Övünç Demir’den Kaftancıoğlu’na destek

100 Görüntüleme

Övünç Demir’den Kaftancıoğlu’na destek

Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir, sosyal medya paylaşımları bahane edilerek 4 yıl 11 ay hapis cezası ve siyaset yasağı verilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na destek mesajı verdi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun üç davadan aldığı ceza Yargıtay tarafından dün onandı. 4 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırılan Kaftancıoğlu’na siyasi yasak da getirildi. Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak 6 Eylül 2019’da mahkûmiyetine karar verilen davanın temyiz incelemesini tamamladı. ‘Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret’ suçundan verilen 1 yıl 6 ay 20 gün, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ suçundan verilen 1 yıl 8 ay hapis cezaları onandı. ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ cezası ise 2 yıl 4 aydan 1 yıl 9 aya düşürülerek onandı. ‘Silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığı alenen tahrik etmek’ suçlarının unsurlarının oluşmadığı belirtildi.  Kararın ardından “Cezalandırmaya çalıştığın Canan’ın arkasında kocaman bir halk var. Bunu aklından çıkarma. Canan cesurdur, Canan bizimdir” diyen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  tüm CHP Milletvekillerine İstanbul İl Başkanlığı’na yola çıkma talimatı verdi.

“ŞİMDİ O VE ŞÜREKÂSI DÜŞÜNSÜN”

Yargıtay’ın vermiş olduğu karar yurttaşlar tarafından tepkiyle karşılanırken, Kaftancıoğlu, sosyal medya hesaplarından; “Korku bir duygudur, korkaklık ise kabul edilemez, Ama umut sadece bir duygu değil. Umut bir eylem örgütlü bir direniştir. Umudu örgütlemek için ismimin önünde bir sıfata bir unvana ihtiyaç olduğunu sananlara inat, nerede olduğumdan, sıfatlardan, unvanlardan bağımsız bir şekilde hep birlikte örgütleyecek iktidardaki kötülüğü dar edeceğiz. Bugün kararlılığım ve inancım daha fazla arttı. Şimdiden umudu büyütme inadımın cezalarını düşünmeye başlasınlar.  O yüzden şimdi o ve şürekâsı düşünsün bir kez daha. Korkaklar kaygılılar umuttan doğan güneşten anlamayanlar düşünsün. Umudu büyütmeye umudu örgütlemeye devam. Merhaba biz, merhaba doğan güneş, merhaba özgür gelecek, merhaba inadına daha fazla umut” paylaşımında bulundu.

BAŞKAN DEMİR, KAFTANCIOĞLU’NA DESTEK İÇİN CHP İZMİR ÖRGÜTÜYLE BİR ARAYA GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir ise, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel,  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Yöneticileri, CHP’li İlçe Başkanları, CHP’li İlçe Yöneticileri, CHP Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile birlikte tüm İzmir örgütüyle Canan Kaftancıoğlu’na destek için bir araya geldi. Demir, konuya ilişkin sosyal medya hesaplarından,  “İl Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Yöneticilerimiz, İlçe Başkanlarımız, İlçe Yöneticilerimiz, Kadın Kollarımız ve Gençlik Kollarımız ile birlikte tüm İzmir örgütümüz İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’na destek için bir aradayız. #CananKaftancıoğluYalnızDeğildir” paylaşımında bulunurken Başkan Demir’in paylaşımı kısa süre içinde çok sayıda beğeni, paylaşım ve destek yorumu geldi.