REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TTO DP Genel Başkanını ağırladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TTO DP Genel Başkanını ağırladı
632 Görüntüleme
26 Şubat 2016 - 8:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ticaret Odası dün Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ağırladı. Oda üyeleriyle bir araya gelmek vee yeni yapılan oda binasını gezmek adına Torbalı’ya gelen Uysal, ilçenin gelişiminde ticaret odasının önemine değindi.

DEMOKRAT Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal İzmir’de sürdürdüğü bir dizi görüşme kapsamında dün saat 14.00’da Torbalı Ticaret Odası’na bir ziyarette bulundu. Hem oda üyeleriyle bir araya gelmek hem de yeni yapılan oda binasını gezmek adına Torbalı’ya gelen Uysal’ı Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun karşıladı. DP İl Başkanı Tamer Yentür ve İlçe Başkanı Mahmut Kömürcü ve İlçe Onursal Başkanı Asuman Altınay’ın da yer aldığı toplantıda çok sayıda il yöneticisi, siyasetçi ve oda üyesi yer aldı. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Uysal’a Torbalı’yı ve Torbalı’nın hedeflerini anlatan Olgun, Torbalı’nın sembollerinden biri olan, Metropolis Antik Kenti’nden çıkarılan ikiz kızlar heykelinin maketini takdim etti.

‘DEMOKRAT PARTİ’NİN ÖNEMİ BÜYÜK’

Uysal’ı konuk ettikleri için memnun olduklarını belirten TTO Başkanı Olgun, yeni bina hakkında Uysal’a bilgi vererek “ Hem ilçenin ekonomik yaşantısı yapılmış için bir merkez hem de sosyal faaliyetler için yapılmış bir merkez burası. İzmir ekonomi toplantılarının burada yapılmasını istiyoruz” diye belirtti. İhracatta 63 ili geride bıraktıklarını belirten Olgun, “Biz aynı zamanda büyüklük anlamında da ticaret ve sanayi hacmi olarak en büyük ilçeyiz. Tarımda da yazlık ve kışlık üretim yapan bir bölgeyiz. Kışlık sebze üretiminde Ege Bölgesi’nin yüzde 75’ini karşılayabilen bir ilçeyiz. Hem hizmet sektörü hem de sanayi, üretim gibi sektörlerinin geliştiği bir ilçe. Nüfus yapısı olarak da Türkiye’nin en çok büyüyen ilçelerin başında geliyoruz. 81 ilde vatandaşın kardeşçe yaşadığı bir ilçe. Bu anlamda örnek teşkil eden bir ilçeyiz” dedi. Demokrat Parti’nin kendileri için önemli bir parti olduğunu söyleyen Olgun, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğini kuran sanayi ve ticaret odalarını kuran parti Demokrat Partidir. Sanayi ve ticaret anlamında Atatürk’ten sonra ikinci hamleyi gerçekleştiren bir parti.  Bu anlamda bu geleneği yaşatan size çok teşekkür ediyorum. Geçmiş yıllarda benim de parti de gençlik kollarında görevim oldu Doğru Yol Partisi döneminde. Gelip odamızı ziyaret etmeniz bizleri sevindirdi.” diye belirtti.

UYSAL: TORBALI’NIN GELİŞİMİNDE TTO’NUN ETKİSİ ÇOK

Tüm Torbalı’yı selamlıyorum diyerek başladığı konuşmasında Uysal, “Bugün burada olmuş olmaktan mutluyum. Torbalı potansiyelinin üstünde büyüyen, beşeri sermayesi, nüfusu, ekonomik ve sosyal hayatı olarak önemli bir konum oldu. Kıt kanaat imkanlarla büyük sıçrama hareketleri yaptı. Bu potansiyel bir günde olmadı. Bir tarafta tarım bir taraftan da hizmet ve özellikle sanayi bunda etkili oldu. Bunun temsil noktası ise Ticaret Odası oldu. Üreten bir Türkiye olarak dünyadaki yeri almamız için odalarımızın görevini biliyoruz. Sahip olduğumuz imkan ve kabiliyeti açığa çıkaracak olan da bu ülkenin siyasetçileri, kanaat önderleridir. Bu bakıma üstlendiğimiz misyonun farkında olmalıyız.” diye belirtti. Toplantının sonuna doğru TTO Başkanı Olgun ve Meclis Başkanı Erkan Aksoy Demokrat Parti Onursal Başkanı Asuman Altınay’a bir plaket takdim ettikten sonra DP Genel Başkanı Uysal’a Metropolis Antik Kenti’nden çıkarılan ikiz kızlar heykelinin maketini takdim etti. Uysal maketi odasında bulunan köşede sergileyeceğinin altını çizerek teşekkürlerini sundu. İbrahim DANIŞ

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web