REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Oyuna degil, oylamaya katilanlar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Oyuna degil, oylamaya katilanlar
136 Görüntüleme
31 Ağustos 2010 - 21:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERLI okurlarim 12 Eylül tarihi yaklas-tikça, evde, iste, kahvehanede, toplantilarda tek gündem maddesi referandum olmaya basladi. Ben referandum ile ilgili düsüncelerimi yaklasik 1,5 ay öncesinden açikladim. Kesinlikle evet oyu kullanacagim.
Referandumun siyaset üstü bir olay oldugunun farkina varabildigim için, anayasanin mevcut ve gelecek tüm iktidarlari kapsayacagini bildigim için, darbe anayasasi ile yönetilmeyi içime sin-dirmedigim için evet diyecegim. Insanca yasa-mak, Anayasanin sivillesmesine katki sunmak için sandik basina gidecegiz. Dogacak olanlarin hayatini dizayn etmek, güzel yarinlar için san-dik basina gidecegiz. Ben kendi fikrimden emi-nim de hayir cephesinde olan ve isminin içeri-sinde ‘Halk’ ifadesi geçen partiye mensup kisi-lerin fikrine sasiriyorum.
1974’te halk iktidari isteyen, ‘Ne ezilen, ne ezen, insanca, hakça bir düzen’ diye bagiran-lar simdi neden halka gitmekten korkuyor, ne-den halkin verecegi karardan bu kadar ürküyor, neden halkin egemenligine karsi çikiyor. O za-man meydanlarda ‘halk iktidari’ diye bagiran yigitler simdi kaderlerini degil, karizmayi çiz-diriyorlar. Halkin partisi oldugunu iddia eden bir parti nasil olur da sivil anayasa istemez? Hayirda hayir vardir deyip kolayina kaçiyorlar. Mantigim, darbe anayasasini sivil anayasadan daha hayirli gören zihniyeti asla anlamiyor. Lüt-fen gözünüzü açin ve anayasa maddelerini oku-yun. Daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi neden kötü olsun? Kime dokunur daha fazla özgürlük? Cuntaciya, postaciya, postalciya, vesayetçiye, darbeciye dokunur. Kim gocunur halkin ve hukukun üstünlügünden? Hukuksuzlar ve üstünler gocunur. Lütfen herkes akl-i selim karar versin.

OMURGALI SIYASETÇI

DEGERLI okurlarim dün Yazi Isleri Müdü-rümüz Sevim Olgun ile birlikte güzel bir söy-lesiye daha katildim. DYP’nin etkili ilçe bas-kani ve ilçenin ileri gelen isimlerinden Özgür Gün ile gazetemizin bürosunda konustuk. Su sonuca vardim. 1984’te DYP kurucu üyesi ola-rak göreve gelen Özgür Gün, daha sonra kurucu baskan olup 8 yil DYP kurucu yönetim kurulu baskanligi yürüttü. Çizgisinden hiç taviz verme-di. Her zaman dik durdu. Iki üniversite bitiren Özgür Gün kendisine harakiri yapti ama parti-sine harakiri yaptirmadi. Hangi partiden olursa olsun, böyle insanlara sahip çikmak lazim. Ben bu ilçede en çok neyden yakiniyorum. Omur-gasiz siyasetçilerden. Özgür Gün omurgali bir siyasetçiydi, her zaman da öyle kaldi. Kimi za-man cüzdan meselesine kapilip hangi partiden seçildigini bile unutan yerel siyasetçilere Sayin Gün’ü kendilerine örnek almasini tavsiye edi-yorum. Ayni sekilde kendi partisine oy atma-yanlara da güzel bir örnek olur…

MUEZZIN RECEP NE YAPMAK ISTIYOR?

DUN yerel bir gazetemizde Ertugrul Camii mü-ezzini ve kamu görevlisi olan Recep Kumru-lu’nun talihsiz açiklamasini okudum. Tür-kiye’de inançli kesimin haklarini güvence altina alan bu anayasa paketine Recep Hoca tarafsiz kalacakmis. Hocam her seyden sen benim ver-digim vergilerle maasini alip cüzdanini doldu-ruyorsun. Okudugun mevlitler, yikadigin ölüler isin çabasi. Senin vicdanin nerede? Seni güven-ce altina alan bu anayasada vicdansizlik mi var. Varsa gel beni ikna et. Hocam benim sana tav-siyem lütfen tarafsiz kalma. Çünkü taraf olma-yan bertaraf olur. Onun için sen HAYIR de. Hayir, bildiginde ser, ser bildiginde de hayir vardir, bu da kulagina küpe olsun. Uzerine va-zife olmayan islere de karisma…

KUBILAY! SILKELEN VE KENDINE GEL

BIZIM gazetede takdir ettigim köse yazarlari arasinda olan Kubilay Kaplan sanirim bu ara-lar çok fazla günese maruz kaldi. Dünkü köse yazisinda makara demisi kakara demis, tukara demis. Bu kelimeler ne anlama geliyor bilmi-yorum ama Kubilay’a hiç yakismadi. Yahu bu ilçede ve ülkede yazilacak tonlarca sorun var. Onlari yazsana. Yok mu senin bir fikrin? Yok mu bu ilçede seni rahatsiz eden bir mesele, yok mu sana derdini anlatan? Lütfen kakarayi, kikiriyi birak, yeniden güzel köse yazilarina geri dön. YARIN, ADNAN GÖRMEZ’IN CEVABINI YAYINLAYACAGIM.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web