REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SÖYLER İSTİFA MI ETTİ?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SÖYLER İSTİFA MI ETTİ?
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
319 Görüntüleme
26 Şubat 2016 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Güne üstad Hüseyin Günaydın’ın yazısı ile başladım. Yazıda AK Partili Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Söyler’in kayıp olduğu yazılıydı. Söyler’in Belediye’ye tepki gösterip ilçe dışına çıktığını okuyunca hemen kendisini aradım. Ama telefona cevap vermedi. Öğleden sonra aradım yine cevap yok. Hatta son Encümen Toplantısına da katılmamış. Demek ki Günaydın’ın yazdıkları doğru.

Söyler gemileri yakmışa benziyor.  Kendisi 2 yıl önce belediye başkan yardımcısı yapıldı. Ardından “Pardon bir yanlışlık olmuş, üçüncü başkan yardımcısını yapmamız kanunen mümkün değilmiş” denilerek görevinden istifa ettirildi. Ardından Başkan Görmez’in kendisine “2 yıl dolduğunda Başkan Yardımcısı Turgut Buluş’un yerine seni yeniden getireceğiz” dediği kulislerde dolaştı. Ve bugün artık 2 yıl doldu. Şimdi Söyler’in Başkan Yardımcısı yapılması gerekiyor. Ortadan kaybolduğuna göre verilen sözler yerine getirilmeyecek gibi. Telefonu açsa her şeyi soracaktım, ama olmadı. Belediye’den bir iki kişi ile görüştüm. Söyler’in istifa ettiğini dilendirdiler ama buna ihtimal vermedim. Çünkü Torbalı’da partinin kurucusu olan ve Recep Tayyip Erdoğan aşığı olan bir kişinin istifa etmesi mümkün değil. Ama encümen üyeliği ve komisyonlardaki görevlerinden istifa ettiği söylendi. Tepki maksadı ile bunu yapmış olabilir.

BAŞKAN YARDIMCISI DEĞİŞECEK Mİ?

Öte yandan dün Ege Gazetesi muhabiri Erdem Aydemir’e açıklama yapan Turgut Buluş ise “Yeniköy’ü resmi olarak Türkiye’nin Örnek köyü yaptım. Şimdi de Torbalı’yı Türkiye’nin en seçkin ilçesi yapacağım” diyor. Anlaşılan Turgut Başkan da görevi bırakmaya yanaşmıyor. Birçok kişi sürecin dolmasını beklerken Turgut Buluş’un gazeteci bir arkadaşımıza yapmış olduğu açıklamadan mesaj çok net anlaşılıyor “ben görevimin başındayım daha yapacak işlerim var” diyerek Adnan Yaşar Görmez den aldığı mesajı basın yolu ile kamuoyu ile paylaşmış. Ancak Belediye Başkan yardımcılığı bekleyen sadece Söyler değil ki. Erdal Türksever ve Mehmet Nuri Bulut da başkan yardımcılığı bekliyor.

Söyler gemileri yaktı, inşallah limanı da yakmaz. Kendisi teşkilatçıdır, parti içinde bir örgütlenmeye gidebilir. Zaten parti çok hassas dengeler üzerine kurulu. Meclis üyeleri Adnan Başkana pamuk ipliği ile bağlı. Özgür Çağlar-Ali Yadık ikilisi küskünleri barıştırmak için büyük gayret sarf ediyor. Meclis üyesi Sevil Duran küstürüldü. Kadınlar arasında huzursuzluk var. Tabi bu arada Adnan başkan yeniden başkan adaylığını açıkladığı için tüm bu dengeleri gözetmek ve küskünleri barıştırmak zorunda. Belediye Başkanı ve Milletvekili çıkarmış bir teşkilatı yeniden zafere hazırlamak gerekiyor. Ancak en çok merak edilen konu başkan yardımcısı değişecek mi, değişmeyecek mi?

MHP DE GERGİN BEKLEYİŞ DEVAM EDİYOR

2014’de MHP 15 bin oy aldı. Meclise 3 üye soktu. Yurdadoğ Mutlu tarihe geçti. Bu aralar partide durumlar karışık. Sinan Oyan ve Meral Akşener’in 240 imza toplaması gerekirken 730 adet imza topladığı söyleniyor. Tüzük değişikliği için imza veren teşkilatlar bir bir kapanırken İzmir de durum ne olacak? Torbalı’da 3-5 MHP’linin kapısını çaldım. Havadan sudan konuşurken İzmir de 16 ilçenin resmi toplamda ise 28 imzanın verildiğini öğrendim. Yurdadoğ Mutlu da Oğan ve Akşener’e imza vermiş. Ama İzmir’de imza veren İlçe Başkanları toplantısına konu olmuş ve çok radikal bir karar alınmış. İmza veren ilçelerden herhangi biri kapatıldığında tüm ilçe başkanları istifa edeceklermiş. İzmir İl Başkanlığı ise ilçede birkaç kişiyi arayarak kimin ilçe başkanı olması gerektiğini soruyormuş. Asıl amaç yeni bir ilçe başkanı değil, aba altından sopa göstermek. Gergin bekleyiş devam ediyor, izleyip neticeyi görmek gerek.

GÜREŞLERİN İPTAL OLACAĞI BELLİYDİ

Yaklaşık 15 gün önce deve güreşlerinin iptal edileceğini bu köşeden sizlerle paylaşmıştım. Müneccim değilim elbet. Ancak gözle gördüğüm büyük bir aksaklık ve mevcut yönetimin deve güreşleri hakkında ne düşündüğünü çok iyi biliyorum. Harcanacak olan 70 Bin TL’nin külliyen fuzuli ve gereksiz olduğunu düşündükleri gibi vatandaşa alkollü bir ortam sunuyoruz endişesi var. Cumartesi gününden beri hava durumunu kontrol ediyorum, güreş alanındaki çalışmaları takip ediyorum. Bayrak direkleri bile dikilmemişken nasıl yapılacak güreşler hep merak ediyordum. Ben geçen sene 45 gün mesai harcadım Nihat Erol ile o organizasyon için. Develeri Nihat Erol buldu, organizasyonu ise tek başıma yaptım. Deve güreşlerinin ardından sabah işi bırakma kararı aldım ve bıraktım. Herşeyi çok bilen her şeye müdahale eden Özel Kalem Müdürü varken bize gerek yoktu. Her işten anlayan Adnan Korkmaz rahvan at yarışlarında 2 litre az yakıt yaksın diye jeneratör değiştirdi ve tüm kabinlerin yanmasına sebep oldu. Ancak rahvan at yarışlarına bir bahane bulamayacaklar. Çünkü bir seneden beri etkinlik yapılmıyor. İki yılını değerlendiren başkan neden hiçbir etkinliği açıklamadı. Zaten açıklananlar da hep merkezi hükümetin projeleri değil mi?

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web