REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı teşvik kapsamına alınsın

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbalı teşvik kapsamına alınsın
619 Görüntüleme
03 Aralık 2015 - 8:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti İzmir milletvekili Atilla Kaya nezaretinde Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş işe görüşen Torbalı Ticaret Odası Meclisi; İzmir’deki Teşvik adaletsizliğinin giderilmesini istedi. TTO Başkanı Olgun “Burnumuzun dibindeki Manisa 3. Bölge teşviği ile şahlandı. Bizler ise bu sistemin mağduruyuz” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Mahmut Atilla Kaya’yı ziyaret etmek için Ankara’ya giden Torbalı Ticaret Odası Meclisi, (TTO) başkentte önemli temaslarda bulundu. İlk olarak Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ı bakanlıktaki makamında ziyaret eden ve yeni görevinde ‘hayırlı olsun’ dileklerini sunan Torbalı heyetine, Torbalı Şoförler ve Odası Başkanı Cıva İsmail Akman, AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Hasan Akbıyık ve Meclis Başkanı Erkan Aksoy eşlik etti. Ziyarette TTO Başkanı Olgun Ekonomi Bakanlığı’nın yetki alanında olan Teşvik Siteminin düzeltilmesini talep etti. “İzmir 1. teşvik bölgesinde. Burnumuzun dibindeki Manisa ise 3. teşvik bölgesinde. Manisa uçtu, biz teşviksizlikten dolayı mağduruz. İzmir’in 3. teşvik bölgesine alınması lazım. İzmir’in lokomotifi olan Torbalı ise özel bir teşvik sistemine dahil edilmelidir. Teşvik sistemi; bölgesel değil ilçelere göre ve sektörsel olarak yeniden düzenlenmelidir” dedi.

RAKAMLAR BAKANI ŞAŞIRTTI

Milletvekili Atilla Kaya öncülüğünde Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ı ziyaret eden TTO heyeti, Bakan Elitaş’a Torbalı Zeytin Kolonyası ve ilçenin sembollerinden olan ikiz kızlar heykelciği hediye etti. Torbalı heyetinin kendisini ziyaret etmesinden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirten Elitaş, “Torbalı ekonomisi ile ilgili sunum beni gerçekten şaşırttı. Rakamlar resmen şahlanmış. Ülkemizin İhracat şampiyonu, vergi şampiyonu olarak göze çarpan bir ilçe oldu Torbalı. Yeni görevimde Torbalı’yı yakından takip edeceğim. Ekonomide örnek bir model yarattınız, sizleri tebrik ediyorum. Bu dönem Torbalı’nın artık birde milletvekili var. Torbalılı kardeşimiz Mahmut Atilla Kaya’nın milletvekili olarak parlamentoda güzel işlere imza atacağına, ilçesi için de faydalı olacağına yürekten inanıyorum” dedi.

KAYA BİZİM İÇİN ŞANS

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’tan sonra söz olan Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun “Dün TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu ekonomi bakanlarımızı ziyaret etti. Bugün de bizler memleketimizin evladı Atilla Kaya öncülüğünde Ekonomi bakanlarımıza taleplerimiz iletme fırsatı elde ettik. Atilla Kaya İzmir ve Torbalı iş alemi için bir şanstır” dedi. Atilla Kaya ise konuşmasında İzmir ve Torbalı iş alemini taleplerini bütün ekonomi bakanlarımıza ileteceğini belirtip “İzmir ve Torbalı’da sanayicinin önünü açmak, iş aleminin sorunlarını çözmek için bakanlarımızın kapılarını aşındıracağız. Üreten, istihdam yaratan vergi veren sanayici ve tüccarımıza yardımcı olmak asil görevlerimizden biridir. Bu noktada bizimle iletişime geçen herkesin yanında olacağız” dedi.

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web