REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Liderlerin tuzu kuru, vatandas sandik basinda kendisini düsünerek oy versin

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Liderlerin tuzu kuru, vatandas sandik basinda kendisini düsünerek oy versin
171 Görüntüleme
11 Ağustos 2010 - 21:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ANAYASA degisikliginin oylanmasina sayili günler kala referandumun nabzini tutmak üzere baslattigimiz ‘Referanduma gidiyoruz’ yazi dizisinin bugünkü konugu AK Parti Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez. Önceki aksam Yönetim Kurulu, Kadin Kollari ve Gençlik Kollari ile parti binasinda biraraya gelen Görmez, referanduma kadar yogun bir çalisma programi belirledi. Her aksam farkli bir mahallede vatandaslarla bulusacaklarini söyleyen Adnan Yasar Görmez referandumdan hem ilçede hem de ülke genelinde ‘Evet’ sonucu çikacagina inandigini söyledi. Anayasa degisikliginin sadece AK Parti’nin meselesi olmadigini, her görüsten vatandasin destek vermesi gerektigini söyleyen Görmez, “Insanlar parti liderlerinin ne karar verdigine bakmadan, geleceklerini düsünerek sandik basina gitmeli. Liderlerin tuzu kuru ama vatandas gelecegini düsünmek zorunda” dedi.

TURKIYE’NIN ÖNU AÇIK

AK Parti Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez Anayasa de-gisikligine neden ‘Evet’ denmesi gerektigini su sözlerle anlatti: “Türkiye için, çocuk-larimizin gelecegi için ‘Evet’ diyoruz. Uzerindeki elbise bu ülkeye dar geliyor. 1982 yilinda 40 milyonluk ülkeye yapilan Anayasa ile 73 milyo-na hitap etmek dogru degil. Türkiye çok degisti, çok ge-isti. 1980 Türkiye’si ile 2010 yilinin Türkiye’si ayni degil. Neden eski bir Anayasaya ba-gimli kalalim ki? Milli Geliri 1500-2000 dolardan 10 bin dolara yükselmis bir ülkenin Anayasa’nin degismesi kaçinilmazdir. Esnafin, sanatkârin, tüccarin ve sanayicinin hükümetin sosyal ve ekonomik po-litikalarinda söz sahibi olma-sini saglayacak bir Anayasa degisikliginden söz ediyoruz. Türkiye’nin önü çok açik” dedi.
BIRINCI SINIF DEMOKRASI

SÖZKONUSU Anayasa degisikliginde hak ve özgürlüklere genis yer ayrildigini söyleyen Adnan Yasar Görmez, “Insan hak ve hürriyetlerini saglayan ülke ileri gider. Gelismis ülkelerde birinci sinif demokrasi vardir. Biz de bunu saglamaliyiz. Hak ve özgürlükleri saglanmamis bir insan üretemez, gelisime katki sunamaz. Eger biz bireylerimizin tamamen özgür olmasini saglarsak her alanda gelismis ülke kriterlerini yakalariz. Özgürlükler geriye dogru daraltilmaz. Kazanilmis haklari genisletmek lazim” dedi.

YUZDE 65 EVET

REFERANDUM sonucunda yüzde 60–65 oraninda ‘Evet’ oyu çikacagina inandigini söyleyen Adnan Yasar Görmez, “Hem ülke genelinde hem Torbali’da ‘Evet’ oyu çikacagina inaniyorum. Bizler 30 gün boyunca Kadir Gecesi hariç bütün mahalle ve beldeleri gezecegiz. Kahvehane toplantilarinda insanlarimiza neden ‘Evet’ demeleri gerektigini anlatacagiz. Tüm vatandaslarimizin referanduma gelecegimiz olan çocuklar için evet demelerini istiyoruz. Torbali çok bilinçli seçmen yapisina sahip. Bunun geregini 12 Eylül’de yapacaktir” dedi.

DOKTORA KIZIP ILAÇ BIRAKILIR MI?

ANAYASA degisikliginin siyaset üstü bir olay oldugunu, her partiden destek bekledik-lerini söyleyen Adnan Yasar Görmez, son günlerde CHP ve MHP’den bazi isimlerin ‘Evet’ oyu verecegini açikla-masini “Demokratik bir tavir” olarak nitelendirdi. Görmez, “Demokrat düsünen solcu ve ülkücülerden ‘Evet’ oyu kullanmak yakisir. Bu degisiklik sadece AK Parti’nin meselesi degil. Diger siyasi partiler bu-nu nefis meselesi haline getir-di. “Liderimiz hayir diyor, biz evet diyemeyiz” diyorlar. Yok böyle bir sey. Türkiye artik lider sultasindan kurtulmali-dir. Hasta isek, doktoru sev-miyoruz diye ilaç içmeme lüksümüz var mi? Doktora kizip ilaç içmemek ne ise AK Parti’ye muhalefet etmek için ülkeye faydali olacak bu düzenlemeye ‘Hayir’ demek ayni seydir. Liderlerin tuzu kuru, herkes kendi hayatina baksin. Vatandas kendi ha-yatini, çocugunu, esini düsünsün ve sandiga öyle gitsin” dedi.
ANAYASA DEGISIKLIGI KAYISININ FIYATINI DA ARTTIRIR

LIDERLERIN meydan ko-nusmalarinda ‘Anayasa degi-sikliginde findigin, çayin, ka-yisinin fiyati neden yazmiyor’ seklindeki atismalara ve esprilere konu olan konusmalari da degerlendiren Adnan Yasar Görmez bu duruma farkli bir yaklasim getirerek söz konusu degisikligi ile birçok ürünün fiyatinin artacagini söyledi. Görmez, “Ben bu konusmalari tersten oku-dum ve mantikli sonuca vardim. Demokratik ülkeler iktisadi olarak kalkinir. Insanlari özür olmayan ülkeler kalkinmaz. Hangi diktatörlülükte mal para etmis? Türkiye’nin hak ve özgürlüklerin daha çok yasandigi bir ülke olmasi ile findik, kayisi ve pamuk gibi ürünlerin fiyati da aratacaktir.” dedi.

GUNES 13 EYLUL’DE BIR BASKA DOGACAK

“GUNES 13 Eylül Sabahi bir baska dogacak” diyen Baskan Görmez, “Hâkimler ve savcilar anayasal güvenceye kavusa-cak, memurlar kendilerine verilen cezalara itiraz edebilecek, kendi Insan Haklari Mahkememize kavusacagiz. Hakkini ara-mak isteyenler için son çare Avrupa Insan Haklari Mahkemesi olmayacak. Yas kararlarina hukuk yolu açilacak. Buna benzer birçok alanda iyilestirme, demokratiklesme saglayacak. Insan hak ve hürriyetlerini arttiran bir anayasa degisikligi var önü-müzde. Eger buna layik oldugumuzu düsünüyorsak ‘Evet’ diyecegiz, layik olmadigimizi düsünüyorsak ‘hayir’ diyecegiz”

BIR BASBAKAN DAHA NE YAPABILIR KI?

PARTI olarak ‘Insani yasat ki devlet yasasin” ilkesi ile hareket ettiklerini, Anayasa düzenleme-sinin de insan eksenli oldugunu vurgulayan Adnan Yasar Gör-mez, “Basbakanimiz Sayin Re-cep Tayyip Erdogan insan hak-larina çok önem veriyor. Türki-ye’yi ileri götürecek bir düzenle-me gerekliydi ve bunun için ilk adimi hükümetimiz atti. Inanin bazi elestirileri dinlerken çok haksizlik yapildigina sahit olu-yorum. Bir Basbakan daha ne yapabilirdi?” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web