REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeni trafik düzeni tanıtıldı

Belediye, ilçe trafiğinde “devrim” sayılacak bir taslak hazırladı. Konunun uzmanları tarafından hazırlanan yeni proje önceki akşam görücüye çıktı. Projeye göre Kazımdirik, Erdinç Tekirli, Hükümet ve Ağalar Caddesi tek yön oluyor. Merkeze giriş ve çıkış değişiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yeni trafik düzeni tanıtıldı
95 Görüntüleme
21 Kasım 2016 - 9:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI’NIN en acil çözüm isteyen sorunlarının başında gelen “trafik’ günden geçtikçe içinden çıkılmaz bir hal alırken Torbalı Belediyesi, çözüm için düğmeye bastı. Uzun zamandır sorunun çözümü için konunun uzmanları ile görüşen Torbalı Belediyesi, 40 gündür ilçenin trafiği üzerine çalışma yapan Trafik Mühendisi Fatih Ayan’ın hazırladığı taslağı önceki akşam görücüye çıkardı. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar, Görmez, yeni trafik düzenini içeren Kent Otomasyon Sistemini ve ilçedeki trafik sorununun çözümü için geliştirilen projeleri Metropolis Otel’deki toplantıda ilçenin ileri gelenleri ile paylaştı. Toplantıya Ak Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya başta olmak üzere, Belediye Meclis üyeleri, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, oda başkanları, siyasi parti ilçe başkanları, müteahhitler, emlakçılar katıldı.
MEYDANA 5 GİRİŞ, 2 ÇIKIŞ
40 gündür trafik sayımları ve trafik etütleri Belediye teknik elemanları ile çalışmalar yapan Trafik Mühendisi Fatih Ayan’ın hazırladığı trafik dolaşım planında Torbalı’nın kent merkezine, yani Belediye binasının ve trafiğin en çok tıkandığı Kazımdirik Caddesi ile Bankalar Sokağı’na araç girişinin asgariye inmesi hedef olarak belirlendi. Yeni trafik dolaşım planında en çarpıcı yenilik Kazımdırik Caddesi’nin Torbalı Mahallesi’ne doğru tek yön ‘gidiş’ olarak düzenlenmesi. Bu cadde, gidiş yönüne göre sağ tarafta otopark, bisiklet yolu, genişletilen kaldırımları çağdaş kent mobilyaları ile çağdaş bir cadde görünümü kazanacak. Meydandan tek yön çıkış olarak belirlenen bir diğer cadde de bankaların yoğun olduğu Ağalar Caddesidir. İlçe merkezine giriş ise 5 noktadan sağlanacak. Bu noktalar Hükümet Caddesi, Erdinç Tekirli Caddesi, İsmetpaşa Caddesi,4579 sokak, 4550 sokak olarak belirlendi. Mithatpaşa Caddesi üst geçit bağlantısı olması ve hastanenin kent merkezi ile bağlantısının sağlanması için mevcut durumdaki gibi çift yön olarak kalacak. Kent merkezinde tek yön planları çerçevesinde imar adaları doğal dönel kavşaklar şeklinde kullanılarak trafiğin kesintisiz akması sağlanacak.

6 METRELİK KALDIRIMLAR
Tek yön planları ile kavşak noktalarındaki kesişmeler azaltılacak ve bu nedenle kavşağın boşaltılarak güzergahta oluşacak taşıt kuyruklarının önüne geçilecek. Bu proje ile kent merkezinde yayalaştırma bölgeleri öngörülmekte. Trafik Mühendisi Fatih Ayan, projede alışverişlerin yoğun olduğu kent merkezine araç ile girişlerin zorlaştırılmasının ana planlama ilkesi olarak belirlendiğini böylelikle merkezde oluşan araç otoparkını ve araç yoğunluğunu en aza indirmek istediklerini söyledi. Yeni projede Kazımdirik Caddesi dahil diğer caddelerde 6 metreye ulaşan kaldırımlarla hem caddelerde mağazalardan rahat alışveriş yapılması hem de yayaların yol yerine kaldırım kullanması hedefleniyor. Yine cadde üzerinde bisiklet yolları, toplu taşıma cepleri, yükleme boşaltma için cepler, çöp konteynırı için cepler, aydınlatma elemanları, kent mobilyaları kullanılarak çağdaş bir kent merkezi görünümüne kavuşması hedeflenmekte. 9’DA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web