REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uygur beni taklit ediyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uygur beni taklit ediyor
120 Görüntüleme
02 Mayıs 2010 - 21:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERLI okurlarim Belediye Baskani Ismail Uygur’un Rahvan At Yarislari’nda taktigi sapka beni çok eskilere götürdü.. Baskan omzuna posu, kafasina fötr sapka takmis…
Bundan yaklasik 10 yil önceydi… Belediye Bas-kani henüz Belediye Baskani degil Ama ben köse yazariydim. Hem de ne köse yazari.. O zaman-lar böyle sakin de degildim.. Simdi ögüt verdik-lerimi o zaman direk halka sikayet ediyordum..
Bendeniz o zamanlar Avrupa’da 16 yil yasamis birisi olarak biraz Avrupai takilirdim.. Giyim kusam konusunda yine çok titizdim yani.. Meshur bir fötr sapkam vardi..
Ismail Uygur  o zamanlar Çagdas Torbali Ga-zetesi’ni çikariyordu. Onun da damarinda gazetecilik var yani.. Bu islerin tozunu yuttu ve zamaninda Torbali’da ses getiren haberlere imza atti.
Neyse, lafi çok uzatmayayim.. Hasan Ali Öztürk ve Ismail Uygur o zamanlar da iyi dosttu. Bir gün üçümüz Hasan Ali’nin bürosun-dayiz. Ben islerden güçlerden sikilip bir seker-leme yaptim. Fötr sapkam da kafamda. Öylece uyumusum. Bu iki arkadas da firsat bu firsat benim fotografimi çektiler. Biri gazeteci digeri matbaaci. Ne yaptilar dersiniz resmi? Tabiî ki gazete bastilar. Uzerine de manset: TORBALI’NIN CEYAR’I…
Arastirdim, sorustum bu Ceyar, Dallas dizilerin-deki kötü bir adammis.. Benim gibi bir adami ona benzettiler. O zaman onarla çok kirildim ama burasi küçük yer, baristik yine..
Simdi nereden nereye.. Ben hala köse yazariyim. Hasan Ali de kendi çapinda bir matbaaci hala.. Ismail Uygur Belediye Baskanimiz oldu… Sik sik görüsmüyoruz, gördügünde ufaktan dokun-duruyor bana ama görünen o ki hafizasinda yer etmisim.. Beni taklit etmeye baslamis.. O da tak-mis o sapkadan… Benim kalbim çok temiz, o haberi de o man-seti de affettim ve çok sevindim… Beni geriden ta-kip ediyorlar de-mek ki içten içe o stilimi begenmis-ler.. Ben giyi-mimden dolayi hep göz önünde olmaya alistim zaten ama ter-cihim fikirlerim-den dolayi ön plana olmaktan yana…Belki bir gün Sayin Uygur ile fikirlerimiz de örtüsür.. Neden olmasin?
Bu arada unutmadan ekleyeyim, Uygur beni veya baskasini taklit ederek giyimde kusamda iyi bir noktaya ulasti. Keske Hasan Ali de biraz ben-den feyz alsa da artik demode giyinmeyi bi-raksa… Eger arzu ederse kendine imaj danismanligi yapabilirim…

BALIK SEZONUNU AÇTIM

DEGERLI okurlarim iflah olmaz bir balik sev-dalisi olarak sezonu açmis bulunmaktayim.. Içim kipir kipir.. Denize atacagim oltami, unutacagim tüm dertleri.. Yanimda da sevdigim bir dostum varsa ne mutlu bana…. Zaman zaman sizlerle balik anilarimi paylasirim mutlaka..
Her seyi unutacagim denizde… Sayilari nüfusu-muzu geçmek üzere olan sokak köpeklerini, bos konusan çokbilmisleri, çirkefligi marifet gibi in-sanlara sunanlari, büyüge saygi unutanlari, mey-dani bos bulanlari, halki aptal yerine koyanlari unutacagim.. Kayan Yildiz’larin altinda’ keyfime bakacagim.. Herkese tavsiye ederim…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web