Büyük Torbalı
Torbalı Haberleri
Büyük Torbalı

“TORBALI HEPİMİZİN, İLÇEMİZE SAHİP ÇIKALIM”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Torbalı genelinde gerçekleştirdiği kazı çalışmaları hem vatandaşı, hem de ilçedeki esnafı canından bezdirdi. Ana caddeler başta olmak üzere tüm yollarda oluşan çukur ve yarıklar nedeniyle sürücüler zor anlar yaşarken, vatandaş da oluşan toz nedeniyle kapı ve pencere açamaz oldu. Torbalı halkının hizmet beklerken eziyet çektiğini belirten AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, ilçe halkının sesi oldu

25 Haziran 2021 - 13:38 'de eklendi ve 1343 kez görüntülendi. A+A-

“TORBALI HEPİMİZİN, İLÇEMİZE SAHİP ÇIKALIM”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e seslenen Günaydın, “Pandemi döneminde zor günler yaşayan vatandaş ve esnaflarımız normalleşme süreci ile beraber tam rahatlamışken Büyükşehir Belediyesi’nin bu kazılarının zamanlaması çok yanlış olmuştur. Plan yok, program yok, üstüne bir de işbilmezlik ve beceriksizlik eklenince basit bir altyapı çalışması Torbalı’da maalesef büyük bir eziyete dönüşmüş durumda” dedi.

TEKİN’E ÇAĞRI: “İLÇEMİZİN HAKKINI KORU!”

Torbalı halkı ve ilçe esnafının çektiği eziyetten Torbalı Belediyesi’nin de sorumlu olduğunu vurgulayan Günaydın, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Torbalı ile zaten alakası yoktu, hiçbir zaman da olmadı. İlçede yaşanan bu sıkıntıları görmezden gelmeleri normal. Peki Torbalı Belediyesi neden vatandaşını duymuyor? Aynı yolları belediye yöneticileri de kullanmıyor mu? Bozuk yol şikayetleri sizlere de gelmiyor mu? Belediye Başkanı Sayın Mithat Tekin’in konuyu sürekli gündeme taşıması, Torbalı’nın hakkını ve hukukunu savunması lazım. Kendisinden beklediğimiz, Büyükşehir’in vurdumduymaz tutumuna karşı ilçemizin hakkını gür bir sesle savunmasıdır. Eğer böyle bir mücadele başlatırsa, bu mücadelesinde biz de yanında oluruz. Torbalı’yı üvey evlat olarak gören İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleri hatırlatmak gerekiyor. Şu an Torbalı’da tüm sokakları eş zamanlı kazdılar ve bir metre asfalt atmadan öylece bıraktılar. Hala kazmaya devam ediyorlar. Peki, aynı şeyi Karşıyaka’da yapabilirler miydi? Bornova’da, Narlıdere’de yapabilirler miydi? Oralarda gerçekleşen altyapı çalışmalarında, gösterdikleri hassasiyeti maalesef Torbalı’da göstermiyorlar. Belediye Başkanı Sayın Mithat Tekin’in bunu iyi görmesi lazım” dedi.

“TORBALI HALKI KAPI VE PENCERE AÇAMAZ OLDU”

Bozuk yollar nedeniyle her gün onlarca vatandaştan şikayet aldıklarını belirten AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, “Torbalı halkı bozuk yollardan oldukça muzdarip. Büyükşehir ve Torbalı Belediyesi’nde muhatap bulamayan vatandaşlarımız şikayetlerini bizlere iletiyorlar. Torbalı halkı evinde kapı-pencere açamaz oldu. Arabalarda alt takım kalmadı. Başta motor kuryeler olmak üzere motosiklet sürücüleri sürekli kazalara karışıyor. Asfalt yapmayı beceremiyorsunuz, bari çukurları doldurup, yolları sulayın. Torbalı halkına bu kadar eziyet etmeye hakkınız yok” dedi.

