REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Müslüman güvenilir olmali

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Müslüman güvenilir olmali
123 Görüntüleme
19 Ocak 2013 - 7:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hz. Muhammed Mustafa’nin dünyaya gelisinin 1442’inci yil dönümü 23 Ocak Çarsamba gecesi Mevlit Kandili ile kutlanacak. Torbali Ilçe Müftülügü de Merkez Camii’nde mevlit okutacak.

ILÇE Müftüsü Mustafa Aydos, 23 Ocak Çarsamba gününü persembeye baglayan gecenin alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa’nin dünyaya gelisinin 1442’inci yil dönümü oldugunu ifade etti. Kardeslik baglarinin neredeyse ciddi yaralar aldigi bir zaman ve mekanda, hem Hz. Muhammed’e (S.A.V) hem de birbirimize kardes olmanin iklim ve ortamlarini yeniden bulmak ve O’nun özlemini çektigi kardesler toplulugu olmayi yeniden hatirlatmak gerektigine isaret eden Aydos, her Müslüman’in peygamber efendimizi örnek almasi gerektigini belirtti. Rahmet peygamberi olan Hz. Muhammed Mustafa’nin (S.A.V) Yüce Allah’tan bir rahmet olarak insanliga gönderildigini ifade eden Aydos, bir rahmet peygamberi olarak inananlarin gönüllerinde taht kurdugunu ifade etti. Aydos, “Peygamber efendimiz çok güvenilir ve merhametliydi. Müslümanlar güvenilir olmali” dedi.

MERHAMETI BOL
YUCE Allah’in ilahi mesajlarini insanliga iletmek üzere gönderdigi peygamberler halkasinin son temsilcisi olan Hz. Muhammed’in dogumu, tarihin akisini degistiren kutlu bir olaydir. Yeryüzüne inen ‘nur’; insanligi içine düstügü batakliktan kurtaracak, Hakk’i ve hakikati ögretecek, yediden yetmise bütün insanliga yegâne ‘ölçü’ ve ‘örnek’ teskil edecektir. O, bizlere sevgiyi, barisi, cömertligi, anababaya saygiyi, nerede olursa olsun ilmi almayi tüm insanlari sevmeyi ve barisi ögretti. Hz. Muhammed’in (S.A.V) dünyaya gelisinin yil dönümünde, bu aziz ve mübarek günlerin feyz ve bereketinden istifade ederken insanlarin nefis muhasebesi yaparak özelestiriden kaçinmadan, insanlik nezdindeki görev ve sorumluluklari hatirlayip, tarihten ders alarak, iyi, dogru ve güzelin timsali olma yolunda azimlerini yenilemesinin herkes için bir huzur ve sükun vesilesi olacagini kaydetti. Aydos, Mevlit Kandili’nin bütün Müslümanlara huzur getirmesini, sikintilarin asilmasinda kardeslik baglarinin güçlenmesine ve yeni rahmet kapilarinin açilmasina vesile olmasini dileyerek, Islam aleminin kandilini kutladi.

“PEYGAMBER AHLAKIYLA  AHLAKLANIN”
ÇARSAMBA günü aksam namazi ile yatisi namazi arasinda Merkez Camii’nde mevlit okutulup dua edilecegini söyleyen Müftü Mustafa Aydos, “Insanlar, bu önemli gecede normal bir sekilde ibadetlerini yerine getirebilirler. Ancak kendilerini de hesaba çekmeliler. Cenabi Allah varlik âlemini rahmet üzerine insa etmis, O’nun rahmeti her seyi kusatmistir. Ancak Allah’in asil rahmeti insanlari kurtulusa davet etmek için gönderdigi mesajlaridir. Bu mesajlari insanlara ulastiran peygamberler, Allah tarafindan insanliga gönderilmis birer rahmet elçisidir. Islam dini, inanç ve ahlâki birbirine baglamis ve en güzel ahlâk sahibi olarak da peygamberimizi takdim etmistir. Peygamber ahlâkiyla ahlâklanan insanlar dünya ve ahirette kurtulusa ererler. Onlar, peygamberin rehberliginde hayatin zorluklarina karsi sabrederdi” dedi. nimetlerden dolayi Allah’a sükrederler. Hayatin sikintilarini yüce kitabimiz Kur’ani Kerim’in ve sevgili peygamberimizin sünnetinin rehberliginde asarlar.
Inanç, kültür ve medeniyet hayatimizin örnek sahsiyeti hazreti peygamberi daha yakindan tanimaliyiz. Onu ve getirdigi evrensel mesaji gençlerimize tanitarak özümsemelerini saglamaliyiz” diye konustu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web