Büyük Torbalı

Teröre geçit vermeyeceğiz

Bu milletin başında öyle bir bela var ki, kanımızı emdikçe emiyor, canlarımızı aldıkça alıyor. Bu terör belası, daha kaç canımızı alıp gidecek bilmiyorum. Ülke olarak gerçekten de çok büyük bir imtihandan geçiyoruz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Teröre geçit vermeyeceğiz
Gökhan YALKALK( g.yalkalk@buyuktorbali.com )
95 Görüntüleme
19 Aralık 2016 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Daha bir hafta önce İstanbul’da meydana gelmişti bombalı terör saldırısı. 44 vatandaşımızı kaybetmiştik o hain saldırıda. Daha onların acısı soğumadan, Cumartesi günü bu kez Kayseri’de yaşandı kör olasıca terör saldırısı. Hem de korumasız askerlerimize yönelik gerçekleşti.
Tam 13 askerimiz şehit oldu maalesef bu hain saldırıda. Yüreklerimize yeniden kor ateşler düştü. Her tarafta bir yangın. Ülkemizde, yanı başımızdaki kardeş ülkelerde hep bir karışıklık. Müslümanlara yönelik büyük bir taarruz başlatmış belli ki o karanlık eller. Biz dik durdukça bize de saldırıyorlar.
Ama unuttukları, hesaba katamadıkları bir şey var. Onların hesabı varsa, Allah’ın da hesabı var. Mutlaka bir Musa çıkacaktır yeniden o kör ve karanlık kuyunun içinden. İçimiz kan ağladıkça, daha çok sarılacağız birbirimize. Belki acımız hafiflemeyecek ama geçit de vermeyeceğiz hainlere, teröre.

TRAFİĞİ ‘TIR’LATTI

Şehrin sıkışan trafiğine daha bir çözüm bulamadık Torbalı’da. Bütün uğraşlara rağmen istenilen sonuçlara maalesef ulaşamadık. Sıkıntının kaynağına ulaşmak gerek. Bence topyekun bir çalışma başlatırsak sonuca ulaşırız. Torbalı’nın adeta MR’ı çekilmeli. Bölge bölge düzenleme yapılmalı. Yollar geniş tutulmalı. Acilen otopark yapılmalı. Buna benzer daha birçok konu var. E konunun da uzmanları var. Artık bu sorunu çözmek şart oldu. Geçen her gün artan ilçe nüfusuyla birlikte daha büyük sorunla karşı karşıya kalıyoruz.
Önceki gün İtfaiye Sokağı’na bir TIR giriş yaptı. Ara sokaktan gelen TIR, o daracık virajı dönemeyince olanlar oldu. Arkada uzun bir araç trafiği, TIR şoförü aracı geçirebilmek için direksiyonu bir sağa, bir sola kırıyor ama nafile. Sonuca ulaşamayınca da kaldırımın üstüne çıkmak zorunda kaldı.
Olayın yaşandığı yer İtfaiye Sokağı. Allah korusun o dakikalarda bir yangın veya sıkışmalı trafik kazası meydana gelse ne olurdu. İtfaiye araçları mümkün değildi geçemezdi bölgeden. Sorunu düşünmek bile istemiyorum. Artık trafik konusunun netlik kazanması gerekiyor. Geçen her gün aleyhimize işliyor.

EFRUZE NİNE, GAZDAN ZEHİRLENMİŞ

Arslanlar Mahallesi’nde önceki gün bir evde meydana gelen yangın maalesef bir can aldı. Evde tek başına yaşayan Efruze Ekici, çıkan yangın soncu hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet yakınlarına ise baş sağlığı diliyorum.
Bedensel ve görme engelli olan Efruze Ekici’nin ilk belirlemelere göre yanarak can verdiği belirtildi. Gazetelerde de bu yönde bir haber çıktı. Ardından otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi, merhumenin naaşı. Buradan yapılan incelemelerin ardından yaşlı kadının yanarak değil de maruz kaldığı karbon monoksit gazından dolayı zehirlenerek yaşamını yitirdiği belirtildi.
Ailesi de zaten bu yönde bir açıklama yaptı. Bizde bu sayede ufak hatayı da düzeltmiş olalım. Allah geride kalanlara sabır versin.

60 YAŞ KARTINDAN NE İSTEDİNİZ?

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aralık ayı toplantısı tepkilerin odağında gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başkanlığında yapılan toplantı da en çok tartışılan konu, ulaşıma gelen zam oldu. Yılbaşından itibaren toplu ulaşıma yüzde 8,33 zam yapılmasına ilişkin teklif, CHP ve MHP’li üyelerin onayıyla kabul edildi.
Bu zamma şimdi ne gerek vardı. Zammın gerekçesi ise bütün ulaşım araçlarının yenilenmesi gösterildi. Bu kadar saçma bir bahane olamaz. 1 Ocak 2017’den itibaren geçerli olacak zamma göre tam bilet 2,60 lira, öğrenci 1,50 lira, öğretmen 2 lira oldu. Yıllık 125 TL kullanım bedeli olan 60 yaş kartları kaldırılmasına karar verilirken, 60-65 yaş arası vatandaşlar, toplu ulaşımda öğrenci biniş bedeli olan 1,50 lira ödeyecek.
Beni zamdan ziyade en çok şaşırtan konu 60 yaş kartının kaldırılması oldu. O çok övünülen 60 yaş kartı artık yok. Vatandaşlar 1,5 lira ödemek zorunda kalacak. Zammı yaptınız, bari 60 yaş kartını kaldırmasaydınız.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web