdullah Külekçi; “ Final maçina kadar tüm ögrencilerimiz kendilerine ait olan esortmanlarla oynadilar. Final maçina yakisir olmasi için 7/C sinifi takimina Gala-tasaray formasi 8/B sinifi ta-kimina ise Fenerbahçe for-masi giydirdik. Böylece ger-çek bir derbi izlemis olduk.” dedi. Yari finalde 3 takim kalan sinif takimlari dönü-sümlü olarak maç yaptilar. Sonucunda 7/C, 6/B’yi 2-0 ve 8/B, 6/B’yi 2-1 yenerek finale çikan takimlar 7/C ve 8/B oldu.

ERKEKLER KIZLARA DERS VERDI

ILÇEDE bir ilki gerçeklestiren Subasi Ilkögretim Okulu ögrencileri kiz ögrencilerin de futbol oynayabilecegini kanitlamis oldu. Bütün ög-rencilere futbolu sevdirdik-lerini belirten Külekçi: “ Kiz ögrencilerimizin bana ‘biz de futbol oynayabiliriz’ deme-leri ile baslayan bu futbol tur-nuvasi sayesinde ögrencilerin bir birleri ile birlikte iyi ge-çinmelerini sagladik. Çünkü herkes ilk önce futbolun erkek isi oldugunu savundu. Ancak daha sonradan bütün erkek ögrenciler kiz ögrencilere sahip çikmaya basladi. Öyle ki ders aralarinda ve öglen tatillerinde erkek ögrenciler kiz ögrencilere firi-kik penalti çalismalarini ögretiyorlardi” dedi. Kizlarin gerçeklestirdigi futbol tur-nuvasina katilim oldukça yogundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web