Büyük Torbalı

Yeni meydanlar, Torbalı’nın çehresini değişitirdi

Her mahalleye bir meydan projesi kapsamında inşaatları tamamlanan 4 meydan projesiyle Torbalı 16 bin 100 metrekarelik sosyal yaşam alanına kavuştu. Modern meydanlar, ilçe halkının buluşma alanları oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yeni meydanlar, Torbalı’nın çehresini değişitirdi
162 Görüntüleme
02 Nisan 2017 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI Belediyesi ilçenin altı mahallesi için hazırladığı kent meydanı projelerinden dördünü hayata geçirdi. Son üç yılda tamamlanan meydan projeleriyle Torbalı 16 bin 100 metrekarelik yeni sosyal yaşam merkezlerine kavuştu, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez; “Sırada 20 bin metrekarelik rekreasyon alanı var” dedi. Torbalı Belediyesi’nin ilk kent meydanını geçtiğimiz yıl içinde Atatürk Mahallesi’nde hizmete açtı. İlçenin merkez mahallesinde açılan bu kent meydanını Yazıbaşı Mahallesi’ndeki kent meydanının açılışı izledi. Yazıbaşı’da yapımı tamamlanan kent meydanına Yazıbaşı’nın merhum Belediye Başkanlarından olan Vedat Filiz’in ismi verildi. Torbalı Belediyesi üçüncü kent meydanını ise Karakuyu Mahallesi’nde tamamlayarak hizmete açtı.

AYRANCILAR BİTMEK ÜZERE
Torbalı Belediyesi’nin Ayrancılar Mahallesi’nde inşa ettiği kent meydanı ise tamamlanma aşamasında. Önümüzdeki günlerde resmen açılması planlanan kent meydanı Ayrancılar’ ın çehresini değiştirecek niteliklere sahip. İstimlak çalışmaları nedeniyle inşaatına geç başlanan Torbalı Mahallesi kent meydanı için de müteahhit firma çalışmalara başladı. Haziran ayında tamamlanması planlanan kent meydanı yıkılan Gazi İlköğretim Okulu’nun arsası üzerine inşa ediliyor. Torbalı Belediyesi’nin Pancar Mahallesi için tasarladığı kent meydanının da ihale aşaması sona erdi. Pancar Mahalle Meydanı için de çalışmaların önümüzdeki günlerde başlaması öngörülüyor. Her mahalleye bir meydan projesi kapsamında inşaatları tamamlanan 4 meydan projesiyle Torbalı 16 bin 100 metrekarelik sosyal yaşam alanına kavuştu.

SOSYAL VE KÜLTÜREL CANLILIK
Projelerin hızla devam ettiğini söyleyen Görmez, “Sosyal, kültürel hayatı canlı tutacak, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artıracak projelere ağırlık veriyoruz. Meydanlar, köy konakları, yürüyüş yolları, çocuk parkları, spor sahaları, evde bakım hizmetleri, düğün salonları, sosyal market projeleri, Sosyal Eğitim Merkezleri (TOSEM)’ler, Gençlik Merkezi, Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi Projesi, Yeni Devlet Hastanesi gibi toplamda 135 büyük çaplı projeyi birer-birer hayata geçiriyoruz. Meydanlarımızda bu projeler serisinin bir parçası. 4’ü tamamlandı. İnşaatına başlanan var, ihale aşamasında olanlarda var. Meydanlar serisi devam ederken 20 bin metrekarelik alanda Torbalı’nın tam merkezinde rekreasyon alanı içinde çalışmalar devam ediyor. Bu İzmir’in en büyük sosyal yaşam kampüsü olacak. Çevre il ve ilçelerden ziyaretçi ağırlayacağı zenginlikte, çeşitlilikte muhteşem bir alanı bölgeye kazandıracağız” şeklinde konuştu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web