REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Selman Günaydın: “Önce ilçe başkanı olsun”

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in Kayseri’ye gitmesi üzerine yaptığı açıklamanın ardından CHP Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir’de sert bir şekilde cevap vermişti. Günaydın “Önce İlçe Başkanı olsun, daha sonra mütekabiliyet esasıyla kendisine verecek çok cevabımız olur.” diyerek dönüş yaptı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Selman Günaydın: “Önce ilçe başkanı olsun”
200 Görüntüleme
20 Aralık 2021 - 17:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Günaydın, CHP Torbalı İlçe Örgütü Kayyumu olarak tanımladığı Övünç Demir’e şu ifadelerle cevap verdi: “ Kendisinin bu açıklamasına bir cevap vermeyeceğim. Zira, meşruiyeti kendi partilileri tarafından bile kabul edilmeyen bir Kayyum tarafından yapılan açıklamaların ciddiye alınacak bir tarafı yoktur. Kendisine tavsiyem, siyaseten muhatap kabul edilmek istiyorsa öncelikle siyasetin temel gerekliliği olan parti içi meşruiyetini sağlamasıdır. Önce Kayyum olmaktan kurtularak İlçe Başkanı olsun, daha sonra mütekabiliyet esasıyla kendisine verecek çok cevabımız olur.  Bu vesileyle, Torbalı’nın CHP’li Belediye Başkanı Sayın Mithat Tekin’e tekrar çağrıda bulunmak istiyorum. Torbalı’da temel belediyecilik hizmetlerini bile veremiyorsunuz. İlçemizin hemen hemen tüm caddeleri, tüm sokakları delik deşik durumda.Torbalı, belediyecilik hizmetleri açısından tarihinin en kötü dönemlerini yaşıyor. CHP’nin yerel iktidara geldiği 2019 yılından bu zamana kadar Torbalı’da çakılmış bir tane çiviniz yok. Yönetemiyorsunuz, beceremiyorsunuz.  Mersin’de, Kayseri’de gezmeyi bırakıp bir an önce asli görevlerinizi hatırlayın ve Torbalı için çalışın. Sadece temel belediyecilik hizmetlerini verin, sizden başka bir şey istemiyoruz.”

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde  Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, parti toplantısı için Kayseri’ye gitti. Burada CHP’li belediye başkanları ile beraber esnaf ziyaretleri de yapan Tekin’e, AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın’dan bir tavsiye gelmişti.  Kayseri’de AK Belediyeciliğin olduğunu hatırlatan Günaydın, “Sayın Mithat Tekin’e tavsiyem Kayseri sokaklarında dolaşırken belediyeciliğin nasıl yapıldığını görüp bir de Torbalı’yı hatırlasın. Bir şehir nasıl yönetilir bunun en güzel örneklerinden birini AK Belediyeciliğin olduğu Kayseri’de görebilir. Bir de üç yıldır köstebek yuvasına dönen Torbalı’yı hatırlayıp bir kıyaslama yapsın. Sonra da elini vicdanına koyup şu soruya yanıt versin, Türkiye’de CHP belediyeciliği AK Belediyecilikle yarışabilir mi” demişti.

TORBALI ESNAFINI DA ZİYARET ETSİN

Torbalı’nın belediyecilik konusunda içler acısı bir halde olduğunu hatırlatan Günaydın, “Torbalı’nın sokakları ortada, hizmete dair ortada hiçbir şey yok, vatandaş şikayetçi, belediye çalışmıyor! Böyle bir ortamda sayın Mithat Tekin parti toplantısı için Kayseri’ye gidiyor. Merak ediyorum orada ne anlatacak? Torbalı’yı hiç mi sormayacaklar? Torbalı’da sokağa çıkacak, esnafın kapısını çalacak yüzü yok ama Kayseri’de esnaf ziyareti yapıyor. Kendisine tavsiyem Torbalı’ya döndüğünde belediye şirketinden maaşa bağladığı meclis üyeleri ile beraber Torbalı’da da bir esnaf ziyareti gerçekleştirsin. Torbalı halkının, esnafının da sorunları dertlerini dinlesin” demişti.

DEMİR’DEN GÜNAYDIN’A SERT CEVAP

Kayseri’de düzenlenen CHP’li Belediyeler Çalıştayı kapsamında katıldığı esnaf ziyaretleri üzerinden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’e yüklenen Adalet ve Kalkınma Partisi Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın’a Cumhuriyet Halk Partisi Torbalı İlçe Başkanı Övünç Demir cevap verdi. Demir sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada “Milleti kuru soğana çevirdiğiniz yetmiyor Ak Parti İlçe Başkanı beyefendi kalkmış Kayseri’deki yol üzerinden CHP, AK Parti kıyası yapıyor.” ifadelerini kullandı.

DEMİR, TEKİN’E SAHİP ÇIKTI

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’e sahip çıkan Demir, “Memlekette yoksulluk sınırı 10bin 669₺ olmuş, insanlar çocuğuna bez, mama anlamıyor. Esnaf yapılandırılmış borcu dördüncü kez yapılandırıyor. İlçede mülteci sorunu had safhada. Milleti kuru soğana çevirdiğiniz yetmiyor Ak Parti İlçe Başkanı beyefendi kalkmış Kayseri’deki yol üzerinden CHP, AK Parti kıyası yapıyor. Torbalı’nın 40 yıl boyunca dayanacak alt yapısı yapılıyor şu anda. Az kaldı. 245 kilometrelik alt yapı çalışmasının son 5 kilometresindeyiz. Bitince konun da kalmayacak. Ancak bizim konuşacak çok konumuz, sorulacak çok hesabımız var.” dedi.

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web