REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Okul bahçesine TEOG dilek ağacı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Okul bahçesine TEOG dilek ağacı
158 Görüntüleme
08 Nisan 2016 - 8:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Fatih Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri hayallerini süsleyen okulları ve meslekleri yazdıkları kâğıtları balonlara koyarak okul bahçesinde oluşturdukları dilek ağacına astılar.

ÜLKE çapında yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavına (TEOG) sayılı günler kala Fatih Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri TEOG için dilek ağacı yaptı ve kâğıtlara yazdıkları dileklerini balonunun içine koyarak ağaca astı. Fatih Ortaokulu öğrencileri kâğıtlara okumak istedikleri okulları ve istedikleri meslekleri yazarak balonların içine koydular ve şişirdikleri balonları okul bahçesindeki TEOG dilek ağacına astılar. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’da katıldı.

İTFAİYE YARDIMI İLE ASILDI

Fatih Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri ülke çapında yapılacak olan TEOG Sınavına sayılı zaman kala kağıda yazdıkları TEOG Sınavından beklentilerini, okumak istedikleri okulları ve ileride ilgilenmek istedikleri meslekleri balonlara koyarak okul bahçesindeki TEOG dilek ağacına astılar. Öğrencilere moral ve isteklendirme kazandırmak maksadıyla yapılan etkinliğe Torbalı İtfaiye Grubundan bir araç gelerek dileklerin ağaca güvenli bir şekilde asılmasını sağladı. Dilek balonlarının asılması sırasında okulu ziyarete gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’da bir dilek balonu astı. Dilediği dilek hakkında konuşan Tosun, “İlçemizde TEOG Sınavına girecek tüm öğrencilere zihin açıklığı ve sınavda başarılar diledim. Umarım öğrencilerimiz dileklerinde ki okullara giderek başarılı birer birey olurlar. İlgilenmek istedikleri mesleklerde başarılı bireyler olarak yetişmeleri hem okulları, hem kendileri hem de ilçemiz için oldukça önem arz eden bir konu. Diliyorum ki öğrencilerimiz TEOG Sınavında başarılı olarak ilçenin eğitim düzeyinin yükselmesine katkıda bulunurlar” dedi.

MOTİVASYON VE ÖZGÜVEN SAĞLAMAK İÇİN

Dilek Ağacı projesinin mimarı olan Fatih Ortaokulu Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretmeni Duygu Keşkek, “Öğrencilerimizin sınav yaklaştıkça kaygılarının artmasını hissettikten sonra dünyada başarılı olan insanların başarılarıyla ilgili bir sunum hazırladık. Dünya üzerinde başarılı kişilerin öykülerinin yanında başarısızlıklarından ciddi başarılar yaratmayı bilen insanlarla ilgili de sunum yaparak öğrencilerimizin kaygılarını yenmelerini ve özgüven duygularının güçlenmesini amaçladık. Yaklaşık 50 dakika süren sunumumuzun ardından da bu dilek ağacı etkinliğini yaparak öğrencilerimizin motivasyonunu güçlendirmek istedik. Bu etkinliğimiz olumlu karşılayan ve desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cafer Tosun ve Okul Müdürümüz Seyfullah Subaşı’ya öğrencilerim ve kendim adına teşekkür ediyorum.” dedi. Keşkek’in açıklamalarının ardından konuşan Fatih Ortaokulu Müdürü Seyfullah Subaşı, “Duygu öğretmenimiz öğrencilerimizi sınav kaygılarından uzaklaştırmak ve yüreklendirmek için çok güzel bir proje geliştirdi. Bu nedenle bizler de çok sevindik. Öğretmenimizin ve öğrencilerimizin her zaman arkasındayız. Onların yaptığı bu gibi etkinlikler bizim kıvanç duymamızı sağlıyor” sözleriyle konuşmasını bitirdi.   Sinan TEKDEMİR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web