REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI EKRAN BAŞINDAYDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TORBALI EKRAN BAŞINDAYDI
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
570 Görüntüleme
19 Kasım 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uzun ve zorlu bir seçim maratonu bitti, Torbalı uzun yıllar sonra birini daha Ankara’ya Milletvekili olarak göndermeyi başardı. Atilla Kaya dün bütün Milletvekilleri gibi yemin ederek resmen Milletvekili oldu. Torbalı’daki tüm meraklı kişiler ekran başına kilitlendi. Ha şimdi çıktı, çıkacak derken vakit epey ilerlemiş oldu. TV’den canlı izleme imkânı bulamadık. Ama beş dakika içerisinde sosyal medyada izleme imkânı bulduk. Atilla Kaya milletvekili olmadan önce nasıl çalıştı, çalışırken hep mesele “Torbalı meselesi” demedi mi. Dün Mecliste kendisi yemin ederken Torbalılı vatandaşların göğsü kabardı. Torbalı halkına yapacağı hizmetler ise uzun yıllar konuşulacaktır, tabi ki istediği yatırımları Torbalı’ya getirebilirse. Kaya 1 Kasım seçimleri öncesinde “elimi güçlendirin köprülere vurdum mu yıkıp geçeyim” derken Torbalı’nın her platformda güçlü olmasını sağlamaktan bahsetti. Bu gün kendisi Mecliste. İki danışmanı ise Torbalı’dan. Yarın Torbalılı biri, farklı bir göreve gelir müdür olur vs. neden Torbalılı biri Karayolları Bölge Müdürü olmasın, neden bir başkası İl Milli Eğitim Müdürü olmasın. Atilla Kaya önce bürokrasi üzerinde çalışarak atamalar yaptırmalı, ardından Torbalı’ya yatırım gelmesi için çaba harcamalı. Yarın bürokratlarımız var olunca zaten yatırım ve hizmet kendiliğinden gelecektir. Torbalı’dan en az 50 kişiye resmi kurumlarda sözleşmeli iş ayarlar. Henüz yeni bir vekil önce kendi lobisini sonra mutlaka Torbalı lobisinin güçlü olmasını sağlamak için çalışacaktır.

RESMİ DAİRELERDE OKEY OYNANIYOR

Torbalı atanan müdürler konusunda çok şanslı, şöyle 15-20 yılı gözünüzden geçirdiğinizde işe yaramaz tembel ve en önemlisi iş bilmez bir müdür Torbalı’ya gelmedi diyebiliriz. Bugüne kadar Torbalı’ya atanmış müdürlerin birçoğu ise Torbalı’ya yerleşmiş şimdilerde ikamet etmekteler. Torbalı’ya görev için gelmiş Torbalı’ya yerleşmiş kişilerin bazıları var ki Torbalı’nın çıkarlarını düşündüğü kadar kendi memleketinin çıkarlarını düşünmüyor, helal olsun. Ancak her müdür bazı olumsuzlukların önüne geçemiyor ve her şeyi göremiyor. Resmi dairelerde çalışan bazı kişilerin ekranlarında facebook açık, kimileri fal bakıyor, kimileri ise okey oynuyor. Geçtiğimiz gün kendim şahit oldum.Adam kendini öyle bir kaptırmış ki çanağı kırayım derken klavye ve mouse’yikıracak, haberi yok. Resmi dairelerde ki internetler sınırlı olmalı, çalışanlar her istediği siteye girmemeli. Erkekler okey oynuyor da kadınlar can sıkıntısından oya örmüyor, bayanlarda alışveriş sitelerinde hangisi bana çok yakışır, hangisi daha iyi bir kombin olur yarışı içerisine girmiş. Kaymakamlık bu konuyla ilgili bir çalışma yapabilir. Sonuçta resmi kurumların bir ciddiyeti var nasıl çalışan personel kravatını takıp işe geliyor, vatandaşa karşı resmi duruyorsa işini de o ciddiyetle yapmalı diye düşünüyorum. Hele bazı memurlar var ki vatandaşa karşı çok resmi. Bu konuyla ilgili memurlar kendilerine haksızlık yaptığımı düşünüyorlarsa beni arayabilir şikâyetlerini dile getirebilirler. Şikâyete ve eleştirilere açığız.

KOCAOĞLU’NDAN BİR ŞOV DAHA BEKLİYORUZ

Çapak Mahallesi yolları Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı, aslında Çapak yolu değil de Beş Evler Mahallesinin yolları yapıldı. Uzun zamandır Torbalı Belediyesi tarafından yapılması beklenen yola Aziz Kocaoğlu el attı ve çalışmaların başlamasıyla bitmesi bir oldu. Hazır eller değmişken Çapak yolunu da yapsalardı hiç fena olmazdı. Torbalı Belediyesi’nden beklenen çalışmalar İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden gelince iki Belediye arasındaki yarışa tanık olduk. Buraya kadar her şey hoş ve güzel, ancak Yazıbaşı yolu üzerinde Büyükşehir Belediyesi’nin uzun zamandır çalışmaları sürüyor. Yol şu anda çok kötü bir durumda. Beni neredeyse her gün bir esnaf ve vatandaş arıyor. Beş Evler’deki çalışmalar bittiyse Yazıbaşı yolunun yarım kalan çalışmaları da tamamlanırsa bir teşekkür daha ederiz. Aslında Torbalı Belediyesi Yazıbaşı yolunu yaparsa Beş Evler’deki çalışmalara misilleme yapmakla birlikte yarışa iyi bir boyut kazandırmış olur. Gerçi Torbalı Belediyesi bu sene müthiş derecede asfalt döküyor. Bu asfaltın nerenden kim aracılığı ile döküldüğü konusuna girmek istemiyorum. Hem bizim konumuz bu değil. Bizim beklentimiz Aziz Kocaoğlu’nun başladığı işi bir an önce bitirmesidir. Aksi takdirde insanlar yoldan çıkan toz nedeniyle astım hastası bile olabilir.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web