Büyük Torbalı

Torbalı stratejisini belirlediler

CHP İl Örgütü Torbalı’ya koordinatör olarak Ednan Arslan’ı gönderdi. Geniş katılımlı toplantıda nabız yoklayan başkan yardımcısı, “Torbalı, sanayi ve tarımın güçlü olduğu bir yer hem de belediye biz de değil. Daha fazla önem veriyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbalı stratejisini belirlediler
155 Görüntüleme
08 Aralık 2016 - 12:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Merkez talimatıyla ülke genelinde saha çalışmalarına devam ederken İzmir’de de il örgütü atağa kalktı.  Parti, Türkiye’de milletvekili çıkarılamayan illere parti meclis üyeleri ve vekillerden oluşan heyetleri gönderirken yerelde ise geçmiş dönemde belirlenen hedef doğrultusunda çalışmalara ağırlık verildi. İl Başkanı Asuman Ali Güven göreve geldiği an, “Önceliğimiz kaybedilen 8 ilçeyi geri almaktır” açıklamasıyla örgütün yol haritasını çizmişti. Örgütten Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini ikiye ayırarak 1’inci bölgeye Ednan Arslan, 2’inci bölgeye Okan Karlıdağ getirilmişti.Arslan ve Karlıdağ son gelişme olarak Torbalı ve Kemalpaşa’yı ziyaret etti.  Torbalı ziyaretinde CHP İlçe Başkanı İsmail Uygur ev sahipliği yaparken, çok sayıda partili hazır bulundu. Gerçekleştirilen temaslarla nabız yoklayan başkan yardımcıları izlenimlerini aktardı.

TORBALI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

1’inci bölgede Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ednan Arslan, kardeş belediye uygulaması hakkında konuşurken ilerleyen günlerde yapılacak bir çalışmanın da sinyallerini verdi. Milletvekilleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerinin, belediye başkanlarına destek vereceği ve kaybedilen ilçelere giderek çalışmalara katılacağını söyleyen Arslan, “Torbalı bizim için önemli bir ilçe. Sanayi ve tarımın güçlü olduğu bir yer hem de belediye biz de değil. Daha fazla önem veriyoruz. Mahalle temsilcileriyle bir araya geldik. Sandık çevresi örgütlenmesini konuştuk. Olası bir referandumla Torbalı’daki stratejimizi belirlemeye çalıştık. ‘Nasıl bir yol izlersek daha fazla oy alırız?’ düşüncesi etrafında toplandık.  Çok ciddi bir katılım ve heyecan olduğunu gördüm.  Muhtar ve sivil toplum kuruluşlarından ilgi fazlaydı. Kardeş belediye uygulaması başlattık. Onunla ilgili de önümüzdeki haftalarda belediye başkanlarımız ve büyükşehir meclis üyelerimiz buraya gelecek. Vekillerimize program hazırlayacağız ve onlar da gelecek kardeş belediye uygulamasına katılacak” dedi.

İLÇEDE ESNAF SIKINTILI

Arslan vatandaşın beklenti ve kaygılarıyla ilgili ise, “İnsanlar korkuyor… Mazot, tohum, gübre artıyor. Çiftçi tedirgin. Ürettiklerini satamama var. Girdi maliyetleri yükselirken gelirleri azaldı.  Buradaki insanlar cumhuriyet kazanımlarından taviz verilmesini istemiyor. Tek adam yönetimiyle kader belirlemenin sıkıntı olduğunu söylüyorlar. Açık açık ‘hukuk ve istikrar istiyoruz’ diyorlar.  CHP’ye oy vermemişler, ‘İstikrar istiyoruz diye AKP’ye oy verdik ama istikrar yok. Git gide fakirleşiyoruz’ dediler.  Benim gördüğüm; insanların güvenlik ötesinde ekonomik kaygıları daha ön planda. Dolar ve Euro artışı sonrasında son bir ayda vatandaş bu duruma geldi. Başbakan çiftçi mitingi yaptı ama sonrasında herhangi bir ödeme yapıldı mı?  Belirsizlik durumu var. Vatandaş bekliyor. Yaşanan OHAL’in tedirginliği ülkenin tamamına yansımış. Torbalı merkezde iş yeri kapanan ve kapatacak olan çok esnaf var” ifadelerini kullandı.

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web