Büyük Torbalı

Mağaranın ‘yerel’ ziyaretçileri

Dağcılık Kulübü Ahmetli Mahallesi’ndeki Güvercin İni Mağarası’na önceki gün yürüyüş düzenledi. Bu yürüyüş mağaraya yapılan ilk toplu ziyaretlerden biri olma özelliğine sahip. Pek çok kişinin bilmediği mağara kır turizmine aday.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mağaranın ‘yerel’ ziyaretçileri
224 Görüntüleme
01 Aralık 2016 - 15:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SANAYİSİ ve tarıma elverişli topraklarıyla ülkenin önemli noktalarından olan Torbalı’da doğal güzellikler de keşfedilmeyi bekliyor. Metropolis Antik Kenti ile turizmi canlandırmayı hedefleyen Torbalı Belediyesi, ilçedeki doğal güzellikleri de turizme kazandırmayı hedefliyor. Bu kapsamda oldukça önemli bir geçmişi olan ve çoğu ilçe sakini tarafından bile bilinmeyen Ahmetli Mahallesi’ndeki Güvercin İni Mağarası’na önceki gün ilk ziyaretlerden biri gerçekleşti. Torbalı Belediyesi Dağcılık ve Doğa Yürüyüşleri Kulübü(TOBEDAK)’nün gerçekleştirdiği ziyaret Güvercin İni Mağarası’na toplu halde yapılan ilk ziyaretlerden biri olma özelliği taşıyor.
GENİŞ ÇAPLI ZİYARET
Ahmetli Mahallesi’nde bir dağda olan ve geçmişi muhtemelen binlerce yıl öncesine dayanan Güvercin İni Mağarası önceki gün çok sayıda ziyaretçi ağırladı. Girişinde zorlukların olması ve ağız kısmının 4 metre yükseklikte olması nedeniyle pek bilinmeyen mağaraya önceki gün dağcılar çıkartma yaptı. Oldukça zor bir yürüyüş yolu bulunan alanda bulunan Güvercin İni Mağarası onlarca kişiyi kendine hayran bıraktı. Binlerce yıl öncesine ait olduğu düşünülen Güvercin İni Mağarası TOBEDAK’ın bölgeye yaptığı yürüyüşle ilk defa bu kadar geniş bir ziyarete sahne oldu.
AHMETLİ MAHALLESİNDE
Her Pazar Belediyenin de desteğiyle çeşitli noktalara yürüyüş gerçekleştirdiklerini ifade eden TOBEDAK kurucularından Selahattin Koçak, “Bu Pazar yürüyüşümüzü bize yakın olan Ahmetli Mahallesi’nde gerçekleştirdik. Önceki dönemlerde gerçekleştirdiğimiz keşif yürüyüşü sonrası Güvercin İni Mağarası’na da yürüyüş yapılmasının uygun olduğunu düşündük. Gerçekten de buna değdi. Güvercin İni Mağarası sarkıt, dikitler ve sütunlarıyla kendine hayran bıraktı. Biz de bir kez daha buraya geldiğimiz için memnun olduk. Buraya gelmeye ve burayı tanıtmaya devam edeceğiz” diye konuştu. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web