REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

PTT dağıtım merkezi, niye kargo almıyor?

TAM 5 yıl önce yapıldı Torbalı PTT Dağıtım Merkezi. Alpkent Mahallesi’nde yaklaşık 200 metrekarelik bir alanda inşa edildi. Yaklaşık olarak 15-20 kişi de çalışıyor. Çok güzel bir yatırım ve hizmet. İlçeye PTT Kargo ile gelen bütün kargolar bu merkezden dağıtılıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PTT dağıtım merkezi, niye kargo almıyor?
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
70 Görüntüleme
30 Kasım 2016 - 8:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bu kadar önemli bir yatırımın maalesef çok da büyük bir eksiği var. Geçtiğimiz Pazar günü birkaç evrakı göndermek için dağıtım merkezine girdim. Kargo alamadıklarını söylediler. Gerçekten de çok şaşırdım. Öğrendiğim kadarıyla da her gün ortalama 20-25 kişi sırf kargo göndermek için merkeze geliyor.

Ardından PTT Müdürlüğü’nün yolunu tuttum. Allah’ım bu ne kalabalık. Gerçekten de adım atacak yer yok. Kargo bölümünde onlarca kişi önümde. Baktım sıra gelmeyecek soluğu bir kargo şirketinde aldım. PTT Dağıtım Merkezi’nin ivedilikle kargo alımı da yapması şart. Madem böylesine güzel bir yatırım var. İnsanlara hizmeti arttırmak gerek. Hizmeti ayağa götürmek gerek.

Yetkililere buradan çağrıda bulunuyorum. PTT Dağıtım Merkezi’nin kargo alma hizmetine de başlaması şart. Bu sıkıntı giderilirse eminim hem kurum hem de vatandaş karlı çıkacaktır. Ayrıca birkaç kişi de bu işten ekmek yiyecek.

NE YAĞDI BE!

Yağmura olan hasretimiz nihayet sona erdi hem de ne eriş. Son yılların en yağışlı gecesini yaşadık belki de. Maşallah. Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece hiç durmadı yağmur neredeyse. Oldukça şiddetli bir şekilde yağdı.

Sağanak yağmur, Torbalı’nın birçok bölgesinde de adeta hayatı felç etti. Ev, iş yerleri, fabrikalar, yollar, caddeler hep su içerisinde kaldı. Kimse dışarı çıkamadı. Yolda yürümek neredeyse imkansız hale geldi.

Uzun süren yağmursuzluğun ardından hem toprak hem de biz yağmura doyduk sadece bir gecede. Koca sonbahar dönemini yağışsız geçirmenin acısını çıkardı adeta bulutlar. Herkes hazırlıksız yakalandı. Allah’tan gece yağdı. Gündüz yağsaydı hayat resmen felç olurdu.

En çok sevindiğim konulardan bir tanesi de üretici oldu. Kuraklık kendini iyice göstermeye başlamıştı ki, yağmur imdada yetişti. Çiftçi rahat bir nefes aldı. Dereler yeniden dolup taştı. Yer altı suları iyi bir kıvama geldi. Allah, afetsiz yağmurlar nasip etsin.

BU BORÇ LİSTESİ İSTANBUL’A YOL OLUR

Pazartesi gününden bu yana hem Büyük Torbalı Gazetesi hem de Torbalı Ege Gazetesi’nde sayfalar dolusu resmi ilan var. İlanları tamamı Vergi Dairesi’ne ait. Vergi borcunu ödemeyen firmaların borç listesi.

9 yıldır bu mesleği icra ediyorum. Daha bugüne kadar böyle borç listesi görmedim. Günlerdir devam ediyor liste. Her gün farklı firmaların listesini yayımlıyor gazeteler. Ne borçmuş be kardeşim. Yaz yaz bitmiyor.

Tam üç gün boyunca gazeteler bu listeleri yayımladı. Her seferinde yaklaşık 5 sayfa ilan vardı gazetelerde. Binlerce firmanın yüzlerce milyon liralık borcu var. Borçların ödenmesi için yapılan bu uygulama gayet yerinde. Firmalar eğer isimlerine halel gelmesini istemiyorsa parayı mecburen ödeyecek. Başka yolu yok.

GENÇLERİ BU İLLETİN PENÇESİNDEN KURTARMALIYIZ

Uyuşturucu kullanım yaşı giderek düşüyor. Her geçen gün gençlerimizi pençesi altına alan bu illete artık ‘dur’ demenin vakti geldi de geçiyor bile. Eskiden gençler kuytu köşelerde kimsenin görmediği alanlarda uyuşturucu kullanırdı. Ama günümüzde aleni bir şekilde kullanılır hale gelmiş bu illet.

Önceki gün gazetemizde gördük bir genci. Uyuşturucu krizine girmiş. Kriz sokağın ortasında yakalamış. Daha 17 yaşında. Yaşıtları okula giderken, o uyuşturucu illetinin pençesine yakalanmış. Burada ailelere çok büyük görevler düşüyor. Çocuklarınızı iyi bir şekilde takip edin. Allah korusun istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web