Torbalı’da kurbanlıkların adresi belli oldu

102 Görüntüleme

Torbalı’da kurbanlıkların adresi belli oldu

Kurban Bayramı’nda Torbalı’da vatandaşların kurbanlarını sağlıklı şekilde toplu kesim alanlarında kesmeleri için Torbalı Belediyesi tarafından toplu kurban kesim yerleri belirlendi

Torbalı Belediyesi tarafından kurban kesim noktaları belirlendi. Kurban Bayramı’nda Torbalı’da vatandaşların kurbanlarını sağlıklı şekilde toplu kesim alanlarında kesmeleri için Torbalı Belediyesi tarafından toplu kurban kesim yerleri belirlendi. Bu yıl ilçe genelinde 1 kurban satış yeri, 5 ayrı noktada toplam 7 kurban kesim çadırı kurulacak. Torbalı Belediyesi tarafından belirlenen kurban kesim yerleri şöyle: “Yazıbaşı Kavşağı’nda yer alan Kurban Satış alanı(3 noktada), Tepeköy Kapalı Pazaryeri alanı, Barış Yapı Pazaryeri, Alpkent Mahallesi muhtarlık binası yanı, Ayrancılar Kapalı Pazaryeri olarak belirlendi.

ÇEVREYİ KİRLETENE CEZA

Torbalı Belediyesi, vatandaşların dini görevlerini en uygun şekilde yapabilmeleri için gerekli koşulları oluşturuyor.  Yazıbaşı Işıklar Mevkisinde hazırlanan kurban satış alanının yanı sıra belediye kurban kesecek vatandaşların ibadetlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmeleri için de gerekli hazırlıklarını sürdürüyor. İlçe genelinde belirlenen kesim alanı dışında kurban kesenlere cezai işlem uygulanacak. Torbalı Belediye Zabıta ekipleri tarafından yapılacak denetimlerde Kurban Hizmetleri Komisyonu kararlarına aykırı hareket edenlere kabahatler kanununa göre idari para cezası kesilecek.