Büyük Torbalı

Menderes Havzasi’na Torbali damgasi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Menderes Havzasi’na Torbali damgasi
447 Görüntüleme
14 Eylül 2010 - 21:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali basta olmak üzere Küçük Menderes Havzasi’nin tamamina satis yapan Cantrak Traktör  traktör ve akaryakit satisinin yanisira bünyesindeki ziraat mühendisleri araciligi ile çiftçilere danismanlik hizmeti de veriyor.

2000 yilindan bu yana Izmir Aydin Asfalti yolu üzerinde Torbali’da faaliyet gösteren Cantrak Traktör ve Tarim Makineleri 10 yildir çiftçilerin ihtiyaçlarina cevap veriyor. Türkiye’nin en büyük traktör markalari New Hollanda ve Case IH markalarini elinde bulunduran firmanin Ödemis ve Tire’de 2 satis noktasi bulunuyor. Petrol Ofisi’ni de elinde bulunduran firma çiftçilerin her alanda ihtiyaçlarina cevap veriyor. Sezgin Dörtel, Torbali basta olmak üzere Küçük Menderes havzasinin tarimcilarina traktör sattiklarini söyledi. Firma traktör ve akaryakit satisinin yanisira bünyesindeki ziraat mühendisleri araciligi ile çiftçilere danismanlik hizmeti de veriyor.

MENDERES HAVZASINA HIZMET

1989 yilindan bu yana Koç grubuna ait Egemak sirketinde trak-tör satis üzerinde yöneticilik yap-tiktan sonra kendi sirketini kurmaya karar verdigini söyleyen sirket ortaklarindan Sezgin Dörtel, Torbali basta olmak üzere Küçük Menderes havzasinin tarimcilarina traktör sattiklarini dile getirdi. New Holland’in bayiligini alarak sirketin temellerini attigini dile getiren Sezgin Dörtel: “Uzun yillar Koç Grubuna ait Ege Makine sirketinde yöneticilik yaptim. Sirketten ayrildiktan sonra kendi bildigimiz is üzerine sirketimizi ortagim Sehlan Pervane ile Cantrak New Holland sirketini hizmete açtik. Küçük Menderes Havzasinin tarim potansiyelini bildigimiz için yatirimi Torbali’ya yaptik” dedi. Ilk olarak New Holland markasiyla basladiktan sonra 2009 yilinin basinda Türk traktör ürünü olan Case IH’de bünyesine katan firma Ege Cantrak Traktör sirketi çatisi altinda olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

DEV MARKALARI BUNYESINDE BULUNDURUYOR

SATISLARDAN memnun oldugunu dile getiren Sezgin Dörtel, “Sirketimizin temellerini atarken buranin potansiyelini iyi biliyorduk. Beklentilerimiz bizi yaniltmadi. Hedefledigimiz pazar payina ulastik”dedi. Hem New Holland hem de Case IH  gidi dev traktör markalarini elinde bulundurduklarini ifade eden Dörtel: “Sirketimizi kurarken New Hol-land ile basladik ve daha sonra bünyemize Türk traktör ürünü olan Case IH’de ekleyerek pazar payimizi büyüttük. Case IH mar-kasinin sadece traktörlerini satmiyoruz. Bunun yani sira pamuk toplama makineleri ve diger ekipmanlarini satiyoruz” dedi.

HEDEFLERIMIZ BUYUK

HER geçen gün sirketlerini büyütmeyi hedeflediklerini ve her traktör kullanicisinin ayni zamanda akaryakit müsterisi oldugunu göz önünde bulundurarak Petrol Ofisi’ni hizmete koyduklarini söyleyen Dörtel: “Biz her geçen gün büyümeyi kendimize hedef seçtik. Kaliteli ve dürüst hizmet anlayisi ile faaliyet gösteriyoruz. Her traktör kullanicisinin akaryakita ihtiyaci oldugunu düsünerekten sirketimizin yaninda bulunan 2,5 dönüm arazi üzerine kurulu olan Petrol Ofisini hizmete açtik” dedi. Sirket olarak hedeflerinin ileride tarim marketi kurmak oldugunu ifade eden Dörtel: “Arz ve talebe göre ilerleyen yillarda tarim marketi açmak istiyoruz. Ziraatla ugrasan bir çiftçinin akaryakittan tohuma, gübreden traktör parçasina kadar herseyin mevcut olabilecegi bir tarim marketi açmayi hedefliyoruz” dedi.

KÖYLERDE TRAKTÖR TANITIMI

ÇIFTÇILERI sürekli olarak dogru traktör kullaniminda bil-gilendirdiklerini söyleyen Dört-el: “Bizim bünyemizde ziraat mühendisleri var. Bu arkadasla-rimiz çiftçilerin dogru ekipman, dogru traktör kullanimi dogrul-tusunda çiftçileri bilgilendiri-yor. Çiftçilere her konuda da-nismanlik hizmeti veriyor” de-di. Urünlerini alicinin ayagina götürdüklerini söyleyen Dörtel: “Traktörlerimizi köylerde gez-direrek müsterilerimize taniti-yoruz. Müsteriler bu uygula-madan oldukça memnun. Firma ürünleri hakkinda müsterilere uzun uzun bilgilendirme yapi-yoruz. Böylece alici isine yara-yacak traktörü aliyor. Ödemis ve Tire’de satis noktalarimiz var.  Bunun yani sira 13 noktada satis sonrasi hizmeti veriyoruz. Küçük menderes havzasinda en uzak köylere kadar gidiyoruz” seklinde sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web