Büyük Torbalı

Suçlu: Tapu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Suçlu: Tapu
177 Görüntüleme
13 Nisan 2011 - 21:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

28 yildir düzenleme bekleyen ve onlarca kisinin hayatina kaybetmesine yol açan Ertugrul Kavsagi’nda suçlu bulundu. 1 parselin 2 kisi üzerinde tapulu olmasi Belediye’yi çikmaza sokuyor.

GEÇTIGIMIZ gün meydana gelen ve 3 kisinin yaralandigi kaza sonrasinda gündeme gelen Ertugrul Kavsagi sorunu bir türlü çözülemiyor. Birçok cani alan ölüm kavsagi hakkinda Kaymakamlik ve Torbali Belediyesi kanadindan açiklama geldi. Her iki taraftan yapilan açiklamaya göre, kavsagin bir türlü yapilamamasindaki en büyük nedenin mükerrer tapu oldugu ögrenildi. Bölgede bulunan 12 parselde kamulastirma yapilamamasi ve bir parselin ise iki farkli kisi üzerine tescil edilmesi nedeniyle dogan sikintilar, islemin gecikmesine neden oldu. Belediyenin birinci gündem maddelerinden biri olan Ertugrul Kavsagi’ndaki bu sorun giderildikten sonra çalismalar hemen baslayacak.

BIR ARAZI IKI KISIYE TESCILLENDI
TORBALI’NIN kaliplasmis olan sorunlarindan Ertugrul Kavsagi, tam 28 yildir yapilmayi bekliyor. Mithat Pasa Caddesi ile Erenler Sokagin birlestigi IzmirAydin Karayolu’ndaki noktada, kavsak yapilmamasi yüzlerce kazaya sebebiyet verdi. Kaymakamlik, Ilçe Jandarma Komutanligi, Devlet Hastanesi, PTT, Devlet Hastanesi, Ilçe Emniyet Müdürlügü gibi çesitli kurumlara çikan yolda trafik akisi oldukça hizli ve yogun bir sekilde seyrediyor. Kavsak yapilmasi planlanan bölgedeki Erenler Sokagi’nda 12 parsel kamulastirma yapilacak. Ancak bu parsellerden bir tanesi iki kisiye tescil edildi. Bu sorunlar giderilemedigi için Torbali Belediyesi çalismalara baslayamiyor. Belediye ve Tapu Müdürlügü konuyla ilgili olarak ortak bir çalisma içerisinde.

KAYMAKAM: ACIL ÇÖZULMELI

MITHATPASA Caddesi’nin yapilma-siyla birlikte yüzde 30’luk kismi ta-mamlanan kavsagin yüzde 70’lik bö-lümü kaldi. Projesi hazir olan kavsak ile ilgili sorunun çözülmesiyle birlikte Belediye çalismalari hemen baslatil-acak. Karayollari Bölge Müdürlügü tarafindan yapmasi planlanan kavsak daha sonra Torbali Belediyesi’ne dev-redildi. Mükerrer tescilin yapilmasin-dan sonra sinyalizasyonlu döner kav-sak yapilacak. Ertugrul Kavsagi’nin ilçenin en önemli ihtiyaçlarindan biri oldugunu söyleyen Kaymakam Zeki Arslan: “Trafik yogunlugunun his-sedildigi bir kavsak. Acil düzenleme yapilmasi gerekir. Ancak bir arazinin iki kisiye tescillenmesi nedeniyle ka-mulastirma yapilamiyor. Konuyla ilgili olarak çalismalar devam ediyor” dedi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web