Büyük Torbalı

Ve ihale gerçekleşti

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki İZBAN üst geçidi için ihale nihayet gerçekleşti. Cuma günü gerçekleşen ihale sonucunda bu hafta yüklenici firmaya yer teslim edilecek. Çalışmaların önümüzdeki pazartesi ise start alması bekleniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ve ihale gerçekleşti
126 Görüntüleme
21 Kasım 2016 - 10:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BAŞTA Barış Yapı sakinleri olmak üzere Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin aylardır çektiği geçit çilesini sona erdirecek olan yaya üst geçidinin ihalesi sonunda gerçekleşti. 9 ay önce projesi çizilen, planlaması yapılan üst geçit, Karabağlar’daki Hasan Hüseyin Üst Geçidi’nde yaşanan sorunlar nedeniyle gecikmişti. Karabağlar’daki sorunun da aşılmasıyla ihale çalışması hızlanan üst geçit Cuma günü ihaleye çıktı. İhale detayları internet üzerinden yayınlanan üst geçit çalışması önümüzdeki pazartesi itibariyle ilçede start alması bekleniyor. Bu tarihte Büyükşehir Belediyesi’nden yeri teslim alacak yüklenici firma tam 150 gün sonra, işi teslim edecek. İhale, teslim alım ve işin bitiş süresi hesaplandığında Cumhuriyet Mahallesi tam 5 ay 15 gün sonra üst geçide kavuşacak. Öte yandan üst geçidin adı da Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehit Teğmen Serdar Genç İlköğretim Okulu Yaya Üst Geçidi olarak belirlendi.
DEMİR PARMAKLIKLAR AŞILACAK
Cumhuriyet Mahallesi’ne yapılacak olan Şehit Teğmen Serdar Genç İlköğretim Okulu Yaya Üst Geçidi için ihalesi gerçekleşti. Cuma günü ihaleye çıkan üst geçit işin tesliminden 150 gün sonra tamamlanacak. 9 ay boyunca çalışmanın başlamasını bekleyen bölge sakinleri şimdi 5 ay kadar işin bitimini bekleyecek. Bu süre zarfında demir parmaklıkları aşarak ya da Kaymakamlık yanındaki üst geçidi kullanarak karşıya geçecek olan bölge sakinleri, ihalenin gerçekleşmesinden dolayı mutluluklarını dile getirdi.
5 AY SONRA TESLİM
İZBAN seferleri başlamadan 10 gün önce kapatılan Barış Yapı’nın yanı başında bulunan ve Cumhuriyet Mahallesi sakinlerinin işe, okula, alışverişe gitmek için kullandığı geçit demir parmaklıklarla kapatılmıştı. O günden bu zamana kadar Ertuğrul Mahallesi’ndeki geçide kadar yürümek zorunda kalan on binlerce vatandaş için asansörlü üst geçidin yapılması için Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını hızlandırmıştı. Geçidin yapılacağı alana “Çalışma başlamıştır” tabelası asılan üst geçidin neden 9 ay beklediğiyle ilgili şok gerçek ortaya çıktı. Büyükşehir Belediyesi’nce grup halinde ihaleye çıkartılan üst geçit, Karabağlar’daki Hasan Hüseyin üst geçidinin imar ve kamulaştırma sorununa takıldı. Buradaki sorunların aşılmasıyla ihale aşamasına gelen üst geçitler için ihale gerçekleşti. Karabağlar’daki sorun nedeniyle tam 9 aydır çile çeken bölge sakinleri, şimdi tam 5 ay daha üst geçit için bekleyecek. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web