Büyük Torbalı

Sınıfta tek başına

Fiziki sıkıntılar yaşayan Torbalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, özel eğitime gereksinim duyan bir öğrencisi için sınıf açtı. 20 kişilik sınıfı sadece bir öğrenci için açan okul, adeta seferber oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sınıfta tek başına
227 Görüntüleme
16 Kasım 2016 - 10:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI’DA bugüne kadar binlerce kişiyi meslek sahibi yapan Torbalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitimlerine devam ediyor. Son yıllarda fiziksel yetersizliği nedeniyle sıkıntılar yaşayan, bu nedenle okuldaki kantini bile dışarı taşıyan okul, özel eğitime gereksinim duyan bir öğrencisi için tek kişilik sınıf açtı. 20 kişilik sınıfta tek başına eğitim alan öğrenci için okul, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden de öğretmen talep etti. Bugüne kadar hep kaynaştırma eğitimine tabi tutulan Ertan Güldoğan için sınıf açan okul yönetimi Güldoğan için adeta seferber oldu. Bu yönüyle takdir edilen okulda eğitim gören Güldoğan, metal teknolojileri alanında da eğitim alıyor. Şimdiden çeşitli el becerilerini kazanan Güldoğan, okulunun sayesinde engelini bir bir aşıyor.

ÖZEL EĞİTİME ÖZEL İLGİ

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Ali Çelik isimli öğretmenin de özel ilgisiyle hayata hazırlanan Güldoğan, meslek eğitimlerini de atölyede alıyor. Öğretmeni Ali Çelik nezaretinde Metal Tekonolojileri alanı öğretmenlerinden yine tek başına ders alan Güldoğan henüz birinci senesinde askılık, çaydanlık gibi aletler de yaptı. Okulun gözbebeği durumunda olan, engeline rağmen başarısıyla dikkatleri çeken Güldoğan’la Çelik sınıfta genelde yalnız oluyorlar. Tek başına sınıfta olmanın bazen avantaj bazen de dezavantaj olduğunu vurgulayan Güldoğan, “Okuluma teşekkür ediyorum. Benim için sınıf açtılar. Ali hocam ve okul idarecileri benimle yakından ilgileniyorlar.” dedi. Okula bağlı olan Güldoğan bugüne kadar devamsızlık yapmadı. Öğrencinin performansından da son derece memnun olan Ali Çelik, Güldoğan’ın kolay öğrendiğini belirterek özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilere gerekli önem verildiğinde onların topluma kolay kazandırılabildiğine vurgu yaptı. İbrahim DANIŞ

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web