REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TERZİ BİLİYORDUK, KÂHİN ÇIKTI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TERZİ BİLİYORDUK, KÂHİN ÇIKTI
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
570 Görüntüleme
05 Aralık 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gündemde siyaset varsa Terzi Celal’i bu işin dışında tutmanızın imkânı yok, yorumsuz kenarda bırakmak ise mümkün değil. Hele bir de ilçe siyasetini ilgilendiren bir seçim ve kongre var ise salonda olmaması düşünülür gibi değil. CHP’nin ilçe kongresinde kimler yoktu ki, kimler meraklı bekleyiş içerisindeydi. Saadet, Büyük Birlik, MHP ve AK Partililer ile salon daha kalabalık oldu. Her kimle biraz sohbet etsek sonuç ne olur diye soranlara cevap vermekten yoruldum. Ancak şunu söyleyeyim Övünç Demir benim tahminimin üzerinde oy aldı. Hesaba katmadığım bir olay vardı, onu da siz değerli okurlar ile ilerleyen zamanlarda paylaşırım. Konuyu dağıtmayayım. Konuşmaların ardından oylar kullanılırken Terzi Celal Kıldan yanıma geldi, kısa bir zaman oturduk sohbet ettik. ‘Seçim nasıl sonuçlanır’ dedi Uygur alır, dediğimde bana ‘sayı söyle’ dedi. Sayıyı bilsem burada değil, gazetede haberi yazıyor olurdum, ama 80 ile 100 arasında oy alır dedim. Celal Kıldan ‘120 ile 90 arasında gider gelir’ dedi. Sandıklar açıldığında bir Gökhan Yalkalk bir de Celal Kıldan’ın tahminin tuttuğunu gördüm. Sabah işe gelirken ilk önce Celal abinin yanına uğradım 121’in şifrelerini aradım düşüncemiz aynıymış, neyse tebrik ettim. Yanından ayrılırken Celal abi, ben seni yıllarca Terzi olarak bildim tanıdım meğerse sende kâhinlik de varmış kusura bakma dedim. Gülüştük ve ayrıldık, ayrılırken kravatının güzelliğine hayran kaldım.

MUSA ÇAM’DAN ARAÇ ALINMAZ

Bir araç almaya niyetlendim, aslında aklımda yoktu, ama ne zaman promosyon için Berker Özbal ile Remzi Daştan’ın ortak işlettiği Adalı Otomotiv’e gittim, fikrim değişti. Aracı aldık alıyoruz derken pazarlık hala sürüyor arada çok bir şey kalmadı. Aracı zaten bir alsam ondan sonra ayda yılda bir giderim bu vesile ile benden kurtulmuş olurlar. Sabahın erken saati oturuyoruz içeri bir araç girdi araçtan inen kişi CHP İzmir Milletvekili Musa Çam idi. Selamlaşmak için üzerimize yürürken senin aracı alamayız, hiç kusura bakma dedim. Şaşırdı hiç konuşmasına fırsat vermeden sen çok geziyorsun, kilometre yapıyorsun, senin arabadan ekmek yememiz zor dediğimde espriyi anladı. Meğerse yan tarafa börek yemeye gelmiş aracı park için 5 dakika müsaade istedi. Kongrede divan başkanlığını çok adaletli yerine getirdi ancak seçimlere girilmeden önce belediyeyi almamıza 3 Ramazan Bayramı var dördüncü Ramazan, İsmail Uygur mesajı vermekten de kaçınmadı. Her neyse galeriye her gün değişik bir bürokrat ve iş adamı geliyor, ben galeride otursam köşeye malzeme çıkar. Temiz güvenilir araç arayanlar neden Adalı Otomotiv’i seçer. Demek ki insanlar yarın öbür gün bir sıkıntı olduğunda karşılarında güvenilir bir muhatap arıyor.

ORMAN ARAZİLERİNE NELER OLUYOR

Kaymakam Bey, sizi ne derece sever, saygı duyarım bunu en iyi siz bilirsiniz. Bende çok iyi biliyorum ki, kimsenin hakkını kimseye yedirmez kul hakkına girmezsiniz. Sayın Kaymakamım, Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait bazı orman arazileri birilerine veriliyormuş, bilginiz olsun. Olabilir, yap işlet modeli uygulanabilir ama bunu uygulayanın o araziye komşu olması veya köylü olmasına özen gösterilmesi gerek diye düşünüyorum, yanlış düşüyor da olabilirim. Ama bu arazileri alan kişilerin bugüne kadar hiçbir toprak işlediğine ise tanık olmadım. Biraz uzun vadeli düşünecek olursak birçok güzel orman arazisi ilerde arsa olacak. Bundan 25 yıl önce İstanbul’da orman alanı olan yerler, şimdi iş merkezi oldu bırakın konutu. Bu işin önünü alın, yoksa alınmadık bir dağ ve orman kalmayacak. Vatandaşın dilinde hep birileri almış bizde alalım konusu var, yatırımcının durumunu biliyorsunuz. Bir girerse Özbey den, çıkar Sağlık ve Gurgur dağından. Sayın Kaymakamım size vermek istediğim mesaj verilebilecek bu orman arazilerini yatırımcıya kim söylüyor. Yatırımcı nerenin alınıp alınmayacağını nereden biliyor. Lütfen ilçenin geleceğine sahip çıkın.

SANAYİ ESNAFINA ÖNEMLİ UYARI

İzmir Aydın asfaltı Yeşilköy’den Belevi girişine kadar olan yolun duble yol yapım kararı alındı. Aldığım duyumlara göre Belevi tarafında çalışmalar başlamış. Kemalpaşa kavşağına yapılan dönel kavşağın ne sıkıntılar yaşattığını çok iyi biliyorsunuz. Özellikle sanayi esnafı perişan oldu, sanayiye girmek değil de çıkmak büyük bir mesele haline geldi. Anayol üzerinde iki yerde sayaç var, gelen giden araçların sayısı belirleniyor. Bu sayı neden lazım araç geçiş sayısına göre kavşak yapılacak. Sanayi esnafı işi riske atmasın her boşluk bulduğunda sayacın üzerinden araç ile geçiş yapsın. Her esnaf bir kere fazla geçecek olursa 3000 geçiş demek olur ve bu rakam hafife alınacak bir rakam değil. Sonra saç baş yolmayın, fazla değil günde bir kere keyfe keder geçiş yapın.[one_half last=”no”]…[/one_half]

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web