REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Manisa takviyeli, Torbalı takviyesiz büyüyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Manisa takviyeli, Torbalı takviyesiz büyüyor
177 Görüntüleme
16 Nisan 2016 - 8:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

40 kişilik Torbalı Ticaret Odası (TTO) heyeti, tarım ve sanayi kenti Manisa’ya çıkarma yaptı. Başkan Olgun, “Manisa takviyeli büyüyor teşvik alıyor. Biz teşvik almadan büyüyoruz. Eğer teşvik alırsak Manisa’yla yarışırız” dedi.

 

GEREK yurt içi gerekse yurt dışı iş gezisi ve incelemelerini sürdüren Torbalı Ticaret Odası’nın bu seferki adresi Manisa oldu. Sanayisi ve tarımı ile dikkat çeken ‘Şehzadeler şehri’ Manisa’ya günübirlik ziyaret yapıldı. Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun’un başkanlığındaki 40 kişilik heyeti, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil ve Meclis Başkanı Hayati Dolman konuk etti. Manisa’nın sanayisini, ekonomisini incelemek ve yakından tanımak için Manisa’ya gelen TTO Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinden oluşan heyet, Manisa heyeti ile ortak toplantı gerçekleştirdi.

40 KİŞİLİK HEYETLE ÇIKARMA

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda gerçekleşen toplantıyla başlayan programa Manisa TSO Başkanı Adnan Erbil, Meclis Başkanı Hayati Dolman, TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, Meclis Başkanı Erkan Aksoy, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri, Manisa TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri, TOBB Manisa ile Torbalı Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanları ve üyeleri katıldı. Torbalı heyetini Manisa’da ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Adnan Erbil, Manisa ekonomisi, sanayisi ve Manisa TSO’nun çalışmaları ve projelerini içeren detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

YATIRIMA EN UGUN KENT

Manisa ekonomisini rakamlarla Torbalı heyetine anlatan Başkan Erbil, odalar arasında gerçekleşen bu tür ziyaretlerin TOBB camiasının kenetlenmesine, birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirmesinde önemli bir faktör olduğunu söyledi. Manisa’nın her geçen gün hızla büyüyüp geliştiğine dikkat çeken Başkan Erbil, bu hızlı büyümenin de beraberinde göç başta olmak üzere bazı sorunları da birlikte getirdiğini ifade etti. Manisa’nın sadece sanayi ve tarım kenti olmadığına da vurgu yapan Başkan Erbil, Osmanlı dönemine damgasını vuran birçok padişahın Manisa’dan yetiştiğini belirterek, “Manisamız sanayisi ve tarımı ile Türkiye’nin en önemli illeri arasında gelmekte. İhracatta Türkiye’nin 7. sırasında yer alıyoruz. Avrupa’nın yatırıma en uygun kentiyiz. Gediz ovamız dünyanın en verimli ovaları arasında. Topraklarımız fındık dışında tüm ürünleri yetiştirmeye uygun.” dedi.

TORBALI TAKVİYESİZ BÜYÜYOR

Torbalı’nın ilçe olmasına rağmen birçok ili geride bırakan rakamsal özellikleri olduğunu belirten Başkan Olgun, “Manisa’nın sanayisi ile Ege Bölgesi’ne örnek olduğunu biliyoruz. Tabi burada teşvik olarak bizlere oranla büyük bir avantajının olduğunu da belirtmemiz lazım. Manisa takviyeli büyürken, biz teşvik almadan büyüyoruz. Torbalımız her geçen yıl hızla büyüyen bir ilçemiz. İlçemizde birçok dünya markasını barındırmaktayız. Oda olarak da ilçemizin gelişimine yön verecek çalışmalarımıza imza atıyoruz. Yeni modern binamızda Torbalı iş dünyasına en kaliteli hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Manisa bizim için önemli bir şehir. Bu şehrimizi meclis üyesi arkadaşlarımız, kadın ve genç girişimcilerimiz ile daha yakından tanımak istedik” diye konuştu. Konuşmaların ardından günün anısına karşılıklı olarak plaket ve hediye takdimi yapıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web