REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Muhalefete milletin kartını gösterdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Muhalefete milletin kartını gösterdi
610 Görüntüleme
02 Mart 2016 - 8:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir Milletvekili Atilla Kaya, TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti grubu adına bir konuşma gerçekleştirdi. Toplum ile devlet arasındaki güven tesisinin güçlü bir adalet sistemiyle gerçekleşebileceğini belirten Kaya; hukukun üstünlüğünü esas alan bir siyasetle 13 yıldır milletin devletle olan bağlarını güçlendirdiklerini ifade etti.

AK Parti MKYK Üyesi, İzmir Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Mahmut Atilla Kaya, TBMM Genel Kurulu’nda 2016 yılı Adalet Bakanlığı bütçesi üzerinde, AK Parti grubu adına bir konuşma gerçekleştirdi. Toplum ile devlet arasındaki güven tesisinin ancak güçlü bir adalet sistemiyle gerçekleşebileceğini belirten Kaya; imtiyazı değil adaleti, üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü esas alan bir siyaset anlayışıyla 13 yıldır milletin devletle olan bağlarını güçlendirdiklerini ifade etti. Adalet Bakanlığı’nın diğer bakanlıklar gibi, bakanlık hizmetlerini icra eden bir bakanlık olmadığını hatırlatan Kaya, “Adalet Bakanlığı, bütçeyi dağıtır ama yargılama yapmaz. Adalet Sarayı yapar ama mahkeme etmez. Bu sebeple, hükümetleri ‘Adalet ve Yargı’ üzerinden eleştirirken dengeli olmak, milletvekili sorumluluğu ile güçler dengesi ilkesi gerçekliğinden uzaklaşmamak gerekir” dedi.

RAKAMLAR ORTADA

13 yılda anayasa başta olmak üzere toplumsal değişime ve dönüşüme ayak uyduramayan pek çok kanunda değişiklikler yapıldığını, mevzuatların ve temel kanunların yenilendiğini belirten Mahmut Atilla Kaya, vatandaşı çaresiz duruma düşüren, hakkını aramasını engelleyen birçok anayasal hükmün de ortadan kaldırıldığının bilgisini verdi. Adalet Bakanlığı’na tahsis edilen toplam yatırım bütçesinin, 2002 yılında 80 milyon 210 bin TL iken, bu rakamın 2016 bütçe tasarısında ise 1 milyar 809 milyon 635 bin TL olduğunu açıklayan Kaya, rakamların ortada olduğunu ifade etti.  Kaya, 2002 yılında adli yargıda 3 bin 581 olan mahkeme sayısının, 2016’da 6 bin 131’e; idari yargıda 146 olan mahkeme sayısının ise 206’ya yükseltildiğinin bilgisini verdi.  2002 yılında hâkim ve savcı sayısının 9 bin 349 iken,  2016 yılı Şubat ayı itibariyle bu sayının 14 bin 712 olduğunu, bakanlığın toplam personel sayısının ise 2002 yılında 26.274 iken 2016 yılı Şubat ayı itibariyle 58.230 olduğunu belirtti.

MUHALEFETE MİLLETİN KARTINI GÖSTERDİ

En büyük adaletin milletin vicdanı olduğunu hatırlatan AK Parti MKYK Üyesi, İzmir Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Mahmut Atilla Kaya şu değerlendirmelerde bulundu, “Milletin vicdanı, tek parti döneminden sonra Demokrat Parti’yi, 27 Mayıs darbesinden Adalet Partisi’ni, 80 darbesinden sonrası merhum Turgut Özal’ı, 28 Şubat darbesinden sonra ise 28 Şubat’ın bizatihi mağduru olan Recep Tayyip Erdoğan’ın kurmuş olduğu AK Parti’yi iş başına getirmiştir.  Bu yürekli milletin hak üzere olan vicdanı, 17-25 Aralık yargı ayaklı darbe girişimine, ihanet şebekelerine 30 Mart’ta, 10 Ağustos’ta ve 1 Kasım’da gerekli cevabı vermiştir. Burada hep beraber şahit olduğumuz üzere, muhalefet partileri tarafından bütçe görüşmeleri esnasında, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlarımıza ‘kırmızı kart’ çıkarıldı. Hatta CHP Grup Başkanvekili bize hitaben ‘yenildiniz, yenildiniz, yenildiniz’ dedi. Ben CHP’ye kırmızı kart göstermeyeceğim. Bizim için esas olan milletin hakemliğidir. Bu anlamda ben CHP’ye 1 Kasım’da milletimizin çıkardığı kartı göstermek istiyorum. İşte, milletin çıkarttığı bu kartta da gördüğümüz üzere, 7 coğrafi bölgenin tümünde AK Parti birinci parti olmuştur. 81 ilin 63’ünde AK Parti birinci parti olmuştur. Bu tabloya göre muhalefete şunu söylemek istiyorum; yenildiniz, yenildiniz, yenildiniz.”

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web