REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TTO’dan iş dünyasında kadın görünürlüğüne büyük destek

Torbalı’ya ziyaret gerçekleştirerek bir dizi görüşme yapan İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Torbalı Ticaret Odası ile protokol imzalarken Torbalı Belediyesi ile iş birliği görüşmesi yaptı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TTO’dan iş dünyasında kadın görünürlüğüne büyük destek
230 Görüntüleme
26 Ekim 2021 - 11:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı Ticaret Odası (TTO) ile İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), ortak projeler kapsamında iş birliği yapılması, kadının iş yaşamında daha fazla görünür olması yönünde faaliyetlerde bulunmak üzere bir iş birliği protokolü imzalarken, Torbalı Belediyesi ile iş birliği yapmak için görüşmeler yapıldı. TTO ile yapılan protokolü TTO adına TTO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun, İZİKAD adına ise Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin imzaladı.

 

SEZGİN: “TİCARİ HAYATTA KADININ ADI DAHA FAZLA DUYULMALI”

Bu protokol ile Torbalı Ticaret Odası ve İzmir İş Kadınları Derneği’nin kendi görev ve yetki alanları doğrultusunda ortak proje konularını belirlemeyi, ortak projelere yönelik hibe programlarını takip etmek ve uygulamayı hedeflediklerini ifade eden İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, “Bu kapsamda gerek duyulduğunda toplantı, sempozyum, seminer ve çalıştay gibi faaliyetler düzenleyeceğiz. İş hayatındaki kadının varlığını arttırmak istiyoruz ve bu konuda TTO ile iş birliği yapmaktan mutluyuz” dedi. Ticaret odalarının bu konuda önemli bir adres olduğunu ifade eden Sezgin, “Ticari hayatta kadının adını daha fazla duyulur kılmak mecburiyetindeyiz. Bunun yolu da kadını teşvik etmek, iş yaşamına sokacak ortamı onlar için hazırlamaktan geçiyor. Torbalı Ticaret Odası’nın iş birliğine açık yapısı nedeniyle kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin ile de görüştüklerini söyleyen İZİKAD Başkanı Sezgin, “Torbalı Belediyesi ile de iş birliği yapacağız. Torbalı hem sanayinin hem de tarımın güçlü olduğu bir ilçe. Bu alanda hem ticaret dünyası ile hem de belediyesi ile iş birliğine büyük önem veriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

OLGUN: “İZİKAD’A HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun ise İzmir’in iş kadınlarını bir araya getiren İZİKAD ile protokol imzalamaktan dolayı memnun olduklarını söyledi. Kadının iş yaşamında daha fazla var olması için çalışan İZİKAD’a her türlü desteği vereceklerini söyleyen Olgun, “Kadınımızın çalışması, kendi ayakları üzerinde durması gerekiyor. Bu konuda faaliyetler yürüten İZİKAD ile çalışmaktan gurur duyarız. Umuyorum her iki kurum ve kadınlar için verimli bir iş birliğine imza atarız” diye konuştu.

 

TEKİN: İZİKAD’IN KATKISI ÇOK DEĞERLİ

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin ise İZİKAD ile çalışmanın bölge kadınlarının güçlenmesi, iş hayatına dahil olması açısından önem arz ettiğini söyledi. Bu kapsamda neler yapılabileceğini her iki kurumun da araştıracağını ve hızlıca hayata geçireceklerini söyleyen Tekin, “İZİKAD ile yol yürümek istiyoruz. Bölge kadınlarımızın iş hayatında bulunması, onların önünün açılması konusunda İZİKAD’ın katkısı çok değerli” diye konuştu. SİNAN TEKDEMİR

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web