REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP iktidarı ile ‘Hilalkart’ geliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MHP iktidarı ile ‘Hilalkart’ geliyor
284 Görüntüleme
29 Ekim 2015 - 8:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP olarak iktidara hazır olduklarını belirten Torbalılı milletvekili adayı Halit Dalgıç, MHP’nin seçim beyannamesinde toplumun her kesimine dokunduklarını, kadın, genç, emekli, işçi, memur herkesin düşünüldüğünü kaydetti. Genç milletvekili adayı Halit Dalgıç, MHP iktidarında hayata geçirilecek olan ‘Hilalkart’ uygulaması ile yoksulluğun da tarihe karışacağını belirtti

MHP iktidarında yoksulluğun tarihe karışacağını belirten MHP Milletvekili adayı Halit Dalgıç, “Seçim beyannamemize koyduğumuz uygulamalardan biri de Hilalkart. Geliri olmayan yada dar gelirli olan vatandaşlarımıza Hilalkart vereceğiz. Bu karta devlet tarafından her ay düzenli olarak yükleme yapılacak, dar gelirli vatandaşlarımız da bu kartla kendi mahallelerindeki esnaftan alışveriş yapacaklar. Bu şekilde hem ülkemizde muhtaç insan kalmayacak, hem de küçük esnafımız kazanacak” şeklinde konuştu. Vatandaşlarımızın aldığı sosyal yardım ve desteklerin devam edeceğini belirten Dalgıç, “Asker ailelerine yapılan ödeme aylık 500 liraya çıkarılacak. TOKİ’den ev alan vatandaşlarımızın ödeme güçlerinin üstüne çıkan taksitlendirme uygulamasından kaynaklanan mağduriyetleri gidereceğiz. Evi olmayan ailelere 250 lira kira yardımı yapacağız. Aylık 200 kilovat saatin altında elektrik tüketen ailelere yüzde 75 indirimi yapacak, vatandaşlarımızdan elektrik kayıp-kaçak ve sayaç okuma bedeli almayacağız. İcra ve haciz uygulamaları, vatandaşlarımızın gelirini asgari ücretin altına düşürmeyecek şekilde yeniden düzenlenecek. Vatandaşlarımızı tüketici kredisi ve kredi kartlarından kaynaklı borç ve yüksek faiz sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtaracağız” şeklinde konuştu.

MHP İKTİDARINDA KADINLAR GÜÇLENECEK

MHP iktidarında kadının toplum içindeki konumunun güçleneceğinin sözünü veren MHP Milletvekili adayı Halit Dalgıç, “MHP iktidarında kadınlarımızın konumunu ve buna bağlı olarak aile kurumunu güçlendireceğiz. Kadınlarımıza istihdam alanları oluşturacak, iş gücüne katılımı artıracağız. Girişimci kadınlarımıza yarısı hibe olmak üzere finans desteği sağlayacağız. Ev hanımlarımıza mesleki beceriler kazandıracak, aile bütçelerine ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaları sağlanacak. Kadınlarımıza sigortalılık öncesi doğum borçlanma hakkı verilecek, şiddete maruz kalan kadınlarımıza adli yardım desteği sağlayacağız” dedi. Dalgıç, çocuk istismarının da önleneceğini belirterek, “Çocuklara karşı işlenen suçlarda cezalar ağırlaştırılacak, dava açmalarda zaman aşımını kaldıracağız” dedi.

Mhp’den emeklilere müjde

Seçim beyannamelerinde emekli vatandaşlarımıza yönelik önemli düzenlemelerin getirildiğini belirten MHP İzmir Milletvekili adayı Halit Dalgıç, “Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında emekli vatandaşlarımızın da refahını yükselteceğiz. Emeklilerimize Mart ve Eylül aylarından 1.400 lira olmak üzere yılda toplam 2.800 lira Emekli Destek Ödeneği vereceğiz. Emeklilerimizin banka promosyonu almalarını temin edip, emekli aylıklarındaki eşitsizliği ve dengesizliği gidereceğiz. Ayrıca emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızın da bu mağduriyetini gidereceğiz” şeklinde konuştu.

“SERBEST SAĞLIK BÖLGELERİ OLUŞTURULACAK”

MHP iktidarında sağlıkta önemli reformlar gerçekleştireceklerinin altını çizen genç milletvekili adayı Halit Dalgıç, “Bizim iktidarımızda temel sağlık hizmetleri ücretsiz olacak. Hastaneler tam gün ve tam kapasite çalışacak. Ek ücret ve katılım payı uygulaması tamamen son bulacak. Sağlık çalışanlarımıza yıpranma payı hakkı vereceğiz. Türkiye’nin her bölgesinde yeterli sayıda doktor ve sağlık personeli olacak. Büyük bölgesel kan merkezleri kurup, her bölgede tam teşekküllü kanser teşhis ve tedavi merkezleri kuracağız. Her il ve büyük ilçelerde kemoterapi ve diyaliz merkezleri olacak. Yaşlı, yatalak ve engelli hastalarımızın bakımı için özel bakım hastaneleri kuracağız. Oluşturacağımız serbest sağlık bölgelerimizle sağlıkta yaşanan sıkıntıları tamamen çözeceğiz” dedi.

Engellilere öncelik verilecek

MHP iktidarında engelli vatandaşlara işe yerleştirmede öncelik verileceğini belirten Dalgıç, “Kamudaki engelli kotasının tamamına atama yapılacak. Engelli ve engelli aylığı 400 liraya, üç aylığı 1.200 liraya, ağır engelli aylığı 600 liraya, üç aylığı 1.800 liraya çıkarılacak. Doğuştan yada işe girmeden önce engelli olanlar, malul şartlarından yararlanacak” dedi. 65 yaş aylığının da 300 liraya, üç aylığının 900 liraya çıkarılacağını belirten Halit Dalgıç, şehit aileleri ve gazileri de unutmadıklarını söyledi. Genç milletvekili adayı, “Gazilere 3.600 günde emekli olma hakkı verecek, ordu ve polis vazife malullerinin özlük haklarını iyileştireceğiz. Tüm gazilerimizin mağduriyetlerini giderecek, ödenen şeref aylığını 1.400 liraya çıkaracağız. Şehit yetimlerinin tamamına iş hakkı verilecek, işe yerleştirmelerde gazi ve gazi çocuklarına da öncelik vereceğiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web