Büyük Torbalı

Muhtar tarlada hırsızlar evde!

Çiftçinin zeytin hasadında olmasını fırsat bilen hırsızlar evlere girerek para, altın ve elektronik eşyaları çalarak kayıplara karışıyor. Bu sezon hırsızların ilk kurbanı Çakırbeyli Muhtarı İbrahim Kabaca oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Muhtar tarlada hırsızlar evde!
188 Görüntüleme
25 Kasım 2016 - 14:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KÜÇÜK Menderes Havzası’nda zeytinciliğin en yoğun olduğu ilçelerden olan Torbalı’da hasat geçtiğimiz günlerde başladı. Özellikle dağ köylerinde zeytin hasadı oldukça yoğun. Şeytanın aklına gelmeyecek yöntemlerle vatandaşı mağdur eden hırsızlar, ovada zeytin hasadını fırsat bilerek çiftçinin canını yakmaya başladı. Geçtiğimiz yıllarda özellikle köylerde zeytin hasadına giden vatandaşın evine giren hırsızlar bu sezon yeniden iş başında. Bu yıl ilk mağdur Çakırbeyli Muhtarı İbrahim Kabaca oldu. Ailesi ile birlikte zeytin hasadına giden genç muhtarın evine hırsız girdi. Altın, para ve bir miktar değerli eşya alan hırsızlar kayıplara karıştı.

Geçen yıl da vardı
Çakırbeyli’de geçtiğimiz yıl köylünün tarlada olmasını fırsat bilerek evlere giren hırsızların yaşattığı kâbus bu yıl yeniden yaşanmaya başladı. Geçtiğimiz yıl köyde hem zeytinyağı dolandırıcılığı hem de evlerde hırsızlık yapan soyguncular köylüyü, “illallah” ettirmişti. Ali Güngör’ün evvela dış kapısındaki kilidi kiran daha sonra ev kapısını tamamen kıran hırsızlar nasıl olduysa hiçbir köylü tarafından görülmemişti. Buradaki nakit paraları ve altınları çalan hırsızlar, Güngör’ün yan komşusu olan 71 yaşındaki Hasan Şimşek’in evine girdi. Burada da kapıyı zorlayan hırsızlar içerdeki parayı alıp çıkarken, Hasan Şimşek’e ait arabanın ön ve arka plakasını çalarak izlerini kaybettirdi. Bu yıl da aynı kabus yaşanıyor. Hırsızlar önceki gün ailesi ile birlikte zeytin hasadına giden Çakırbeyli Muhtarı İbrahim Kabaca’nın evine girdi.
MUHTARIN EVİNE GİRDİLER
İbrahim Kabaca’nın evinin girişinde sakladığı anahtarı bularak içeri giden hırsızlar bir miktar para, altın ve değerli eşya alıp kayıplara karıştı. Geçtiğimiz yıldan bu yana yaşanan hırsızlardan dolayı köylünün tedirgin olduğunu söyleyen Muhtar Kabaca, vatandaşlardan dikkatli olmalarını isterken, bir an önce hırsızların bulunmasını istedi. Köyde özellikle Doblo, Fiorino marka, çevre il plakaları ile dolaşan araçlara dikkat edilmesini isteyen Muhtar Kabaca, köylünün artık hırsız korkusundan hasada gidemediğini ifade etti. Muhtar ayrıca, köylünün zeytinyağı almak niyetinde olup kendilerini kandırtmak isleyen kişilere karşı da dikkatli olmasını istedi. Geçtiğimiz yıl ovadaki zeytin hırsızlığı ve zeytinyağı dolandırıcılığı Cuma hutbesine bile konu olmuştu. SEVİM AKBAŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web