REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Terörle mücadelede 4 yeni adım

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Terörle mücadelede 4 yeni adım
34 Görüntüleme
19 Kasım 2016 - 8:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hükümet, önümüzdeki dönemde terörle mücadelede çok önemli 4 adımı birden devreye sokmayı planlıyor. PKK’nın tamamen ortadan kaldırılmasına dönük bu adımlar içinde silahlı İHA sayısının artırılıp PKK ile askerin karşı karşıya getirilmemesi, askerin kış aylarında kışlasına çekilmemesi, PKK’nın yurtdışındaki örgütlenmesinin çökertilmesi gibi önlemler bulunuyor. Hükümetin, PKK ile mücadele kapsamında önümüzdeki günlerde uygulayacağı, Bakanlar Kurulu ve AK Parti’nin MYK toplantılarında da ele alınan bu 4 adım şöyle:

İHA’LAR İMHA EDECEK
Türkiye, silahlı İHA yapımına ağırlık verecek. Şu anda bir olan silahlı İHA sayısı önümüzdeki 2017 sonuna kadar 10’a çıkartılacak. Yerli sanayi tarafından üretilen silahlı İHA’lar önümüzdeki aylardan itibaren peyderpey teslim edilip güvenlik güçlerinin kullanımına sunulacak. Silahlı İHA’lar ile PKK’nın kırsaldaki yaşam alanları, kullandıkları mağaralar, çekiş yolları, lojistik merkezleri, sınırlar kontrol altına alınacak. Terör örgütüne hiçbir şekilde hareket alanı bırakılmayacak. Bunlardan daha da önemlisi asker ile PKK kırsalda karşı karşıya gelmeyecek, çatışmaya girmeyecek. Çünkü, İHA’lar teröristleri gördüğü anda Komuta Kontrol Merkezi’nden düğmeye basılacak ve ateş açılacak. Teröristler imha edilecek.

KIŞLAYA ÇEKİLMEYECEK
TSK, bu kış bölgede kışlasına çekilmeyecek. Kırsaldaki kontroller devam edecek ve asker görünür olacak. Bu yöntemle, vatandaşın devlete olan bağının koparılmaması, PKK’nın bölge halkı üzerinde baskı kurmasının önlenmesi sağlanacak. Sürekli kontroller sağlandığı için PKK’lı teröristlerin bahar ayları ile birlikte geri dönmesinin önüne geçilecek. Ancak asker görünür olurken kesinlikle vatandaşın yaşam alanlarına müdahale etmeyecek, sıkıntı yaratabilecek bir şey yapmayacak. PKK ile yurtdışında mücadele yöntemleri üzerinde de duruluyor. Bu kapsamda özellikle Avrupa ülkelerindeki PKK’nın dernek ve vakıf gibi kuruluşlarının kirli para trafiği, buraların silahlı örgüt ile bağlantıları tek tek belgelenip dosyalar hazırlanacak.

ABD’DE EL BAB RAHATSIZLIĞI
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, TSK’nın desteğindeki ÖSO’nun El Bab operasyonunun “koordinasyon halinde sürdürülmesi” gerektiğini belirtti. Kirby, “Koordine edilmemiş askeri faaliyetleri, DEAŞ’a karşı sergilenen genel çabaya faydalı ve yapıcı görmüyoruz” dedi. Kirby Türk yetkililerle teması sürdürdüklerini de belirtti. Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu da dün ABD’li mevkidaşı John Kerry ile telefonla görüştü. Görüşmede Rakka ve Musul operasyonu ele alındı.

İLİN ÖNDE GELENLERİ İLE TEMAS ARTACAK
Terörle mücadele kapsamında alınacak önlemler arasında il ve ilçelerin mülki idare amirlerinin yanı sıra o yerin ileri gelen aileleri, kanaat önderleriyle de iletişim yoğunlaştırılacak. Bu yolla bölge halkının sorunlarının hızlıca çözülmesi hedefleniyor.

SABAH

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web