Büyük Torbalı

Ovada hırsızlık arttıBaşkanlık harekete geçti

Torbalı’da son günlerde görülen zeytin hırsızlığı ve dolandırıcılığı nedeniyle Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı gece devriyelerine başladı. Hırsızlara karşı uyarılarda da bulunan Başkan Soykan, önemli ifadeler kullandı.Torbalı’da son günlerde görülen zeytin hırsızlığı ve dolandırıcılığı nedeniyle Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı gece devriyelerine başladı. Hırsızlara karşı uyarılarda da bulunan Başkan Soykan, önemli ifadeler kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ovada hırsızlık arttıBaşkanlık harekete geçti
134 Görüntüleme
17 Kasım 2016 - 13:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

EGE Bölgesi’nde zeytinin ana vatanı olarak bilinen Torbalı’da bu yıl rekolte oldukça yüksek. Bu konuda oldukça memnun olan üreticileri hırsızlık kâbusu sardı. Zeytinciler geçtiğimiz haftalarda ilk gerçekleştirirken bazı üreticiler zeytinlerin çalındığını fark etti. Özellikle Yazıbaşı, Dağkızılca ve Çapak Mahallelerinde görülen hırsızlık olayları ile ilgili üreticiler kendince önlem almaya başladı. Sık sık tarlaları talan edilen üreticiler konuyu jandarmaya bildireceklerini belirtti. Ağaçlarda elle ve sarıkla zeytinlerin çalındığını belirten üreticiler hırsızların bir de ağaçlara zarar verdiğini kaydetti. Öte yandan gelen hırsızlık şikâyetleri nedeniyle devriyeleri sıklaştıran Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı, gündüz ve gece saatlerinde arazide oluyor. Vatandaşları hırsızlıklara karşı uyaran Çiftçi Malları Koruma Başkanı Mehmet Soykan önemli ifadeler kullandı.

KİLOLARCA ZEYTİN ÇALINIYOR

Torbalı’da var olan yaklaşık 2 milyon zeytin ağacının büyük bir kısmında bu yıl hasat oldukça verimli geçiyor. İlçe ekonomisinde önemli yeri olan zeytin ağaçlarına son günlerde dadanan hırsızlar dakikalar içerisinde kilolarca zeytin topluyor. Sırık yoluyla özellikle tenha yerdeki tarlalara dadanan hırsızlar hem ağaçlara zarar veriyor hem de üreticinin bu yıl az da olsa hasat edeceği zeytinleri çalıyor. Öte yandan hırsızlığın yanı sıra zeytin dolandırıcılığında da büyük artış görüldü.

GECE DEVRİYELERİ BAŞLADI

Çiftçi Malları Koruma Başkanı Mehmet Soykan, “Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’nın arabası ile tüm köylerde gece devriyelerine başlattık. Bu şekilde özellikle akşamları tarlalara dadanan hırsızlara engel olmayı planlıyoruz. Ancak sadece bizim çalışma gerçekleştirmemiz yetmez. Vatandaşlar da bu konuda tedbirli olmalı. Köylerde zeytin alan kişiler zeytin satın aldığı kişiyi tanımıyorsa T.C kimlik numarasını mutlaka alsın. Özellikle eskimiş zeytin ve zeytinyağını satın alan hurdacıların araç plakaları mutlaka tutulmalı. Eğer aynı gün olası bir hırsızlık olayı yaşanmışsa bu plakalı araçtakiler birinci şüphelilerdir. Hırsızlık olaylarında vatandaşlar mutlaka bize ve jandarmaya haber de vermeli” diyerek hırsızlıklara karşı uyarıda bulundu.  İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web