Türk Telekom M.T.A.L’den Uluslararası proje atağı

81 Görüntüleme

Türk Telekom M.T.A.L’den Uluslararası proje atağı

Avrupa Komisyonunca yürütülen Erasmus+ projelerinde iki projesiyle hibe desteği alan okul, Koordinatör olarak başarılı çalışmalara imza atıyor. Okul müdür yardımcısı Dicle Atmaca’nın kuruculuğunu yaptığı “Basic Sciences All Over Life” (Yaşam Boyu Temel Bilimler) ve Mustafa Sarı’nın kuruculuğunu yaptığı “Cultural Heritage; A Link To the Past A Bridge to the Future” (Kültürel Miras; Geçmişten Geleceğe Köprüler Kurmak) isimli projelere İtalya, İspanya, Portekiz, Bulgaristan, Romanya, Litvanya, Macaristan gibi ülkeler ortaklık ediyor.

GEÇMİŞTEN GELECEĞE KÖPRÜLER KURULUYOR

Öğretmen Mustafa Sarı tarafından 2018 yılından beri yürütülen Erasmus+ Cultural Heritage – “A link to the past, a bridge to the future” (Geçmişten Geleceğe Köprüler Kurmak) isimli projenin son toplantısı geçen hafta gerçekleştirildi. Torbalı Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri Avrupa’dan gelen ve 38 katılımcının yer aldığı proje ortaklarına proje aktiviteleri kapsamında kültür turları yaparak bölgemizin kültürel mirasını tanıttılar.

KÜLTÜREL GEZİLER DÜZENLENDİ
Torbalı ilçesinde bulunan tarihi ve turistik yerleri gezen proje kafilesi İzmir’in kültürel miras olarak kabul edilen bir çok turistik merkezi ziyaret etti. İzmir Arkeoloji Müzesi, Kadifekale, Agora, Saat Kulesi, Konak Cami, Kemerli Çarşısı, Şirince, Efes Müzesi, İsabey Cami, Ayasuluk Tepesi ve Efes Antik kenti gibi bir çok yeri ziyaret eden öğretmen ve öğrenciler bir taraftan etkinliklerin keyfini yaşarken diğer taraftan da geçmişten geleceğe gizemli bir yolculuk yapma imkanı buldular.

CAFER TOSUN’A ZİYARET

Avrupa’dan gelen proje ortakları ile birlikte Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’u makamında ziyaret eden Torbalı Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri projeyle ilgili detaylı bilgiler sundu. Uluslararası projelerde adını duyuran okul yöneticileri ve proje yürütücüsü eğitimcileri tebrik eden Tosun, projede emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.