REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öğretmenleri unutmadı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğretmenleri unutmadı
633 Görüntüleme
25 Kasım 2015 - 8:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ilçede görev yapan eğitimcilere yemekli davet verdi. Etkinlikte öğretmenlere plaket takdim edildi

TORBALI Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan eğitimcileri yemekli bir davette ağırladı. Metropolis Otel’de düzenlenen etkinliğe Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun ile eğitimciler eşleriyle birlikte katıldı. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, tüm öğretmenler adına çiçek takdimini İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’a yaptı. Yemekten sonra salonda bulunan eğitimcilere hitaben bir konuşma yapan Adnan Yaşar Görmez öğretmenlik mesleğinin kutsallığına vurgu yaparak, “Yıl içinde kutladığımız ya da anlamını idrak ettiğimiz pek çok önemli gün var. Ancak bunların çok azı Öğretmenler Günü’nün anlamıyla eş değerdir. İnsanlık tarihinde öğretmenlerin yeri, komutanların, bilim adamlarının ya da siyasetçilerin yerinden daha da özeldir” dedi.

‘YÜREKTEN KUTLUYORUM’

Öğretmenlik mesleğinin; sabrı, bilgiyi, hoşgörüyü, ahlakı, temizliği, dürüstlüğü, disiplini, paylaşmayı, vatanseverliği, eşitliği, kardeşliği, tasarrufu, aileyi özetle yaşamın toplamını simgelediğinin altını çizen Başkan Görmez, “Osman Bey’e hayata ve siyasete dair öğütler veren Şeyh Edebali olmasa Osmanlı, Osmanlı olur muydu? Akşemseddin’in bilgeliğinden pay almamış olsa idi Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’u fethedebilir miydi? Ve en önemlisi peygamber efendimiz insanlığa Kuran’ı tebliğ etmeseydi, onlara ahlak ve fazileti öğretmeseydi İslam’ın ışığı cahiliye karanlığını yararak dünyayı sarabilir miydi? Kısacası öğretmenlik bir boyutuyla kutsaldır. Bir öğretmenin rehberliğinin insanların, milletlerin ve tarihin seyrini değiştirdiği vakidir. Başta demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı ve kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mesleklerini icra ederken şehit düşen bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

BİLGİNİN VE SEVGİNİN KAYNAĞI

Öğretmenlerin sadece öğrencilerine değil topluma ışık saçan bir mesleğin mensubu olduğuna dikkat çeken Torbalı Kaymakamı Aydın Memük ise:“ Eğitimin, bilimin, bilginin önemi hızla gelişen gezegenimizde her gün biraz daha artıyor. Rekabet gücü yüksek bir toplum olmanın yolu bilgi odaklı bireyler olmamızdan geçer. Bilginin, sevginin kaynağı da öğretmenlerimizdir” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web