Büyük Torbalı

Öfke+Sıkıntı+Gelecek Kaygısı=Türkiye

İyi haftalar değerli okuyucularım, sizlerle uzun bir zaman sonra yeniden beraber olmak, yeniden sizlere fikirlerimi sunabilmek inanın benim için çok değerli.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öfke+Sıkıntı+Gelecek Kaygısı=Türkiye
Salih Badalı( salihbadali@buyuktorbali.com )
1.456 Görüntüleme
28 Ocak 2022 - 11:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bugün sizlerle çağımızın problemi olan bu 3 temel kelime hakkında konuşacağız. Çağımızda görülen ancak Türkiye’de daha da çok hissedilen bu 3 kelime bugün gerçekten de bizleri karanlığa itmekte ve itmeye de devam ediyor.
Türkiye yeni yıla en umutsuz giren ülkeler listesinde 3.sırada tabi ki bunun birçok sebebi var. Geleceğe karşı umutla bakılacak neyimiz varsa hepsinin içi boşaltılmış durumda; ekonomiden eğitime, eğitimden sağlığa neyimiz varsa hepsini bizden alıp yerine de boş anlamsız birkaç kelimeden başka bir şey vermediler.
Bir milleti ancak umutlarını çalarak öldürebilirsin. Umutsuz olan işçi verimli çalışmaz. Umutsuz olan doktor iyileştirmez. Umutsuz, geleceğine umutla bakamayan toplumun her kesimi umudunu başka yerlerde aramaya başlar bu bir ülkenin istikbali için ne kadar ciddi bir durum olduğunun farkına varmalıyız.
Bir genç geleceğe umutla bakmıyorsa umut bulacağı yerlere gitmek ister. Bugün Türkiye’de doktordan mühendise, öğrenciden işçiye kadar hemen herkes umudunu Avrupa ülkelerine girmekte arıyorsa işte o ülke için bu felaket habercisidir. Türkiye ciddi anlamda birçok sıkıntı ile karşı karşıya ve beni üzen taraf da bu sıkıntıları maalesef kendi kendilerine yaratmış olmalarıdır. Türk halkını kendilerinin onayı ile kendi geleceklerini uçuruma sürükleyen Nazi Dönemi Alman halkına benzetiyorum. Alman halkı yarattığı o korkunç olgudan çok pişman olmuşlardı. Türk halkı da maalesef yaptığı her eylemden yakında pişman olacaktır.
Ben istiyorum ki; yeniden o mutlu, neşeli zamanlarımıza geri dönelim, ekonomik sıkıntının bu kadar ağır olmadığı insanların gülebildiği, gençlerin, çocukların geleceğe karşı umutla bakabildiği günlere dönelim. Umarım yeni yıl bize bu umutları tekrardan kazandırabilir. Ancak bu yıl Türk halkı yaptığı eylemlerin sonuçlarına katlanacak gibi görünüyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web