REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

O mallar artık devletin!

Devlet FETÖ’ye ait mal varlıklarına da el koymaya devam ediyor. Torbalı Kaymakamlığı bu çalışma kapmasında FETÖ’ye ait 8 taşınmaza el koydu. Kararname ile kapatılan tüm dernek, okul, vakıflara ait 8 taşınmazın tapusu devlete geçirildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
O mallar artık devletin!
128 Görüntüleme
18 Kasım 2016 - 12:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

15 Temmuz tarihinde yaşanan darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü’ne üye vatandaşlara yönelik soruşturma sürerken devlet FETÖ’ye ait mal varlıklarına da el koymaya devam ediyor. Torbalı Kaymakamlığı bu çalışma kapmasında FETÖ’ye ait 8 taşınmaza el koydu. Kararname ile kapatılan tüm dernek, okul, vakıflara ait 8 taşınmazın tapusu devlete geçirildi. Torbalı’da Özel Olgun Koleji olarak kullanılan bina geçtiğimiz günlerde el konulmuştu. Kaymakamlık bu binayı Milli Eğitime tahsis edip Şehit Uzman Onbaşı Mustafa Eser İmam Hatip Ortaokulu ile Şehit Onur Ensar Ayanoğlu İlkokulu’nun burada eğitime başlamalarını sağlanmıştı. 29 Ekim 2016 tarihinde çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile devlet FETÖ’ye ait mal varlıklarının, FETÖ’nün terör örgütü olarak kabul edildiği tarih olan 1.1.2014 tarihinden itibaren yapılan hileli satışlar nedeniyle tüm mal varlıklarına el koyma kararı aldı.

HİLELİ SATIŞLAR TESPİT EDİLDİ

29 Ekim tarihinde yayınlanan kararnameden önce Devlet 3 parselden oluşan Özel Olgun Koleji’nin sadece vakıfa ait 1 parseline el koymuştu. Ayrancılar’da bulunan AYESDER binası da şahıs üzerine devredildiği için el konulamıyordu. Ortakoy’deki Pansiyonun 3’te 1’ine el konulmuştu. Yazıbaşı’da bulunan 21 dönümlük tarlanın 10,5 dönümü, Karakuyu’daki 10 dönümlük yerin ise 16’da 3’ü devlete devredilmişti. Bu taşınmazların tapu kayıtlarına “Maliye Bakanlığı izni olmadan satılamaz” şerhi düşülerek, satışlar bakanlığın iznine bağlanmıştı. 20/7/2016 tarihli ve 2016/9064 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla kapatılan özel öğretim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurtları ve pansiyonlarının faaliyetlerinin sürdürüldüğü dönemde üzerlerinde bulundukları, mülkiyeti kapatılanların sahibi gerçek veya tüzel kişilere ait taşınmazlardan 1/1/2014 tarihi ila bahse konu yerlerin kapatılma tarihleri arasında üçüncü kişilere devri yapılmış olan bu taşınmazların hileli bir şekilde satışı yapıldığı tespit edildi.

MİLLİ EĞİTİM TAHSİS TALEP ETTİ

Torbalı Kaymakamlığı yaptığı değerlendirmenin ardından Özel Olgun Koleji binası, Ayrancılar AYESDER binası, Tepeköy Mahallesi’nde bulunan zemin üstü 4 kata sahip Kız Öğrenci Yurdu, Ayrancılar Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki ortaöğretim yurdu, Ortaköy’deki pansiyon, Yazıbaşı’da 21 dönüm tarla, Karakuyu’da 10 dönüm tarlaya devlet el koydu. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü devlet tarafından el konulup Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredilen binaları kullanmak için gerekli başvuruları yaptı. Milli Emlak Müdürlüğü Torbalı ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tahsis talebine olumlu yanıt verirse FETÖ’den devralınan binalar eğitim kurumu olarak hizmet verecek. Torbalı Kaymakamlığı FETÖ soruşturması kapsamında ilçedeki diğer taşınmazlar ile FETÖ mensuplarının belirlenmesine devam edileceğini belirttiler.

 

Serkan GÜNBAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web