Büyük Torbalı
Torbalı Haberleri
Büyük Torbalı

MÇK, yeniliklerle kapılarını açıyor

Torbalı’da yenilikçi ve kaliteli eğitim anlayışını uygulayacak olan Modern Çağ Koleji’nin Genel Müdürü Ömer Özdemir ve Halkla İlişkiler ve İdari İşler Müdürü Duygu Tarlak okulla ilgili önemli bilgiler verdi.

09 Ağustos 2019 - 0:25 'de eklendi ve 721 kez görüntülendi. A+A-

MÇK, yeniliklerle  kapılarını açıyor

SON yıllarda eğitim yatırımlarının önemli yer tuttuğu ilçede bu yıl Modern Çağ Koleji kapılarını eğitime açıyor. Ayrancılar’da bulunan Modern Çağ Koleji kampüsünde öğrenciler bilim, sanat, spor ve teknoloji destekli bireysel eğitim alarak gelecekleri yolunda önemli adımlar atacak. Torbalı’da yenilikçi ve kaliteli eğitim anlayışını uygulayacak olan Modern Çağ Koleji’nin Genel Müdürü Ömer Özdemir ve  Halkla İlişkiler ve İdari İşler Müdürü Duygu Tarlak önemli bilgiler verdi.

Modern Çağ Koleji hakkında bilgi verir misiniz?

Ömer Özdemir: Okulumuz ülkemizdeki ve dünyadaki kendini kanıtlamış eğitim sistemlerinin ve modellerinin özümsenmesiyle birlikte kendine özgü bir eğitim ve öğretim sistemi oluşturmuş öncü bir kurumdur. Bir yıl sonraya değil çocuklarımızı 2030’lu yıllara hazırladığımızın farkındayız. Bu farkındalıkla beraber çocuklarımızı Atatürkçü, çağdaş, yenilikçi, laik, ahlaklı bireyler olarak onları sıkmadan mutlu bir şekilde, bir aile sıcaklığı ile geleceğin liderleri olarak hazırlıyoruz.

Ayrancılar bölgesindeki ilk ve tek özel okulsunuz. Bunun katkıları bölgeye nasıl olacak?

Ömer Özdemir: Bölgeye katkısını iki şekilde değerlendirebiliriz. Bunun birincisi bölgedeki sadece kendi okulumuzda okuyan öğrencilerin değil tüm öğrencilerin eğitim kurumuyuz. Öğretmenlerin ve eğitim camiasına gönül vermiş herkese hizmet vermek için bölgeye geldik. Çünkü bir eğitim kurumu sadece kendi öğrencilerine ve öğretmenlerine eğitim vermez, bulunduğu çevredeki velilere, eğitim personeline ve okula gelmeyen tüm öğrenciye bu eğitimin bir parçası olduğunu göstermek zorundadır. Bizim öncelikli hedefimiz bu, yani bölgenin eğitim kurumu olmaya geldik. Devlet okullarına ve diğer okullarla beraber bölgeyi eğitim anlamında en üst seviyeye ve çevre bölgelere tabiki sadece bizim bölgemize değil herkese açık olan bir eğitim kurumu olmak için buradayız.  İkincisi de aslında bölgeyi çehre olarak çok değiştirdik. MÇK ailesi olarak kaliteli, düzgün, modern bir kurumun Ayrancılar bölgesine katılmış olması hem diğer okullara örnek olacağına hem de diğer tüm devlet okullarına ve çevredeki insanlarında yaşam kalitesinin arttıracağına eminiz. Zaten önümüzdeki zamanla yaptığımız aktivitelerle de sadece kendi öğrencilerimize değil, gerçekten bölge için geldiğimizi herkese göstereceğiz. Çünkü bütün eğitimlerimize, birçok çalışmamıza bölgedeki velileri ve öğrencileri bu Torbalı, Menderes, Gaziemir, Sarnıç içinde geçerli, burdaki insanları da katarak onlarında eğitimin bir parçası olmasını mutlaka sağlayacağız.

Eğitim anlayışınızı bize özetleyebilir misiniz?

