REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ŞEHİR İÇİ SEFERLERİNDE KORSAN TAKSİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ŞEHİR İÇİ SEFERLERİNDE KORSAN TAKSİ
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
493 Görüntüleme
16 Ekim 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir yaşıma daha girdim, şehir içinde korsan Taksi çalıştığını duyunca. Biliyorsunuz ki şehir içi dolmuşlarının büyük çoğunluğu UKOME kararı ile birlikte kapatıldı. 19 araçta sorun var. Birbiriniz ile uğraşırsanız, adam gibi birbiriniz ile anlaşamazsanız, şikayet üzerine şikayet olursa olacağı buydu. Neredeyse 15 yıllık bir süreç bu ve şehir içi seferleri yılan hikâyesine döndü. Metropol ilçe olmamızla birlikte diğer köy dolmuşları da şehir içinde sefer yapma hakkını kazanınca ortalık bir hayli karıştı. Neyse fazla detaylara girmeyelim şehir içi dolmuşlarının kitabı yazılırsa o zaman aydınlanır halk. Dün Perşembeydi ve her yerde izdiham yaşanıyordu. Her gün çalışan 25 araç ile bile ulaşımda sıkıntı yaşanırken 6 araçla hizmet vermenin imkânı yok. Olan yine vatandaşa oldu, yollarda eziyeti çeken vatandaş dolmuşa binebilmek için garaja kadar ters yöne yürümek zorunda kaldı. Sabah Torbalı ve Alpkent mahallesinden arayan kişileri motorla taşısaydım günlük harçlığım çıkardı. Haliyle herkes işine geç gitti. Öğlene doğru korsan taksi ile şehir içine çıkan araçların ihbarı geldi. Hiç fotoğraf çekip haber yapma gereği bile görmedim, neticede vatandaşa hizmet ediyorlar. Yalnız günlerden Perşembe olmasına rağmen şehir içi trafiğindeki rahatlığı görmemezlikten gelmek hiç olacak iş değildi. Dolmuş sayısının az olması nedeniyle yollar boş kaldı. Kendilerine özel olarak çizilen alanı kullansalar sıkıntı yaşanmayacak ama. Sarı çizgilerle çizilen alana giren dolmuşçu hiç görmedim diyebilirim. Neyse izleyip göreceğiz seçim öncesi bu işle uğraşacak çok kişi olur.

PARTİCİ DEDİĞİN YAKUTER GİBİ OLACAK

Torbalı’da herkes siyaseti bildiğini söyler ancak siyaset herkesin işi değildir. Ömrüm boyunca siyaset yaptım, ben siyaset yaparken bunlar kısa donla geziyordu diyenlerin ne kadar boş ve beceriksiz siyasetçi olduklarını da gördüm. Türkiye de siyasete ilgisi olmayan kişi sayısı yüzde 10’ları bulmaz. Özellikle devlet memuru ve odalarda çalışan görevli kişilerin emekli olduklarında ilk işleri siyasete atılmak. Yaşar Yakuter de emekli olup Esnaf Odasındaki görevinden ayrıldıktan sonra siyasete atıldı. Yakuter Torbalı’daki çoğu siyasetçiyi cebinden çıkarır, tek başına birçok seçim kazandırmış birisidir. Odaya aday olan kişiler genel kurulda söz alamadan seçime veda edip gitmiştir sayesinde. Tabi Esnaf Odasında kamyon devrilince günah keçisi ilan edilmek istendi. Siyasette de bu işler böyle olur, başarı birinin başarısızlık birilerinin. Torbalı’nın 25 yılına çivi çakmış birisidir Yaşar Yakuter şimdilerde nadasta, vakti zamanı gelince giyer yine makosenleri çıkar sahaya. AK Partinin seçim çalışması yaptığını Yaşar Yakuter’in facebook sayfasından takip ediyorum. Atilla Kaya neredeyse Yakuter orada. AK Partiye yeni bir hareket gelmesini sağlayan Hüseyin Söyler aslında Yaşar Yakuter’e önemli görevler vermeli her işin üstesinden gelir yılları siyasetin merkezinde geçti neticede.

BURAK AKKOL BÜTÜN SEÇİMLERE HAZIRLANIYOR

Burak Akkol’u çok severim, babasının hatırına kendisini bir o kadar daha severim, memlekette kaç tane doğru dürüst adam gibi adam kaldı ki. Burak kardeşimiz vakit bulduğunda Gazetemizin haber merkezine gelir, kendisi gazetecilik yapmadı ama gazeteciliğe çok meraklı birisi. Burak Akkol İzmir’de yayımlanan Yenigün Gazetesinde her Perşembe günleri de köşe yazar, Torbalı Gazeteciler Cemiyetinin de üyesidir. Gazeteye her geldiğinde Muhabirlere kalem, defter vesaire bir şeyler getirir çünkü gazeteciliği ve gazeteciyi sever. Kendisiyle dün yine karşılaştık taksici sandım bir ara kendisini arabadan inince her zaman ki şıklığı ve zarafeti üzerindeydi. Ceket tercihini nasıl yapıyor bilmiyorum ama kumaşı masa örtüsünden olduğu kesin. Kendisi Okan Üniversitesi Ege Bölge Sorumlusu, gezdiği illerde tüm Belediye Başkanları ve Valileri ile tanışır ve kendisini asla unutturmaz. Tüm Ege’yi gezer dolaşır ama Torbalı’ya geldiğinde tüm siyasetçilere ve Başkanlara cebinden vereceği bir mavi boncuk muhakkak vardır. Torbalı’daki tüm seçimler ile ilgilenir ama 2019 da yapılacak seçimler için şafak saymaktadır. Gazetenin önünde sohbet ediyoruz Vahap Olgun geldi, Olgun’a Başkan Ticaret Odası seçimleri Mayıs ayında mı? dedi. Burak, Ticaret Odasına talip olacak gibi. Sohbet esnasında Vahap Olgun’u çok süzdü rakip olmak isteyebilir.

AKBIYIK MİTİNGDE YOKTU

Dün yazmış olduğum “Atilla Kaya’dan Partiye ani baskın” başlıklı yazımın içeriğinde teşkilatın tembelleştiğini seçim çalışmalarının yetersiz yapıldığını ve Hasan Akbıyık’ın seçim çalışmalarında yer almadığını, SKM Başkanı Hüseyin Söyler’in çabalarıyla bu işlerin yürüdüğünü ve seçimlerin bitmesiyle birlikte “Hasan Akbıyık’ın ya görevinden İstifa edeceğini ya da görevinden alınacağını yazmıştım.” Yazmış olduğum yazıyla ilgili beni AK Partinin önde gelen isimlerinden birisi aradı, Hasan Akbıyık Özbey Mahallesinde miting havasında geçen çalışmaya bile katılmamış. “Akbıyık ile ilgili özel bir duyum mu aldın” diye bana telefonlar geliyor. İğnenin deliğinden Bağdat’ı görmeye gerek yok. Torbalı tek bir beden olmuş Atilla Kaya için mücadele veriyor, İlçe Başkanı değişik mazeretler ile çalışmayı bırak, katılım bile sağlamıyor. Neyse siyaset bu, büyük konuşmamak gerek yarın ne olacağı belli değil.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web