TOKSED, Nazım ustayı andı

101 Görüntüleme

TOKSED, Nazım ustayı andı

Torbalı Kültür Sanat ve Eğitim Derneği, “Şiirlerle ve Gençlik oratoryosuyla Nazım Usta’ya Merhaba” gecesi düzenledi. Yoğun katılımın olduğu program ayakta alkışlandı

Torbalı’da önemli çalışmalara imza atan bir grup sanat gönüllüsü, geçtiğimiz aylarda Torbalı Kültür Sanat ve Eğitim Derneği (TOKSED)’i kurmuştu. Kısa süre içerisinde ilçede binlerce kişiye ulaşmayı başaran TOKSED, ilk gösterisini ise dün gerçekleştirdi.  Bu kapsamda dün akşam saat 21:00’da Belediye Kültür Merkezi’nde “Şiirlerle ve Gençlik oratoryosuyla Nazım Usta’ya Merhaba” gecesi  düzenleyen Torbalı Kültür Sanat ve Eğitim Derneği, muhteşem bir organizasyona imza attı. İlk olarak deneyimli isimlerin Nazım Hikmet’in şiirlerini okuması ile başlayan gece lise öğrencilerinin düzenlediği muhteşem tiyatro oyunu ile son buldu.

YOĞUN KATILIM OLDU

Yoğun katılımın olduğu  “Şiirlerle ve Gençlik orotoryosuyla Nazım Usta’ya Merhaba” gecesi program sonunda ayakta alkışlandı. Torbalı Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Gonca Başak Öz, program sonrasında yaptığı açıklamada “Nazım Hikmet ustamızı anmak için düzenlediğimiz bu özel gecede bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu ilk gösterimizdi ama faaliyetlerimizin devamı gelecek. Bizler Torbalı’nın kültür, sanat ve eğitim konusunda daha refah seviye ulaşması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.  Ayrıca derneğimizin ilk gecesinde bizlere destek olan herkese sonsuz teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.