Ömer Özdemir: Eğitim anlayışımız kesinlikle ilk önce Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının ışığında laik ve demokratik bir eğitim vermek, bu bizim vazgeçilmezimiziz. Bunun çatısı altında öğrencinin yaratıcı olmasına, ezberden çok uzak olmasına ve en önemlisi bunları yaparken eğlenmesini sağlıyoruz.  Yani bir eğitim kurumunun sıkıcı olmaması bizim için ilk esas. Çünkü çocuklar sıkıcı buldukları, duvarlarla ördükleri bir yerden bilgi almaları mümkün değildir. Bilgiyi alabilmeleri ve özümseyebilmeleri için o bulundukları kuruma ve çalışanlarına ya da bilgiyi aldıkları noktaya ısınmak ve inanmak zorundadırlar. O duvarı yıktıktan sonra bilgiyi almak ya da öğrenmek kaçınılmaz hale geliyor. MÇK olarak, Öğrencinin ve velilerimizin okulumuza severek gelmesini, koşarak, keyifle gelmesini sağlıyoruz. Bizim için eğitim anlamındaki ilk kısas bu  bunu yaratıcılık ve çağdaşlıkla birleştirdiğimizde çocuklar en üst seviyede en kalıcı bilgiyi almış oluyorlar.

Eğitim kadronuzu seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Ömer Özdemir: Aslında bir önceki sorularda söyleyeceğim şeyleri söyleyeceğim, Neden? Eğitim kadrosu, kağıt üzerinde istediğiniz düzeyde bir eğitim kurun, istediğiniz seviyede bir eğitim standartı oluşturun, sadece eğitim kadrosunuz değil diğer tüm personellerinizi buna göre seçmezseniz, o kurduğunuz eğitim sistemini uygulamanız mümkün değildir. Uygulayabilmek için doğru öğretmenleri seçmelisiniz. Peki doğru öğretmenler çok tecrübeli ya da az tecrübeli ya da şu üniversiteden mezun bu üniversiteden mezun diye mi nitelendirilmeli? Tabi ki de hayır. Öğrencileri eğitecek olan öğretmenler onları anlayabilmeli, onların seviyesine inebilmeli ve her zaman sizin eğitim sisteminizdeki biraz önce belirttiğim gibi modern, çağdaş ve yaratıcı eğitim sistemini benimsemiş öğretmenler olmalıdır. Bu sisteme uygun olabilecek öğretmenleri, kendimize özgü 4 veya 5 kademeli (branşlara göre değişiyor) eğitim sisteminden geçirdikten sonra kadromuza katıyoruz. Ve onlarla uzun vadeli anlaşmalar sağlayarak bizim bünyemizde kalıcı olmalarını sağlıyoruz. Ki öğretmenlerimizin bizde kalıcı olması kaçınılmaz çünkü hem onun sosyal haklarını hem çalışma saatlerini hem de onların çalışma ortamını son derece güzel bir şekilde sağlıyoruz.

Eğitimde farklı kullandığınız yöntemler var mı?

Ömer Özdemir: Biz eğitim sistemimizde bölgemize, şehrimize ve ülkemize uygun bir şekilde dünyada tüm eğitim sistemlerine en uygun olanları adapte olarak oluşturduk. O yüzden bir eğitim sistemini dünyanın şurasından aldık diyemem. Her ülkenin bizim ülkemiz için en uygun olabilecek, bizim şartlarımıza en uygun olabilecek eğitimlerine, eğitim modellerinin parçalarını alıp sistemimizi öyle oluşturduk.

Ek ders ya da takviye ders ihtiyaçlarını nasıl gidereceksiniz?

Ömer Özdemir: Öncelikle bölgeye belki de öncü olarak getiren kurumlardanız çünkü eğitim öğretim sürecinin sağlıklı yürüyebilmesi için ilk önce bahsettiğim gibi dersi eğlenceli anlatacaksınız, eğlenceli anlattıktan sonra doğru sınavlarla doğru analiz yapacaksınız, bunları yaptıktan sonra çocukların eksiklerini tespit edip, tespiti tamamladıktan sonra takviyeyi yapmanız gerekiyor. Bunu da ilkokul 2. Sınıf düzeyinden itibaren 6. Gün eğitimi ile öğleye kadar süren akademik eğitimlerle tamamlıyoruz, Ki zaten öğleden sonrada yetenek çalışmalarımız var. Hala mı öğrenci eksikliğini tamamlayamadı, hala aynı konuda eksik olduğunu mu düşünüyor ya da tespit ediyoruz yine bu velinin görevi olmayacak. Bu eğitim öğretim bizim görevimiz. Bunun için tekrar ve birebir derslerle takviye yaparak eksiğini gideriyoruz. Yani çocuk o eğitimi alana kadar eğitim süreci devam ediyor. Asla bunu veliye veya öğrenciye bırakmıyoruz.

