REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sultanlar projesi tam gaz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sultanlar projesi tam gaz
730 Görüntüleme
27 Kasım 2015 - 8:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

22 kilometrelik projenin ikinci etabı olan 7,5 kilometrelik Çaybaşı etabında çalışmalara başlandı. Torbalı Belediye Başkanı Görmez, “Suyu, toprağı, çevreyi, doğal yaşamı geri kazanıyoruz”

 

 

FETREK Çayı Sultanlar Vadisi Islah Projesi ve Rekreasyon Alanı düzenleme çalışmaları öngörülenden çok daha hızlı biçimde ilerliyor. 22 km.’lik projenin ikinci etabı olan Çaybaşı yatağında da çalışmalara başlandı. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, çalışmaları yerinde incelemek üzere Çaybaşı bölgesinde incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı. 22 kilometre uzunluğundaki Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi’nde 285 hektarlık alanda Türkiye’nin en büyük çevre ve sosyal yaşam alanı projesi uygulanacağını belirten başkan Görmez, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun çalışmalara 100 Milyon TL. harcama yapılacak dediğini hatırlattı.

SABIRLA HER AŞAMASINA KATKIDA BULUNACAĞIZ.

Projenin uzun soluklu bir proje olduğunu hatırlatan Görmez “Derenin iki yatağının toplam uzunluğu 44 Kilometreyi buluyor. Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi’nde 285 hektarlık alanda Torbalı tarihinin en büyük projesinin uygulanacak. Bu, Torbalı ve bütün Ege ile İzmir açısından çok ama çok önemli bir projedir. Konut, inşaat, yol, asfalt projesi değildir. Suyu, toprağı, ağacı, doğayı, havayı, çevreyi koruma odaklı heyecan verici devasa bir girişimdir. Vadinin her adası, bütün kıyıları, göletleri, su kaynakları, toprağı insanımızın sosyal yaşam kalitesini artırmaya yönelik olacaktır. Yıllarca devam edecek olan çok uzun soluklu bir proje. Sabırla her aşamasına katkıda bulunacağız. Burada yaklaşık sadece Torbalı halkı değil, bütün Ege’den destek bekliyoruz” diye konuştu.

GİRGİN ‘BÖLGEDEKİ ARAZİLERE İLAÇ OLACAKTIR’

Torbalı Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, Fetrek’teki suyun, toprağın değerlendirilmesinin bölgedeki arazilere büyük katkısının olacağını söyleyerek, öncelikle mevcut suyun fabrika atıklarından temizlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Girgin, “Şu an akan su fabrika atıkları yüzünden aşırı kirli durumda. Bu suyun temizlendikten sonra Fetrek kenarındaki arazilere verilmesi durumunda zaman zaman kuraklık yaşayan Torbalı’daki arazilere ilaç gibi gelecektir. Torbalı Belediye Başkanımız Sayın Adnan Yaşar Görmez’e teşekkür ediyorum. Bu proje bütün bir bölgenin geleceği, çocuklarımızın geleceği için çok önemli. Torunlarımıza bırakabileceğimiz büyük bir mira solacaktır” şeklinde konuştu.

PROJEDE NELER VAR?

Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi rekreasyon alanına ulaşım 1.5 km. mesafedeki Çaybaşı Mahallesi’ndeki İZBAN istasyonundan ring hattı kurularak sağlanması amaçlanıyor. Alanda, yüzme havuzları, su sporları, göletler, olta balıkçılığı, gençlik merkezi ve izcilik merkezleri, mesire alanları, uluslararası yarışmaların yapılacağı atletizm pisti, bisiklet yolu, bisiklet park alanı, yürüyüş ve koşu yolları, yelken ve su sporları okulu, yerel ürün pazarları, açık hava tiyatrosu, sinema, Orhun Kitabeleri, açık hava müzesi, sanatçılarımızın eserlerini sergileyebileceği açık sergi alanı, kültürel faaliyetler için açık tiyatro ve sinema alanı, açık tören alanı, belediye misafirhanesi, hobi bahçeleri, mesire alanları, spor alanları, at çiftlikleri, geleneksel rahvan at yarışlarının yapıldığı binicilik eğitim alanı, üniversite öğrencileri için proje uygulama adaları gibi onlarca proje öngörülüyor. Fetrek Çayı Sultanlar Vadisinde uygulanacak bütün projeler aralarında üniversitelerin ve meslek kuruluşlarının yer aldığı bir danışma kurulu tarafından belirlenecek. Zuhal AKYIL

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web