REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MERKEZ CAMİ İMAMINI TEBRİK EDİYORUM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MERKEZ CAMİ İMAMINI TEBRİK EDİYORUM
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
469 Görüntüleme
31 Aralık 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cami imamlarımız bizler için çok önemlidir, özellikle Cuma günleri vermiş olduğu mesajlar cemaat için çok hayırlıdır. Vermiş olduğu vaazlar ile Türkiye’nin gündemine oturmuş alim ve hocalar vardır. Cami imamlarımız vermiş oldukları vaazlar ile bizleri rencide etmez. Nerede yanlış yaptığımızı bizlere anlatırken yorumlarını esprili hale getirerek yaptıklarımız ile kendi kendimizi yadırgamamıza sebep olurlar. Geçtiğimiz Cuma günü Merkez Orhaniye Cami imamı vaaz esnasında cemaate çok güzel bir ders vermiş. İmam Vaaz esnasında şimdi bir soru soracağım ama kimse cevaplamasın ve el kaldırmasın diyerek ‘Şu an Camimizde olan kaç kişinin cebinde Milli Piyango bileti var. Kaç kişide olduğunu bilmiyorum ama bizimle camiyi açıp kapatan cemaatin cebinde biletler olduğunu çok iyi biliyorum ve bu biletler ile secdeye yatan kişiler var. Bu şans oyunlarının haram olduğunu bilmiyor musunuz?’diye sitemde bulunmuş. Merkez Cami İmamını tebrik ediyorum kimseyi rencide ve deşifre etmeden bir Müslümanın bilet almaması gerektiğini ise çok iyi bir örnekle belirtmiş. İnsanoğluyuz her gün yeni bir hata işliyoruz bilip bilmeden, ancak göz görerek helal olmayan bilet ile şans denemek adına büyük bir vebalin sahibi oluyoruz. Bende bunları yazarken şans oyunu oynamıyor değilim. İddia oynarım zaman zaman ve kazanmak için oynarım her seferinde. Ancak şans oyunu bileti ile camiye gidip secdeye varmıyorum. Hepimizi kurtaracak olan ibadet ancak ne zaman nasip olur diye beklerken ömür geçiyor.

SAMİ HOCAM BİR TAŞLA ÜÇ KUŞU BİRDEN VURDU

Geçtiğimiz hafta birinci gündem konum olan yılın öğretmeni konusunu daha çok kurcalayacaktım ama bazı yetkili kişiler gelip olayın gerçek yüzünü anlattı. Bazı yazışmaların yanlış anlaşılması ve düzeltilmesi arasındaki boşluğu değerlendiriyor ve ülkenin gündemi haline getirmeye çalışırken proje yarıda kaldı. Neyse ki bazı idareciler geç kalmadı ve konunun kapanması için girişimlerde bulundular, yoksa bizlerde hataya düşecektik. Benim bu konuyu işlediğim ilk günlerde Torbalı Lisesi’nin en tecrübeli yöneticilerinden efsane Müdür Sami Bingöl Turan konuyla ilgili beni bilgilendirdi. Yılın Öğretmeni olmak için bazı kıstaslardan bahsetti. Bahsederken ince bir alt yazı reklamı ile ülke eri olan Abisi Arda Turan’dan bahsetmeden edemedi. Sami Bingöl Turan Büyük Torbalı Gazetesi’nin en eski köşe yazarıdır. Kendisi gazetecilik ile uğraş verdiği yıllarda bizler belki de dünyada yok idik. Her neyse yapılan haber ve köşe yazıyla ilgili Sami Hocam topu öyle çok güzel bir yere vurdu ki jeneriklere girecek bir gole imza attı. Yazmış olduğu köşe yazısıyla İlçe Milli Eğitim, haberi yapan ve atanamayan muhabir, kıyısından köşesinden ben ve Eğitim Müfredatı nasibini almış oldu. Bir taşla iki kuş değil üç kuşu birden vuran Sami Hocam artık uzun zaman etliye sütlüye karışmaz. Aradan zaman geçer kesinlikle takibi bırakmaz bir pundunu daha bulduğunda yine benzer bir gol atar ve bizlere ders verir. Ne diyelim Sami Hoca bu ilçemize büyük emekleri var her vurduğun gol olsun derken bizde takip mesafesini muhafaza edelim.

PEKİ, SEN NASIL BİR ALÇAKSIN TÜRKDOĞAN

Engin Türkdoğan’ın geçtiğimiz gün sosyal medya duvarında paylaştığı “köşe yazım” başlığı ile yayımlanan köşe yazısına hala hiçbir gazete sayfasında rastlamadım. Kendisi için yaptığım tespitlerden sonra bana Facebook’da açıklamazsan “alçaksın” demiş. Tespitlerime kızmayan duyumlarıma darılan Belediye Başkan Danışmanı Engin Türkdoğan’a bende yaptığı alçaklıklar ile ilgili bir iki hatırlatmada bulunacağım. Madem bana alçak dedin, bana cevap hakkı doğdu.

Alevi Dernek Başkanı iken CHP’li Belediye’de işe başladın, daha sonrasında bıraktın mı bıraktırıldın mı? Dernek içerisinde CHP düşmanlığı yaratmaya başladığın için Alevi kardeşlerimizin ayrı bir dernek kurmalarını sağladın. Sonunda Dernek içerisinde hiçbir etkin kalmayınca AK Parti’den başka tutunacak dalın kalmadı. Senin Alevi Cemaati üzerindeki hesaplarının bittiğini gören diğer dernek kapatıldı ve şu an Torbalı’da tek çatı altında yine mutlu ve mesutlar. Sen şu an Belediyede danışman mısın yoksa Alevi Cemaati içinde ilmi siyaset yapan, olan biteni taşıyan muhbir mi? Ajan demiyorum bak, ajanlık profesyonellik gerektirir.

Facebook da cevaplamamı istemişsin. Yazdıklarını ben göremiyorum engellemişsin, çok güldüm. Göllüce halkının gazını iki sayfa dergi haberi ile alamazsınız, akıl hocan ile başka bir formül bulun beni güldürmeyin. Madem Alevi toplumunun sözcüsü olacaksın. O zaman başkana muhbirlik ve yalakalık yapmayı bırakacaksın. O zaman git ve yıllardır ekmeğini yiyip suyunu içtiğin Göllüce halkı için diren. Alacağın maaş için kişiliğinden ödün verme. Sen bu dediklerimden bir şey anlarsan, nasıl bir alçak olduğunu zaten çok iyi göreceksin.

Not: Bu akşamki programım belli. Evde TV başında “Pijama Terlik Televizyon” evinde oturmayıp dışarda eğlenecek kişilere ise naçizane uyarılarım var. Trafik polisleri hiç aman vermeyecek ve kontroller çok sıkı olacak. Eğlencenin dozunu iyi ayarlayamayan kişilerin yaşayacakları pişmanlıkları göz önünde bulundurmalı. Biz gazeteciler bu akşam evde olacağız ama aklımızda acaba gece ne tür sıkıntılar yaşandı diye merak içerisinde bekleyip duracağız. Umarım bir sıkıntı yaşanmaz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web