REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pancar’ın doğalgazı Torbalı siyasetini karıştırdı

Torbalı-Pancar’da yaşanan doğalgaz sorunu yıllardır çözülemezken Torbalı’daki siyasiler de bu konu üzerinden atışmaya başladı. Ak Parti İlçe Başkanı Selman Günaydın, Pancar Muhtarlarının müracatta bulunmalarını istemesi üzerine CHP İlçe Başkanı Övünç Demir’den eleştiri geldi. Günaydın da eleştiriye cevap verdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Pancar’ın doğalgazı Torbalı siyasetini karıştırdı
513 Görüntüleme
12 Mart 2022 - 13:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı’daki köylerin doğalgaz ihtiyacı ile ilgilenen İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve Ak Parti İlçe Başkanı Selman Günaydın’ın Pancar mahalle muhtarlarının Torbalı Ak Parti Başkanlığı’na müracat etmelerini istemesi üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir, durumu kınadığını belirterek açıklamada bulundu. Bunun üzerine Ak Parti İlçe Başkanlığı’ndan Demir’e cevap geldi.

ÖNCE DEMİR ELEŞTİRDİ

CHP Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir, sosyal medya hesabında yaptığı açıklama şu şekilde: “Yerel internet sitelerine demeç vererek mahallerimize doğalgaz bağlanması ile alakalı muhtarlarımızın AK Parti İlçe Başkanlığı’na talep oluşturması gerektiğini ifade eden Sayın AK Parti İlçe Başkanı’nın söylemlerini esefle kınıyorum. Kendileri eğer bir mahalleye doğalgaz bağlanacaksa, mahalle muhtarının kendilerine, AK Parti İlçe Başkanlığı’na talepte bulunmak zorunda olduklarını söylemişler. Bu aymazlıktır, ayrımcılıktır. Siyaset bilmemezliktir. Devlet adabına yakışmayan bir tavırdır.

Pancarımızda 2 mahalle muhtarımız 20 Mayıs 2021’de ekteki belgeyle İzmirgaz’a mahallelerine doğalgaz getirmek için resmi başvuru yapmıştır. Siz ise bunu sümen altı yaptırarak, bana başvuru yapmadılar o yüzden Pancar’a doğalgaz gelmedi diyorsunuz. Ekteki başvuruyu size değil de İzmirgaz’a yaptıkları için mi Pancar’a doğalgaz bağlanmadı?

Şimdi Türkiye’nin en fazla vergi veren ilçesinin mahallesine doğalgaz bağlanması sizin onayınızdan mı geçiyor?

Siz bundan siyasi rant elde edeceksiniz, bir de başvuru yapmamışlar diye toplum önünde yalan söyleyeceksiniz. Hiç mi yüzünüz kızarmıyor, pişkin pişkin sırıtırken?

İzmirgaz babanızın çiftliği değilse, siz kimsiniz, muhtarların, Pancarlının talebini sümen altı ettiriyorsunuz?

Torbalı’nın vergisinin karşılığı olan hizmeti siyasi ranta çevirmenize izin vermem. Toplum önünde yalan söylemenizi de kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Ancak ben bu konunun takipçisi olacağım. Haberiniz olsun…”

GÜNAYDIN CEVAPLADI

Demir’in açıklaması üzerine AK Parti Torbalı İlçe Başkanoı Selman Günaydın da şu şekilde cevap verdi:

“CHP’nin Sayın İlçe Başkanı bir açıklama yaparak, Torbalı’daki muhtarlarımızın mahallelerindeki sorunlarının çözümü için gösterdiğimiz çabaları eleştirmiş. Torbalı’nın köylerine kadar doğalgaz ulaştırmamızdan rahatsız olmuş. Türkiye’de köylerinde doğalgaz olan tek ilçe olan Torbalı’nın bu manada geldiği nokta şahsını tedirgin etmiş.  Öncelikle şunu net bir şekilde belirtmek istiyorum. Biz bu milletin efendisi değiliz, biz bu milletin hizmetkarıyız. Bizim başkalarıyla aramızdaki fark budur.  Torbalı’daki tüm muhtarlarımızın başımızın üzerinde yeri vardır. Mahallesinde yaşayan her bireyin, sağlığının takibinden temel ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar, her konuda ilgili birimlere yol gösteren, onlarla birlikte gece gündüz çalışan muhtarlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz.

CHP’nin Sayın İlçe Başkanı’na da tavsiyem, muhtarlarımızın kendilerine ilettikleri sorunlarla ilgilenmeleridir. İlçemizin tüm mahallelerindeki hemen hemen bütün sokakların hali içler acısı. Torbalı, Türkiye’de en kötü yollara sahip ilçe durumuna geldi. Bu da sizin temsilcisi olduğunuz partinin yönettiği İzmir Büyükşehir Belediyesi sayesinde oldu. İnsanlarımız bir metre asfalta muhtaç hale geldi. Araçlarda alt takım kalmadı, çukurlar sayesinde her gün onlarca vatandaşımızın aracının lastikleri yarılıyor.

Siz bunlar için ne yapıyorsunuz? Taş olun, baş yarın. Boş boş konuşup sosyal medyadan ahkam keseceğinize iş yapın. Yolların asfaltlanmasını sağlayın. CHP’nin Sayın İlçe Başkanı açıklamasında devlet terbiyesinden, siyaset tecrübesinden de bahsetmiş. Kişi, kendinden bilir işi. Herhalde tecrübesizlik ve adap bilmeme kısmında kendisinden bahsediyor. Ben hem devlet hizmetinde çalışmış hem de siyasette tabandan gelmiş bir kişi olarak bu sözlerin muhatabı değilim. TBMM’de Parlamenter Danışmanlığı yaptım, siyasette de mahalle teşkilatlarında, gençlik kollarında yoğrula yoğrula bu zamanlara geldim.  Siyasetçi ateş gibi parlayıp herkesi ve her şeyi yakan değil, toprak gibi sükunet ve tahammülle herkese bağrını açan bir mahiyette olmalıdır. Benim şiarım budur. Kendisine de tavsiyem budur.

Siyasette insanı kibir ve gurur yıkar, millete tepeden bakmak yıkar. Makam ve mevki üzerinden başı ve gözü dönen, kendisini kaybedip büyüklük taslamaya başlayan kişi kaybeder. Kendisi henüz yolun başındadır. Külhanbeyi tavırlar, kibirli sözler bir ilçe başkanına yakışmamaktadır.  Gündelik siyasi çekişmelerin girdabına kapılmak, siyaseti demokratik bir yarış ve rekabet olmaktan çıkarır, siyaseti bir kavga alanı haline getirir. Polemik üretmek, demagoji yapmak, dedikodu yaymak, kutuplaşmayı, ayrımcılığı teşvik ve tahrik etmek biz siyasetçilere yakışmaz.  Millet bizi izliyor, doğruyu yanlışı, hakikati ve yalanı ince ferasetiyle takdir ediyor. Biz eğriye eğri, doğruya doğru demeye devam edeceğiz. Biz bu millet için çalışmaya, gayret etmeye, sahada olmaya, ter dökmeye devam edeceğiz. Bizim tarzımız da, farkımız da budur.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web