Büyük Torbalı

Övünç, Aziz Başkana karşı

CHP Torbalı İlçe Teşkilatında başkanlık yarışına katılan genç siyasetçi Övünç Demir, ilçe başkanlığı seçiminin ardından biraz kırgınlıklar yaşanmıştı. Yeni Anayasa için yapılacak olan referandum öncesi Hayır için CHP İlçe Başkanı İsmai

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Övünç, Aziz Başkana karşı
Serkan Günbay( serkan-gunbay@buyuktorbali.com )
125 Görüntüleme
11 Şubat 2017 - 8:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

l Uygur ile birlikte hareket etme kararı alan Övünç Demir geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesabındaki profil resmini Uygur ile el ele olan fotoğrafını koyarak bunu kamu oyu ile paylaşmıştı. CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu referandumda hayır oyunun çıkması için toplantılar yapmaya karar vermişti. Toplantının ilki önceki gün Torbalı’da gerçekleşti. Övünç Demir de toplantının yapıldığı Sultan Düğün Salonu’nun da hazır bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu toplantıda yaptığı konuşmasında “Evet de hayır da çıksa ne devlet ölür, ne millet ölür, Evet de çıksa devlet devam eder, hayır da çıksa devlet devam eder” şeklindeki sözlerine Övünç Demir ateş püskürdü. Kocaoğlu’nun konuşmasında tarihi bir hata yaptığını savunan Övünç Demir, bunu sosyal medya hesabından paylaştı. Kocaoğlu’nun bu düşüncesine karşı olduğunu ifade eden Övünç Demir Hayır için elinden gelen çalışmayı yapacağını dile getiriyor. .

SOSYAL HİZMET MERKEZİNE TAM NOT

Torbalı’da geçtiğimiz yılın ortalarında hizmet vermeye başlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmet Merkezi İlçe Müdürlüğü başarılı çalışmaları ile takdir topluyor. Sosyal Hizmet Merkezi güney ilçelerin tamamına hizmet sunuyor. Bölgede bulunan 520 bin nüfusa 24 kişilik personeli ile özverili bir şekilde hizmet veren kurum her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olarak Sosyal Hizmet Merkezi hizmeti Torbalı halkının ayağına getirdi. Torbalı Sosyal Hizmet Merkezi çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gaziler ile ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ile rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini bir arada sunuyor. Torbalılılar daha önce bu hizmetleri farklı kuruluşlardan alırken artık tüm işlemleri tek bir noktadan yapabiliyor. Evde bakım ücreti hizmeti, korumaya muhtaç çocukların tespiti, eğitim danışmanlığı, doğum yardımı gibi yardımlarda bulunuyor. Torbalı halkının müracaatlarını değerlendiren Sosyal Hizmet Merkezi inceleme heyetinin yaptığı araştırmanın ardından hak eden ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunuyor. Merkez Torbalı, Selçuk, Bayındır, Tire, Ödemiş, Kiraz, Beydağ gibi İzmir’in güney ilçelerine hizmet veriyor. 7 ilçede ikamet eden vatandaşların sorunları çözmek adına hizmet veren kurumda 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 1 memur, 1 teknisyeni, 1 bilgisayar işletmeni, 4 sosyolog, 2 öğretmen, 3 psikolojik danışman, 2 sosyal hizmet uzmanı ve 1 psikolog olmak üzere 24 kişi görev yapıyor. Bugüne kadar bana gelen telefonlarda Sosyal Hizmet Merkezi’nin çok başarılı bir şekilde görev yaptığını ve insanlar ile bire bir ilgilenildi bilgisi veriliyor. Bende geçtiğimiz ay yaptığım ziyarette ferah ve güzel bir ortamda hizmet verildiğini gördüm. İnsanlar bu kadar memnunsa demek ki burada görevli memurlar işlerini başarılı bir şekilde yürütüyor.

LİSELİ GENÇ BENİ DE YAKACAK

Sağlık Meslek Lisesi’nin okul problemini sık sık gündeme getirmeye devam ediyorum. Okulun yıkılacağını daha önce dile getirmiştim. Okula yeni bir bina tahsis edildi. Geçtiğimiz günlerde okulda okuyan 10. Sınıf öğrencisi kendilerine tahsis edilen binanın okul için yetersiz olduğunu savunmuş ve gönderdiği mail de bunu açıklamıştı. Ben de öğrencinin bu görüşlerine yer vermiştim. Gönderdiği yazıyı okudum ve bana da gayet mantıklı gelmişti. İlçenin yetkililerinin de velilerin, öğrencilerin düşüncelerini görmeleri için bu yazıyı patlaşmıştım. Ancak yazının içinde geçen bir cümleyi atlamışım. Lise öğrencisi genç kendilerine küçük bir binanın tahsis edildiğini 80 öğrenciye sahip İmam Hatip Ortaokulu’nun Özel Olgun’dan devralınan binaya verildiğini yazmıştı. Bu cümlede belirtilen İmam Hatip Ortaokulu değil aynı binaya açılan ilkokul olacaktı. Çünkü İmam Hatip Ortaokulu’nun öğrenci sayısı yaklaşık 500 civarında. Cengiz Topel Ortaokulu’nda eğitim veren okul fiziki olarak sıkıntı yaşıyordu. Cengiz Topel Ortaokulu’ndaki sınıflar İmam Hatip nedeniyle oldukça kalabalık olmaya başlamıştı. Şehit Ensar Ayanoğlu ismi ile açılan ilkokulun 100 civarında öğrencisi var. Ama bu okulun öğrenci sayısı da 2017-2018 eğitim öğretim yılında rekor düzeyde artması bekleniyor. Bu konu ile ilgili önceki gün akşam saatlerinde İmam hatip Ortaokulu yetkilileri beni arayıp bilgilendirme yaptı. Yazıda liseli gencin yaptığı yanlışlığı buradan düzeltmek gerekiyor. Sağlık Meslek Lisesi’ne yeni bir binanın yapılması şart. Burası geçici olarak kullanılabilir. Ama en fazla 1 eğitim öğretim yılı. Hızlı bir şekilde inşaatına başlanıp yeni döneme hazırlanmalı.

İNTİHAR GİRİŞİMCİSİNİ KİMSE GÖRMEYİNCE

Hafta başında özel bir hastanenin çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunan bir genç yaptıkları ile dikkat çekti. Olay yerine gittiğimde binanın arka kısmında çatıya çıkan gencin kendisini fark ettirmek için aşağıdan geçen görevliye seslenmiş. Görevli önce hastanede devam eden inşaatta çalışan işçilerin birbirine seslendiğini zannetmiş ve yoluna devam etmiş. Daha sonra yine bir ses duyunca yukarıya bakmış ve birinin çatıya çıktığını fark etmiş. Tabi görevli hemen durumu yetkililere iletmiş. Bunun üzerine olay yerine 2 itfaiye, 1 AKS, 1 ambulans ve 3 polis ekibi olay yerine geldi. Tabi durumu duyan vatandaşlar ve hastane personeli de olay yerine geldi. Kısa sürede olay yeri kalabalıklaşınca intihar girişimcisi istediğine ulaştı. Bir eli ile düşmemek için çatıdaki demiri tutan intihar girişimcisi kendini ikna etmeye gelen doktorlar ve polis memurları ile görüşüp kısa sürede ikna oldu. İşsizlik nedeniyle intihar etmek istemiş. Önceki gün bir video izledim. Yurt dışında iki kolu olmayan bir genç ayaklarını kullanarak tahtadan arabalar yapıyor. Benim iki elimi kullanıp yapamayacağım maket arabaları yapıp satan genç herkese ibret olmalı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web