Büyük Torbalı

Torbali Müteahhitler Birligi kuruldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbali Müteahhitler Birligi kuruldu
726 Görüntüleme
05 Mayıs 2011 - 21:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Insaat Mühendisi Özgün Unver öncülügünde 10 sektör temsilcisinin Torbali Müteahhitler ve Isadamlari Dernegi’ni kurmasinin ardindan, önceki gün de ilçedeki 60 müteahhit Ferdi Koca, Feyim Özçelik, Cevdet Sardik, Fikret Dalgiç ve Aytekin Yildirim öncülügünde Torbali Müteahhitler Birligi’ni kurdu.

SON dönemde artan cazibesi ile dikkat çeken Torbali’da bu gelismislige paralel olarak yükselen sektörlerin basinda insaat sektörü geliyor. Gerek emlak gerekse insaat alaninda sürekli yatirimlarin oldugu ilçede en hareketli sektörün basinda gelen insaat alaninda birbirinden basarili is adamlari faaliyet gösteriyor. Insaat kalitesi bakimindan Izmir merkezdeki yapilarla boy ölçüsen Torbalili müteahhitler son dönemde atilim içerisinde. Geçtigimiz günlerde Insaat Mühendisi Özgün Unver öncülügünde 10 sektör temsilcisinin Torbali Müteahhitler ve Isadamlari Dernegi’ni kurmasinin ardindan, önceki gün de ilçedeki 60 müteahhit; Cevdet Sardik (Akdag Insaat), Feyim Özçelik (Özçelik Insaat), Ferdi Koca (Koca Kardesler Insaat), Fikret Dalgiç (DALKAR), (Mehmet Yesilbas (Yesilbas Insaat) ve Aytekin Yildirim (Yildirim Insaat) öncülügünde Torbali Müteahhitler Birligi’ni kurdu. Ilk toplantida 60 müteahhit ve isadami dernege kayit oldu. Birligin baskanligina Ferdi Koca, Baskan Yarcdimciliklarina ise Cevdet Sardik ve Fehim Özçelik seçildi. Dün, Metropolis Otel’de ilk toplantisini yapan müteahhitler, rekabetin ortadan kaldirilmasi, daha kaliteli hizmet verilmesi bakimindan birligin önemine dikkat çekerek bu olusum ile birlikte insat sektörünün ilçede yildizinin da parlayacagini savundu.

ÖZÇELIK: BIRLIKTEN KUVVET DOGAR

TORBALI’DA birçok alanda saglanan birliktelik insaat alaninda da saglanmaya basladi. 10 kisi öncülügünde kurulan Torbali Müteahhitler ve Isadamlari Dernegi’nin ardindan dün de 60 müteahhidin temellerini attigi Torbali Müteahhitler Birligi resmen çalismalarina basladi. Birlik, dün ilk toplantisini Metropolis Otel’e yapti. Kahvaltili toplantida biraraya gelen 60 müteahhit birlik ve beraberlik mesaji verdi. Müteahhitlerin tek tek söz alip birlik hakkinda görüslerini belirttigi kahvaltida birligin çalismalari hakkinda görüs alisverisinde bulunuldu. Olusumun öncülerinden Feyim Özçelik, gün geçtikçe önemi artan ve gelisen insaat sektöründe birlikte hareket etmenin kaçinilmaz hale geldigini, birligin ilçeye ve müteahhitlere katki saglayacagini söyledi. “Birlikten kuvvet dogar. Hep birlikte hareket edip hem kendimizi hem de ilçemizi gelistirecegiz” diyen Özçelik, bu olusum ayni zamanda sektörde bir denetim mekanizmasi görevi görecegini de ifade etti.

“KEYFI ENGELLEMELER BITECEK”

BIRLIGIN kurulmasi ile müteahhitlerin kendileri disinda gelisen durumlar yüzünden bazi keyfi engellemelerle karsilasabildiklerini söyleyen DALKAR Insaat’in sahibi Fikret Dalgiç “Çok seslilik her zaman iyidir. Kimi zaman bazi müteahhit arkadaslarimiza kurumlarda zorluk çikarildigini duyuyoruz. Bir kurum istediginde bir müteahhide zorluk çikarabilir ve isini zorlastirabilir. Ama birligin karsinda hiçbir güç duramaz. Bizler, birlikten aldigimiz kuvvet ile daha saglam adimlar atip daha verimli isler yapacagiz. Ben inaniyorum ki, bu birlik ile zaman zaman karsilastigimiz keyfi engellemeler de sona erecektir”

DIGER ILÇELERLE REKABET

MUTEAHHITLER arasinda sag-lanacak birligin ilçe içerisinde re-kabeti sonlandirip, diger ilçelere karsi yaris baslatacagini söyleyen Birlik Baskani Ferdi Koca, “Son dö-nemde ilçemizde birbirinden kali-teli ve modern yapilar insa edili-yor. Böylelikle sadece müteahhitlik anlaminda degil birçok is kolunda hareketlilik yasaniyor. Bugün te-mellerini attigimiz olusum ile ara-mizdaki rekabete son verip, diger ilçelere karsi birlik hâlinde rekabet edecegiz. Birligin ve dayanisma-nin olmadigi yerde güç de olmaz. Biz güçlü bir sekilde hareket edip, gündemi takip eden degil günde-mi belirleyen olacagiz. Saglana-cak bu birliktelik hem islerimizde kalitenin daha da artmasina yol açacak hem de ilçemizin bu alan-da bir adim öteye gitmesini sagla-yacaktir. Simdiden birligin hayirli olmasini diliyoruz. Bizlere destek veren tüm arkadaslarimiza tesek-kür ediyoruz” dedi.
Cevdet Sardik ise, “Tek amacimiz müteahhitlerin sorunlarini daha etkili bir ortamda çözmek, ilçede bu alanda birlik saglamak olan bu birligin simdiden sektörümüze hayirli olmasini diliyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web