Veliler neden Modern Çağ Koleji’ni tercih etmeli?

Duygu Tarlak: Eğitim öğretimin bu kadar önemli olduğu bir dünyada ve böyle bir dünyaya doğru giderken çocuğunuzun dil, bilişsel, bilimsel, kültürel, yetenek ve akademik anlamda kusursuz bir şekilde ilerlemesini ve bunları sıkılmadan eğlenerek yapmasını istiyorsanız Modern Çağ Kolejini tercih etmelisiniz.

Öğrenciler neden Modern Çağ Koleji’ni tercih etmeli?

Ömer Özdemir: Öğrenciler sıkılmadan, severek gidip gelebilecekleri güleryüzle karşılaşacakları ve bunları yaşarken de hayata hazırlanabilecekleri bir kurumda okumak istiyorlarsa Modern Çağ Kolejini tercih etmeliler. Eğlenerek öğrenmenin adresi Modern Çağ Koleji.

 

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
LGS ve YKS’nin yapılacağı günlerde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasının ayrıntıları netleşti LGS ve YKS’nin yapılacağı günlerde...

Son dakika: LGS ve YKS'nin yapılacağı günlerde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasının ayrıntıları netleşti. 20 Haziran günü 09.00-15.0...

Çalışmaları yerinde inceledi Çalışmaları yerinde inceledi

Torbalı’da LGS öncesinde ortaokul müdürlerinin katılımı ile 3 bin 500 öğrenciyi yakından ilgilendiren bir toplantı gerçekleşti. Toplant...

Uzaktan eğitime hız verildi Uzaktan eğitime hız verildi

Okulların açılacağı tarihin uzatılması ile birlikte Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, uzaktan eğitime ağırlık verdi. Yasakların bitm...

Öğrencilerden ve öğretmenlerden anlamlı etkinlik Öğrencilerden ve öğretmenlerden anlamlı ...

Pamukyazı Tamsa Seramik İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri koranavirüs salgını nedeniyle düzenlenemeyen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Şenol Topçu’dan veda mesajı Şenol Topçu’dan veda mesa...

Torbalı Devlet Hastanesi’nde köklü değişim yaşanacak. Uzun y...

Torbalı’daki avukatlardan düzenlemeye tepki Torbalı’daki avukatlardan...

Hükümetin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin getirdiği yeni ba...

Bamyanın kilosu 15 lira Bamyanın kilosu 15 lira

Torbalı’da perşembe günü kurulan pazarda en uygun fiyatlı ma...

Pazar yeri değişiminde geri sayım başladı Pazar yeri değişiminde ge...

Torbalı’da pazar günü kurulan semt pazarı için yer değişikli...

1 kişi öldü 2 kişi yaralandı 1 kişi öldü 2 kişi yarala...

Torbalı'nın Bülbüldere Köyünde akşam saatlerinde cinayet işl...

Mahkeme kararıyla serbest bırakıldı Mahkeme kararıyla serbest...

Torbalı’da yaşayan O.O.Ş isimli şahıs, sosyal medyada yaptığ...

Dengesini kaybedip göle düştü Dengesini kaybedip göle d...

Torbalı'da balık tutmak için göl kenarına gelen genç, denges...

“Torbalı’da sıfır ev bulamıyoruz” “Torbalı’da s...

Kamu bankalarının kredi faiz oranlarını düşürmesiyle birlikt...

Kooperatif başkanından önemli açıklamalar Kooperatif başkanından ön...

SS Torbalı Metropolis Şehir İçi Motorlu Taşımacılık Kooperat...

Torbalı’ya çağ atlatacak proje belli oldu Torbalı’ya çağ atlatacak ...

Çağdaş ve işlevli belediyecilik anlayışını temsil eden bir b...

FOTO GALERİ
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan
Torbalı Web Tasarım