Torbalı’nın konut sayısı artacak!

287 Görüntüleme

Torbalı’nın konut sayısı artacak!

İzmir’de toplamda 14 ilçede gerçekleşecek olan Sosyal Konut Projesi kapsamında Torbalı’daki konut sayısı ise 500’den 1000’e çıkarıldı

TOKİ Sosyal Konut Projesi ile vatandaşa kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sağlanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de milyonlarca kişiyi ilgilendiren Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detaylarını açıklamıştı. Bu kapsamda ilk olarak Torbalı’ya 500 konut yapacağı belirtilmişti.  İzmir’de toplamda 14 ilçede gerçekleşecek olan proje kapsamında Torbalı’daki kontu sayısı ise 1000’e çıkarıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İzmir İl Müdürü Ömer Albayrak, Torbalı’da Sosyal Konut Projesi kapsamında 1000 adet konut yapılacağını belirtti. Bu kapsamda Torbalı, İzmir’de en fazla konut yapılacak ilçeler arasında yer alıyor. Öte yandan e Devlet üzerinden kayıtların alınmaya başlandığı projeye Torbalı’dan da yoğun katılım olduğu olduğu açıklandı.

YENİ MÜJDE GELDİ!

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı ise yaptığı açıklamada “Kıymetli Hemşehrilerim, Cumhurbaşkanımız tarafından Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı sosyal konut projesi olan #YüzyılınKonutProjesi açıklanmış, güzel İlçemiz Torbalı’ya da 500 konut müjdesini duyurmuştuk. Bakanımız, Milletvekillerimiz ve İl Başkanımızın yoğun girişimleri sonucu bu sayıyı 1000’e çıkardık.  Bakanımız Sn. Murat Kurum’a,  İlçemizin Evladı Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya ve İl Başkanımız Sn. Kerem Ali Sürekli’ye ilçemiz adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Güzel ilçemiz için hayırlı olsun…” ifadelerini kullandı.