“TORBALI HEPİMİZİN, İLÇEMİZE SAHİP ÇIKALIM”

Büyükşehir’in plansız altyapı çalışmalarının 2014-2019 yılları arasında AK Parti Belediyesi döneminde de yoğun bir şekilde gerçekleştiğini hatırlatan Günaydın, “Torbalı tarihinin en yoğun altyapı çalışmaları 2014-2019 yılları arasında AK Parti belediyesi döneminde yapıldı. O dönemde hem Büyükşehir kazıları, hem GDZ EDAŞ kazıları, hem Telekom kazıları, hem de Doğalgaz kazıları yapılıyordu. Ama AK Partili ilçe belediyemiz gece vakti kazılan yollarda asfalt çalışması yaparak vatandaşlarımızın eziyet çekmesini engelliyordu. Bu konuda sık sık Büyükşehir Belediyesi ile de karşı karşıya geldiğini tüm Torbalı halkı hatırlayacaktır. Büyükşehir Belediyesi’nin tüm engelleme çalışmalarına rağmen Torbalı halkı AK Parti döneminde hiçbir eziyet yaşamadı. Önceki dönem Belediye Başkanımız Sayın Adnan Yaşar Görmez bu konuda oldukça duyarlı davrandı. Aynı duyarlılığı mevcut Belediye Başkanı Sayın Mithat Tekin’in de göstermesi gerekiyor. Torbalı hepimizin, bu ilçenin hakkını ve hukukunu savunalım, her platformda ilçemize sahip çıkalım” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
CHP’DE BEKLENMEDİK İSTİFA CHP’DE BEKLENMEDİK İSTİFA

Torbalı Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi Olan Mehmet Baykara, sosyal medya hesabından yayınladığı açıklama ile partiden istifa etti...

İZMİRLİ BURÇAK’TAN ŞAMPİYONLUK MÜJDESİ İZMİRLİ BURÇAK’TAN ŞAMPİYONLUK MÜJDESİ...

İEÜ'lü Burçak Şenman, Uluslararası Ritmik Cimnastik Turnuvası'nda 2 şampiyonluk elde etti...

Hırdavat malzemesi satın alınacak Hırdavat malzemesi satın alınacak

Alanya Belediyesi hırdavat malzemesi satın alacak...

146 adet besi hayvanı icradan satılık 146 adet besi hayvanı icradan satılık

Bayındır Belediyesi tarafından 6 kalem toplam 146 adet besi hayvanı icradan satılıktır. ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
CHP’DE BEKLENMEDİK İSTİFA CHP’DE BEKLENMEDİK İSTİFA...

Torbalı Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi Olan Mehmet Bay...

VİRÜS GENÇLERİ VİRÜS GENÇLERİ

Prof. Dr. İsmail Cinel’in yaptığı açıklamada pandeminin aşı...

İZMİRLİ BURÇAK’TAN ŞAMPİYONLUK MÜJDESİ İZMİRLİ BURÇAK’TAN ŞAMPİY...

İEÜ'lü Burçak Şenman, Uluslararası Ritmik Cimnastik Turnuvas...

Büyüyen Torbalı’da konut patlaması Büyüyen Torbalı’da konut ...

Gelişen sanayisi ile birlikte son yıllarda inşaat patlaması ...

Torbalı’ya nöbetçi eczane yetmiyor! Torbalı’ya nöbetçi eczane...

İlçenin en ücra mahalle veya köylerinden bile vatandaşlar ge...

Günaydın’dan muhtarlarla birlikte iki önemli ziyaret Günaydın’dan muhtarlarla ...

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, Çakırbeyli ve...

Mevsimlik tarımda, çocuk işçiliğinin önlenmesi projesi Ahmetli’de başladı Mevsimlik tarımda, çocuk ...

Genç Hayat Vakfı’nın ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü) ve Ça...

Sadık İleri’nin tek et – tavuk dürüm firması açıldı Sadık İleri’nin tek et &#...

Et ve tavuk dönerin Sadık İleri Bulvarı’ndaki tek adresi ola...

MİLYONLARCA ÖĞRENCİNİN SONUÇLARI GELDİ MİLYONLARCA ÖĞRENCİNİN SO...

YKS sonuçları sonrası 2 milyon 416 bin kişinin sonuç sayfası...

Hırdavat malzemesi satın alınacak Hırdavat malzemesi satın ...

Alanya Belediyesi hırdavat malzemesi satın alacak...

FOTO GALERİ
EĞİTİM HABERLERİ
VİDEO GALERİ
torajans-reklam-yan
Torbalı Web Tasarım