REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kocaoğlu’dan 90 dakika açıklaması

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kocaoğlu’dan 90 dakika açıklaması
1.367 Görüntüleme
16 Mart 2016 - 8:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

90 dakika uygulamasının yeniden başlaması için Büyükşehir Belediye Meclisi’nde önerge veren Torbalılı meclis üyelerinin önergesi komik gerekçeyle gündeme alınmadı. Ret oyu veren CHP’li üyelere destek çıkan Kocaoğlu, “Onların kirası ucuz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin şubat ayı meclisinde aldığı karar sonrası başta Ayrancılar olmak üzere ilçedeki birçok ESHOT hattı için 90 dakika uygulaması kaldırılmıştı. Ayrancılarlıların tepkisiyle karşılaşılan bu durum önceki ün gerçekleşen Büyükşehir Belediyesi mart ayı meclisinde yine tartışma konusu oldu. Torbalı’dan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olan Göksel Dinçer ve Mehmet Nuri Bulut ile AK Parti İzmir Büyükşehir Grup Başkanvekili Bilal Doğan’ın 90 dakika uygulamasının yeniden uygulanmasına yönelik verilen önerge CHP’li vekillerin ret oyuyla gündeme alınmadı. Önergeyle ilgili daha önce “Kusura bakmasınlar” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Ayrancılar’daki kira bedellerini örnek göstererek yaptığı açıklama ise tepki topladı.

ÖNERGE GÜNDEME ALINMADI

Büyükşehir Belediyesi’nin mart ayı meclisine Torbalı’daki ESHOT kararları damga vurdu. Daha önce 90 dakika uygulamasının kaldırılması üzerine defalarca eylem yapan meclis sonrası Ayrancılar sakinleri bir şok daha yaşadı. Konuyla ilgili önerge veren AK Partili meclis üyeleri, “Bu eshot hattından faydalanan, Ayrancılarda oturan çoğunluğu dar gelirli olan bu ailelerimiz mağdur olmuşlardır. Günde 4,5 tl gibi bir ücretle işine ve okula giden vatandaşlar, bu karar ile günde 9.6 TL gibi % 100 den daha fazla bir ulaşım zammı ile karşı karşıya kalmıştır. Meclisimizden isteğimiz ESHOT fiyat tarifesinde yapılan bu fiyat tarifesi sınıf değişikliğinin geri alınmasıdır. “705- Ayrancılar – Sarnıç Aktarma” hattının tekrar 90 dakika uygulamasına dahil edilmesi ve ücret tarifesinde “B Fiyat tarife”sinden çıkarılıp, “A Fiyat Tarife”sine dahil edilmesidir. Gereğinin yapılmasını meclis başkanlığına arz ederiz.” Yazılı önerge sundu. CHP’li meclis üyelerinin çoğunluğu sağladığı ret oyuyla gündeme alınmayan önerge için Kocaoğlu bir açıklamada bulundu.

KOCAOĞLU’NDAN KIRSAL VURGUSU

Torbalılı meclis üyelerinin araçlarının 90 dakika uygulamasına dahil olması gerektiği ile ilgili önerge vermesi üzerine Başkan Kocaoğlu açıklama yaptı. Kocaoğlu, “Bir sistem kurmanız gerekiyor. 90 dakika Türkiye’de sadece İzmir’de var. Belirli bir çember içinde, Bornova, Menderes, Menemen ve Güzelbahçe sınırları çerçevesinde A grubunda olan yerlerde aktarma devam etmektedir. Diğer yerlerde ikinci bir tarife alınmaktadır. Vatandaşların daha ucuza gitmesi herkes ister, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı da ister. Ama her şeyin bir ölçüsü var. Belediyenin bir de maliyeti var. Kırsalda oturan vatandaşlarla şehir merkezinde oturan vatandaşlar arasında kira, harcama gibi farklılıklar var. Biz bunu adil bir şekilde uyguladığımızı düşünüyoruz” diyerek önerge oy çokluğuyla reddedildi. İbrahim DANIŞ

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web