Büyük Torbalı

Okul çıkışı can pazarı

Ayrancılar İlk ve Ortaokulu’na giden öğrenciler her gün kaza tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Okuldan çıkar çıkmaz mahallenin en işlek caddesinde toplu olarak yürümek zorunda kalan öğrenciler büyük tehlike yaşıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Okul çıkışı can pazarı
192 Görüntüleme
15 Kasım 2016 - 12:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AYRANCILAR’DA bulunan Ayrancılar İlk ve Ortaokulu’nda yüzlerce öğrenci eğitim görüyor. Her gün okula gidip gelen minik öğrenciler büyük tehlike ile karşı karşıya kalıyor. Araçların seri halde sıklıkla geçtiği Barış Manço Caddesi’nin hemen kenarından yaya bir şekilde geçen öğrenciler, her gün kazayla burun buruna geliyor. ESHOT gibi büyük araçların da sıklıkla geçtiği yolda önlem alınmaması velileri tedirgin ediyor. Bir anda hep birlikte okuldan çıkan öğrenciler, kaldırımlara yönelmeden ana caddeye çıkıyor. Hal böyle olunca arabalar öğrencilerin arasından geçmek zorunda kalıyor. Zaman zaman ilçe jandarma trafik ekiplerinin müdahale ettiği alana veliler kalıcı çözüm istiyor.

KAZA TEHLİKESİ

Okul giriş ve çıkışlarında binlerce öğrencinin yolun ortasında yürümek zorunda kaldığı yolda her gün çok sayıda tehlike atlatılıyor. Yaşanan tehlikelerde yürekler sürekli ağza geliyor. Çocuklarının yaşadığı bu tehlikeli yolculuğa bazı veliler de eşlik ediyor. Çocuklarını ellerinden tutan veliler, onları okul kapısına kadar bırakıp, çıkışta da kapıdan alıyor. Her gün kazalarla karşı karşıya gelen öğrenciler, okul yolunda büyük tehlike atlatıyor. Durumdan şikayetçi olan veliler, bir an önce soruna el atılması gerektiğini belirterek, caddenin sağlı sollu bir şekilde yayalara uygun şekilde iyileştirilmesini talep etti.

ÖĞRENCİLERDEN GÜVENLİ YOL TALEBİ

Okuldan çıkar çıkmaz mecburen kendilerini mahallenin en işlek caddesine bırakmak zorunda kalan öğrenciler yaşadıkları sıkıntıyı dile getirdi. Daha önce bir kazanın da yaşandığını vurgulayan öğrenciler, “Her gün bu yoldan gidip geliyoruz. Kaldırımlar çoğu yerde yok olan yerde de dar. Mecburen yolda yürüyoruz. Bazen sürücüler yol veriyor ama aceleci olanlar da çok. Annelerimiz genelde bizimle geliyor. Kaza olacak diye korkuyoruz. Geçtiğimiz sene de bir kaza olmuştu. Arkadaşımız küçük sıyrıklarla kurtulmuştu. Daha güvenli bir şekilde eve gitmek istiyoruz” dedi. İbrahim DANIŞ

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web