REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konteynırlı çözüm

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Konteynırlı çözüm
452 Görüntüleme
05 Mart 2016 - 8:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atatürk Mahallesi’nde aylardır kapatılmayan, üstelik anayol güzergâhında bulunan rögar çukuru tehlike saçıyor. Mahalleli çözüm olarak çukurun üzerine çöp konteyneri koydu. İlkel çözüm görenleri şaşkına çeviriyor

ATATÜRK Mahallesi’nde anayol bağlantılı olan çocukların oyun oynadığı, öğrencilerin, evleri ve okulları arasında yürüdüğü, anayoldan mahalleye giren araçların seyrettiği, insanların sıklıkla kullandığı 1501 Sokakta yolun tam ortasında yaklaşık 1 metre çapında bir rögar çukuru aylardır kapatılmıyor. Bu durum her geçen gün daha büyük bir tehlike arz ediyor. Mahalle sakinleri İZSU’ ya bilgi verildiği halde kimsenin gelmediğini söylerken, bu zamana kadar hiçbir sorunumuzla ilgilenilmedi diyerek İZSU’nun ilgisizliğine sitem eden mahalle halkı mahallenin böylesi ilgisiz ve bakımsız bırakılmasından derin üzüntü duyduklarını söyledi. Rögar çukuruna aylardır bir rögar kapağı takmayan İZSU’nun yerine mahalleli rögar çukurunun üzerine çöp konteyneri koyarak kendince bir çözüm buldu.

ATIL MAHALLE

Atatürk Mahallesi halkı alt yapıdan, doğalgaz talebine, yollara asfalt atılmamasından, aydınlatma ve iletişim sorununa kadar mahallenin sorunlarından yılmış durumda. Mahalle halkı ne Büyükşehir Belediyesi ve ona bağlı kurumların alanına giren hiçbir sorunlarıyla ilgilenilmediğini sık sık dile getirmesine rağmen usulen bile bir ilgi görmediğini bildirdi. Mahalle sakinlerinden Serhat Eridi, “İZSU’yu aramaktan bıktık, derdimizi anlatacağız diye dilimizde tüy bitti. Seçimden seçime mahalleye geliyorlar. Kazanan ise bir dahaki seçimlere kadar mahallenin önünden bile geçmiyor. Atatürk Mahallesi yıllardır Torbalı’nın atıl mahallesi konumunda. Düşünün ki bir su patlağı 5 ayda tamir edilmiyor. Bir rögar çukurunun kapağı aylardır takılmıyor ” diyerek siyasilerin mahalleye karşı tutumunu eleştirdi.

GAZETE HABER YAPINCA MI GELECEKLER?

Geçtiğimiz günlerde mahalleyle ilgili bir sorunun gazetemizde çıkan haber üzerine çözüme kavuşturulduğunu hatırlatan Eridi, “İllaki bir gazete gelecek sorunlarımızı dile getirecek, ondan sonra mı çözüm bulacağız? Bu mahalle sakinlerinin yaptığı beyanlar niçin dikkate alınıp çözüme kavuşturulmuyor. Niçin sesimizi doğrudan biz duyuramıyoruz? İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ona bağlı kurumlar yahut özel hizmet kurumları ile iletişime geçebilmek için aracı kullanmak gerekiyor. Bu kurumların asıl görev tanımı sorunlarımızı, bizim taleplerimiz doğrultusunda çözmek değil mi? Bizim sorunlarımızın çözümü için ilk muhatap eğer yerel basın emekçileri olacaksa biz de ona göre hareket edelim” diyerek tepkilerini dile getirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web